Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A szerelmem a rokonom. Mit...

A szerelmem a rokonom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nemrégiben kiderült, hogy az ő dédmamája és az én dédmamám unokatestvérek voltak. Szerintetek van félnivalóm? Milyen szintű rokoni kapcsolat lehet köztünk?

2013. jún. 4. 13:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát szerintem nem vagytok annyira közeli rokonok hogy gondot okozzon!
2013. jún. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ez már elég távoli rokonság. hiszen a két dédnagymama is csak unoka tesók voltak. szóval:én nem aggódnék a helyedben!!
2013. jún. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Negyedunokatestvérek vagytok eszerint. Ez annyira semmi szinte, hogy felesleges foglalkoznod vele szerintem.
2013. jún. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. A magyar jog első unokatestvérek házasságát is engedélyezi, nemhogy ilyen távoliakét. A genetika már más kérdés unokatesóknál, de ez, amit leírsz annyira távoli rokonság, hogy kb. bármelyik emberrel lehet ennyire hasonló genetikád... Nem kell vele semit foglalkozni. A legtöbb esetben ki sem derült volna egy ilyen rokonsági fok.
2013. jún. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Ez azt jelenti, hogy az üknagyszüleiek testvérek voltak, szóval ami teljesen közös az egy üknagyszülő anyja vagy apja. (16 ük nagyszülő van, nekik 32 anyjuk és apjuk volt, ebből a 32-ből nektek egy közös.) Erre már nincs semmi retorzió, a másod unokatestvérek is házasodhatnak minden további nélkül.


Régen jó nagy családokkal számolva, az ükszülők voltak mondjuk öten, nekik lehet kb 20 gyerekük, akik megint csak csináltak vagy 50 gyereket és még csak a nagyszülőknél tartunk. Ha jó nagy volt mindig család akkor mára lehet 200 ember, akikkel ilyen szintű rokonságban állsz. Kisebb városban, esetleg faluban elég jó eséllyel találkoztok össze.


Amúgy mindenki a rokonod a Földön. Egyes genetikai kutatások arra engednek következtetni, hogy olyan szinten lecsökkent az emberi populáció egy időben, hogy mindannyian 1 apától származunk. Ja és ha kék szemed van, akkor neked már úgyis mindegy, mert az egy genetikai mutációval jött létre valamikor nagyon régen, ami egyszer végbement, delikvens örökítette a gént a következő kék szemű ember meg beltenyészet eredménye (hiszen csak akkor lehet kék szemed, ha mindkét szülődtől kéket örökölsz).

2013. jún. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez nem olyan nagyon erős vérrokoni kötelék, amennyiben nem zavar titeket, akkor semmi gond.
2013. jún. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Azt amit eddig ez egy nagyon régi és halvány rokoni szál.

Legalább van bennetek valami közös :)

2013. jún. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

5. válaszoló: "(hiszen csak akkor lehet kék szemed, ha mindkét szülődtől kéket örökölsz)."


Nem igaz, hiszen nekem is kék szemem van, még csak nem is keverék, tiszta kék és mindkét szülőmnek (teljesen) barna szemük van. 100% igazi szüleim, én a szemem az apai ágon lévő nagypapámtól örököltem. De büszke vagyok rá. :)


Ne csak off legyen: Ne aggódj, ez a távoli rokonság nem befolyásol semmit. Hajrá! :)

2013. jún. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem azért mondom, de szerintem ilyen szinten mindenki mindenkinek rokona.

:)

Haljunk inkább ki?

2013. jún. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

8-as rosszul írod, a szüleidtől örökölted a kék színt, nem a nagyszüleidtől.

A kék szín ugyebár rcesszív a barnához képest (vagyis a világos a sötéthez képest). Valószínűleg mindkét szülődben volt egy sötét színért felelős domináns gén, és egy világos színért felelős recesszív. Így ők ugyan a dominancia miatt sötét szeműek lettek, de hordozzáka világos szín génjét is. Nálad pedig pont a két recesszív gén került össze, így lettél kék szemű:)

2013. jún. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!