Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan érdemes kezelni a...

Hogyan érdemes kezelni a családba bekerüléskor ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

8 hónapja vagyunk együtt a párommal, és van egy 2 éves kislányom. Eddig 3x találkoztunk a családjával. Akik teljesen jól fogatak. Kivéve a párom bátyjának a párja.

Úgy látom és érzem, hogy nem igazán tetszik neki, hogy még egy kislány és én is bekerültünk a családba. Így a szemembe nem mondja de sokszor érezteti, hogy ott ők az elsők.

Ez azért fog múlni az idő múlásával vagy hogy érdemes kezelni?


ápr. 3. 13:10
1 2 3 4 5
 1/43 A kérdező kommentje:
Elnézést azt ki hagytam, hogy nekik van egy 8 hónapos kislányuk aki az első unoka a családban.
ápr. 3. 13:11
 2/43 anonim ***** válasza:
93%

"Így a szemembe nem mondja de sokszor érezteti, hogy ott ők az elsők."


Es? Ez evidens, hiszen ők családagok. Ti 8 hónapja vagytok együtt ezt még nagyon stabil párkapcsolatnak se mondanám. Idővel majd alakul a helyzet.

ápr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
33%
Amúgy nagyon el van ez kapkodva. 8 hónapja vagytok együtt. Még a pasit se kellene ismernie a gyerekednek, nemhogy az egész családot...
ápr. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:

Mivel egyedül nevelem a gyerekem sokszor csak így tudtuk megoldani, így hamar megtörtént az, hogy a párommal találkoznak.


A családjával az elmúlt 1,5 hónapban találkoztunk először.


Igen, ez egyértelmű, hogy ők családtagok és ők az elsők. De kicsit rosszul esett, hogy ilyen rosszul fogadott.

ápr. 3. 13:24
 5/43 babyboom567 ***** válasza:
53%
Szerintem meg túlreagálod.
ápr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
92%
De ezt honnan veszed? Mert ez az "úgy érzem" sokszor csak belemahyarázás.
ápr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
88%

Nem mindenki fogadja el a másikat, ennyi. Nalunk is volt ilyen helyzet, szintén a sogorom az, aki nem volt igazán nyitott, de senkit nem érdekelt. Nem kell vele napi kapcsolatban lenni, ennyi.

Másfél hónap alatt háromszor a nagycsaláddal lenni megintcsak felesleges.

ápr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

Próbáltam vele beszélgetést kezdeményezni, de nem igazán volt rá soha vevő. Ha igen akkor leginkább ő beszélt arról, hogy a kislánya az első unoka és mennyire szeretik őt a nagyszülők meg neki baráti kapcsolata van a párom édesanyjával és ehhez senki nem ér fel.

Tehát erősen körbe írja ezt, hogy neki nem tetszik, hogy ott vagyunk.


Most így alakult. Legelőször egy rövid látogatásra vitt el a párom. És utána 2 alkalommal mentünk. Először a kislányommal is egy rövidebb látogatás volt, az utolsó pedig most volt húsvét.

ápr. 3. 13:37
 9/43 babyboom567 ***** válasza:
45%
Hát bocs de anyámhoz nem járok ennyit.Lehet,hogy túl sok voltál,és ez nem bántás.Lehet nem is veled van a baj, csak lehet a pasid már vagy 20 nőt rángatott oda, és nem tuják te meddig leszel porondon.Ezek egyik sem rólad szól,én még mindig úgy gondolom, hogy túlreagálod.És nem is értem mit szeretnél.3x találkoztál valakikkel,és már örök barátság kellene vagy hogy?A pasiddal jársz.Pont.Meg van a családja és pont.
ápr. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
91%

A pasid téged választott a gyerekeddel együtt, de a család többi részének nem volt választása.

Ha elfogadnak jó, ha nem fogadnak el, akkor nem kell menni hozzájuk.

A párod egyedül is hazamehet, nem kell vele mennetek.

Ennyi szabadsága azért legyen!

ápr. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!