Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rokonoméknak miért fura hogy...

Rokonoméknak miért fura hogy egyedül élek? Annyira rossz dolog ez sok ember szemében?

Figyelt kérdés

Vidéken éltem és egyetem elvégzése után elköltöztem Pestre kb egy éve.

Családom 200 kmre él tőlem és néha szörnyülködve kérdezik, hogy nem rossz-e egyedül élni?!

Hozzáteszem hogy nem mindig volt idilli a kapcsolatunk amikor a családommal éltem együtt. Néha voltak kisebb veszekedések.

Nekem most a nyugalom szigete,hogy egyedül élek, illetve valamennyire önállósodtam is.


Ez ennyire szörnyű sok ember szemében, ha egy ember egyedül él?


ápr. 6. 10:40
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem szornyu sok ember szemeben, csak ok nem tudjak elkepzelni, hogy milyen lehet egyedul elni esetleg.

Vagy csak siman beszelgetni akarnak valamirol, aztan ez jon ki a szajukon, passz.

ápr. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokaknak a család, rokonság biztonságot ad, akkor is, ha rossz a kapcsolat, és félnének magunkra maradni. Ez évezredes beidegződés. (Amúgy én is szeretek egyedül, és nem szeretek másoktól függeni / másokra támaszkodni.)
ápr. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Ha azzal foglalkoznak hogy te miért élsz egyedül, akkor szerintem még mindig túl közel laksz hozzájuk.
ápr. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%

Azé, me' falun ie.100.000 óta egymás sẹggében kell élni, maradni oszt jóvanazúgy, aki másképp csinálja szájára veszi a falu.

Na, ezé'.

Ezt amúgy neked kellene tudnod legjobban, milyen mérgező ott ez a légkör.

ápr. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül lenni és magányosnak lenni két külön dolog.
ápr. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
Az ember társas lény, nyilván rákérdeznek, de ha neked ez jó így akkor az a te döntésed.
ápr. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%

Én imádok egyedül élni.


Jó, nem teljesen egyedülmert van barátom de ő irodából melózik én otthonról szóval napi 8-9 órán keresztül "egyedül" vagyok.


De életem teljesen egyedül is, azt is szerettem.

ápr. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%
*éltem
ápr. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%
Már miért lennél egyedül? Vannak barátaid, kollégák. Nem hiányzik pár begyöpösödött rokon.
ápr. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%

Ez egy téves beidegződés, ami sok mindenkiben benne van, hogy ha valaki egyedül él, akkor biztosan nagyon szenved ettől. Közben pedig még ennél is többen vannak azok, akik beleragadva egy sz.r kapcsolatba tengetik az egész életüket, kvázi társas magányban, mert érzelmi támogatást egyáltalán nem kapnak a társuktól, hiába élnek együtt.

És megint más az is, hogy valaki egyedül marad, mert pl meghaltak a rokonai/ nem volt sikeres az ismerkedésben és más az, hogyha valaki választja azt, hogy egyedül éljen. Előbbinek nyilván nehezebb elviselni a magányt, hiszen nem kérte, így alakult az élete, míg sokaknak szimplán csak nincs igényük arra, hogy mindenáron mellettük legyen valaki.

ápr. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!