Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti is feszélyezve érzitek...

Ti is feszélyezve érzitek magatokat a párotok nagycsalâdi rendezvényein?

Figyelt kérdés

Amolyan cserfes, beszédes lány vagyok, ès bárhol könnyen beilleszkedem a társaságba - kivève itt. A páromnak igazi nagy családha van, akik kb. kèthavonta összegyülnek. Nekem abszolút szimpatikusak, tök jó fejek, de teljesen lefagyok elöttük mèg egy èv után is. Teljesítménykényszert èrzek, meg akarok felelni, azt akarom, hogy kedveljenek, de pont emiatt nem tudok feloldódni. Ma meg már rátesz az, hogy ùgy èrzem, ök sincsenek oda èrtem, hisz alig beszélgetünk.


Mit tehetnék ez ellen?


2013. júl. 15. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg a családtagokkal egyesével közelebb kerülni. 2-3 fős társaságban csak nem érzed magad feszélyezve. Mondjuk pl kimegy valaki cigizni akkor menj ki Te is "friss levegőt szívni" aztán dumcsizzatok egy kicsit. Vagy hasonló.

Aztán ha már a társaság egy részével kicsit közelebb kerültél akkor már az egész csapat előtt sem érzed majd magad feszélyezve.

2013. júl. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
Igen, pedig én is nagyon beszédes, nyitott lány vagyok. Bár a párom családja sosem felejti el érzékeltetni, hogy ők bizony nem csórók, nem ritka a sznobizmus sem, épp ezért csak a legszükségesebb családi összejövetelekre megyek el, mert nem szeretném magam szarul érezni amiatt, hogy mi nem vagyunk gazdagok...
2013. júl. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%
Szerencsére most nincsenek nálunk ilyen rendezvények. De abszolút nem érdekelne, félrevonulnék egy sarokba egy tál sütivel és ha valaki odajön hozzám beszélni, csak bólogatnék. Kit érdekelne az egész? És így jól érezném magam. Régen is ezt csináltam. Vagy ha voltak gyerekek a családban, azokkal játszottam, mert azt élveztem jobban, nem a felnőttek pletykáját.
2013. júl. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Én sem bírok feloldódni, tudom hogy a barátnőm szülei nem bírják a fejemet, és az áljópofizás nekem nem jön be. Egyre ritkábban megyek el ilyen családi ebédekre, főzni nem tudnak csak azt hiszik, odaülök az asztalhoz, megeszem amit elém raknak, majd hazajövök és csinálok magamnak valami normális kaját.

Mondjuk ehhez a kkölcsönös unszimpátia is hozzátesz nem keveset, sose bírtam elviselni őket. Mindig az a téma ebédnél, hogy kiszemelnek valami ismerőst a faluból, és 1,5 óráig fikázzák. Kösz, én ebből nem kérek.

2014. jan. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hívjátok meg őket vendégségbe külön-külön feleségestül/férjestül, gyerekestül, menyasszonyostul, ki milyen kapcsolatban él.

Hívjátok meg őket kiscsoportosan kirándulni, színházba,utána egy vacsora egy étteremben.


Így jobban megismernek téged, te meg őket.

Aztán amikor a nagy família összeröffen, már nincs miért feszélyezned magad. :-)

2014. jan. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi 4 éve élünk együtt a Párommal(külön)és igen,én is feszélyezve érzem magam néha az ilyen alkalmakkor.

Azt hittem,hogy ha lesz eljegyzés vagy esküvő,akkor jobb lesz,de nem.Továbbra is magázódunk,bár kicsit nyitottabbak,mint az elején,de most,hogy babát várunk,lenne jó pár kérdésem a közvetlen szülőkhöz,amiket nem merek megkérdezni.Olyan hülyén érzem magam,alapvető dolgokat szeretnék tudni,hogy ők mit hogy csináltak anno vagy hasonlók,de nem merem. :-)Szerintem nálam is marad a kicsit "torokgombóc" érzés.

2014. jan. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!