Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tegyünk? Már majdnem 5...

Mit tegyünk? Már majdnem 5 hónapja itt van az ingyenélő nagybátyám, aki tökéletesen elvan, és dolgozni nem akar. Nagyim viszont durcizik, ha szólunk ezért.

Figyelt kérdés

Előzmény: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


A helyzet változatlan azóta is. Szintén nem csinál semmit. Apám szerzett volna neki fix, biztos melót, nem kellett neki, mert hogy az alja munka, ő olyat nem végez (bolti biztonságiőr), ő csak 24/48-ba megy, ha megy melózni.

A netes előzményekből tudjuk, hogy alig néz munkát (nem is küld sehova önéletrajzot, nem telefonál), viszont sokkal többször dominál a rosszlanyok.hu, online netes játékok, youtube. Van, hogy 12 órára beterpeszkedik a gép elé, ha mi szólunk, nem érdekli, ha nagymamám, akkor duzzog, hiszizik, csak többedik felszólításra hagyja abba a gépezést.

Kapott nyagyimtól ultimátumot, most járt le egy hete, még mindig itt van. Házimunka, saját magának kajaszedés még mindig nuku. A nagyim azt mondja, hogy jó (!) ez így, ne is csináljon semmit, úgyis zavar minket.

Ha mennie kell valahova, akkor mindig nagyon "rosszul lesz". Megjáttsza magát, hogy ne kelljen kimozdulni. Se orvoshoz nem megy, se az élettársával nem találkozik (akivel ugye most nem élnek együtt).


Viszont, ami miatt nagyon idegesek lettünk, az az, hogy mától lett volna alkalmi munkája, hát nem megint rosszul lett? Egyébként már hirtelen nincs rosszul, hogy nem tud bemenni semmiképp sem.

Úgy érezzük én, apum és tesóm, hogy ez több a soknál. A munkanélküliből is alig adott, meló nuku. Erre képes ezt bejátszani? Legszívesebben kidobnánk, csak ismejük nagyimat, és akkor balhé lenne mártírkodással együtt.


Ti mit tennétek? Meddig viselnétek el ezt, csak azért, hogy egy szerettedet ne bántsd meg?


2013. júl. 27. 15:12
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
0%
Állítólag ez egy keresztény ország. A kérdés és a válaszok nem ezt tükrözik.
2013. júl. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Igazából az ilyen trükkök, hogy azt mondjuk, elköltözünk, nem hatja meg. Mondtam már neki, hogy elmegyek, ha itt marad a fia, a válasza mi volt? "Tudod, mit? Akkor inkább elköltözök, és akkor nem fogok zavarni. Ti úgyis csak utáltok engem.".

A külön hűtő ötlet is csak egy hisztibe torkollna, amiből nem valósulna meg semmi. Egyébként szerinte így is ő tartja el a fiűt. Nonszensz.

Nincs haszonélvezeti joga, ezt már írtam az előző kérdésben is.

Ez inkább elvi kérdés, mint jogi. Mert imádom a nagyimat, nem akarok fájdalmat okozni, viszont ez így nem állapot.

2013. júl. 27. 15:40
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Ügyvéd és tegyétek ki!


Keresztény ország? Ingyenélők országa!

2013. júl. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
70%
nem szokott kocsmázni vagy veletek üvölteni amikor a nagyi nincs ott? mert pl. egy hangfelvétel vagy ha látná hogy miket művel talán felnyitná a szemét
2013. júl. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Kedves 11-es. Én segítek mindenkinek, ha kell az utolsóm odaadom. Imádok segíteni, nem véletlenül készülök egészségügyi pályára, hanem azért, mert azzal is segíteni tudok. Viszont nem tartom igazságosnak, hogy segítsek, segítsünk a saját életminőségünk romlásának ellenére, úgy, hogy a másik fél ezt kihasználja, és élvezi a helyzetet. Megfelel neki, hogy nem kell dolgozni, és nagyim mégis szinte kinyalja a seggét. Szerinted ezen felül segíteni kéne? Egyébként, mint írtam az előző kérdésben, nem lenne hajléktalan, lenne hova mennie, csak ott nem viselkedhet így.


Kocsmázni nem jár, mert nincs miből. Kiabálni nem szokott. Inkább csak az orra alatt motyog, hogy mi milyen szemetek vagyunk. Volt, hogy meghallottam, hogy telefonban ecseteli az élettársának, hogy mi milyen szemét banda vagyunk. Főleg én és a tesóm. Telefonra nem tudtam felvenni, mert benn volt a szobában töltőn.

2013. júl. 27. 15:50
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

5 hónapig nem tudtátok kirakni?

Ne az legyen már a fő szempont, hogy nagymamád mit szól, mert akkor egész életetekben őt kell eltartanotok. Álljon már apukád a sarkára, és dobja ki onnan! Majdnem egy fél éved lett volna belátni, hogy szép szóval úgyse tudjátok elküldeni, nem keres munkát, élősködik, undorító életformát folytat stb. Miért toleráljátok?

Vagy valamivel vissza tudna vágni? Esetleg erősebb nálatok, féltek tőle? Mi az oka? Mert csak a nagyi mártirkodása miatt eltartani valakit... felháborító, hogy van ilyen, és hidd el, a nagybátyád röhög rajtatok és szánalmasnak gondol titeket... és azt mondom, ha nem tesztek valamit, igaza is van :S Ez utóbbit ne vedd sértésnek, de ha engeditek magatokat kihasználni, tényleg azok lesztek :S

2013. júl. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim válasza:
77%

Ha annyira zavarna, már rég kipateroltátok volna őt! Sosem értettem, hogy miért kell annyit problémázni egy dolog miatt, ha aztán tétlenül tűrjük? Áll fel a géptől, és tegyél ellene, adj ultimátumot, mutasd meg egy kicsit, hogy te sem a szarral gurigázol, mert úgy látszik az ingyenélő nagybátyád csak az erős szóra hallgat. Nagymama meg természetesen a fiacskája oldalán áll, de lelke mélyén tudja ő is, hogy elfogult...tömören: NE HAGYJÁTOK HOGY ELCSESSZEN MINDENT!

Remélem pozitív fejleményekről fogsz tudni lassan beszámolni, sok sikert! Szia!

2013. júl. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bátorítást. :) A történethez hozzá tartozik, hogy nagyim nevelt fel minket a húgommal, mert apu dolgozott amennyit csak tudott, hogy pótolja az anyu halálával kiesett pénzt. Tehát ezért nagyon hálásak vagyunk neki, tényleg sokat tett minket. És bármennyire szánalmasnak is tűnhet, tényleg ez az egy érv van amellett, hogy ne dobjuk ki. Nagyimnak problémák vannak a szívével, nem akarjuk, hogy baja legyen, ha balhé alakul ki.

Apukám sokkal erősebb nagybátyámnál. Mi viszont a húgommal nem annyira.

Egyébként nagyon is érlelődik a döntés, csak a fent leírtak miatt félünk meglépni. Ha meghozzuk a végleges elhatározást, nagyon hamar véghez is visszük. Hiszen ez a mai lenne munkám, de nem megyek dolog kiverte a biztosítékot. Ez volt az utolsó csepp a pohárban.

2013. júl. 27. 16:58
 19/25 anonim ***** válasza:

De a nagymamád nem látja mit csinál? Nem tudom, hány évesek vagytok, de nem gondolja, hogy a fiacskája nem fiatalok számára követendő életformát folytat?

Az egy dolog, hogy ő nevelt fel titeket, természetes, hogy hálás vagy neki, meg nagyon szereted, de NEKI vagy hálás, nem a nagybátyádnak. Egyértelmű, hogy dolgozni nem fog sehol, miért is dolgozna, ha mások eltartják, kaját raknak elé, van hol aludnia, nem szól neki senki, és még olyan "luxus" dolgok is ingyen vannak neki, mint az internet.

Ezért kell felkelni a gép elől, itt a hétvége, ráér mindenki, összepakoljátok a cuccait és kirakjátok a lakásból.

2013. júl. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Én 18, tesóm 16. Most beszéltünk apuval, ő még hezitál, mivel közte és nagymamám között más okokból is feszkó van. Viszont ő a legerősebb, legtekintélyesebb, én vagy a tesóm hiába mondanánk annak a disznónk, hogy pakolj, költözz, ránk vélhetően nem hallgatna... És apu nem akar mégnagyobb feszültséget nagyimmal.
2013. júl. 27. 17:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!