Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az én sógorom az a párom...

Az én sógorom az a párom sógora is vagy annak más neve van?

Figyelt kérdés
2013. máj. 27. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mondták már hogy sógornőm (férjem nővére) férje nem a sógorom, csak a "sógornőm férje". De én sógoromnak tekintem. Más szó biztos nincs rá, az meg, nem érdekel kinél mi a szokás. Nekem a sógorom:)
2013. máj. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Igazából: házastársa testvére/testvér házastársa

de lehet mondani a házastárs testvérének házastársára.

2013. máj. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Van, ahol komának nevezik :-) Bár a koma, komaasszony eredetileg a keresztszülőséget jelölte.

De helytálló a sógor kifejezés is.

2013. máj. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is koma eredetileg..

De sógornak hívják manapság már...

De ha szóra keriül, akkor megemlítik, hogy ő nem " igazi" sógor, hanem annak házastársa


De nálunk fura mert apunak 5 sógornője van és egy 2 sógora volt akit ismert... ( az egyiket Svager-nek hívta...de hiányzik:()

2013. máj. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Két lánytestvér házastársai - egymásnak vőtársai. Fiútestvérek feleségeit, illetve vegyes testvérek házastársainak egymáshoz való viszonyának megnevezését nem tudom én sem pontosabban kifejezni annál, hogy a párom sógora/nője, sógorom/nőm párja.
2013. máj. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!