Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit csináljak? Gimis vagyok...

Mit csináljak? Gimis vagyok apa meghalt anyanak adossaga van, keresztapam szokott zsebpénzt adni 5-20 ezret csak ugy odahiv es ad. Mondja keresztmama ne tudja. De most mindig a fenekem fogdossa meg ölelget lehet hogy mast is akar majd?

Figyelt kérdés
Elfog az undor eddig elhuzodtam meg mosolyogtam zavaromban aztan megkószóntem es mentem mit tegyek? Mert a pénz meg jól jön 7 l
2013. okt. 19. 18:20
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
17l
2013. okt. 19. 18:20
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
Fogadd el a pénzt! ha továbbra is fogdos, mondd el anyukádnak! Vagy ha nem mered, állj a sarkadra, és egyenesen mondd meg neki, hogy nem vagy pénzért megvehető,fejezze be, amit csinál!
2013. okt. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Csak mi lesz ha akkor meg majd nem ad pénzt. Nem beszelve arrol hogy mindig mondja hogy a keresztanyamnak ne szoljak rola. Amugy a keresztanyam a verrokon ő nem. Mikor apammeghalt 1 éve akkor anyat is fogdosni akarta meg utalt dolgokra de anya elkuldte a francba es azt hebegte csak hogy a julinak ne szolj ne szolj azota őt békn hagyja de pénzt se ad neki. Mikor apa meghalt adott. Anyamnak több a hitele mi t a fizuja mert megörököltük a devizahitelt apam reszet si. Én odaadom az arvaellatasom abbol elünk nem sok 30 ezer meg kb diakmeloval is 30 keresek anya nyugdija mind fel van adva. Tüzelönnk sincs nagy bajban vagyunk
2013. okt. 19. 18:27
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

Nem szép dolog ez a keresztapádtól.

Szólj neki, hogy zavarba hoz a fogdosásával, és hogy tudja hogy mennyire rossz helyzetbe vagytok, ezért rá vagy szorulva, de nem szeretnéd, hogy fogdosson. Ezt vagy megérti vagy nem.

Ha mégis elfajulna a helyzet, egyetlen eszközöd van, megfenyegetni őt azzal, hogy elmeséled az egészet a feleségének. (ez sem szép dolog, tehát csak a végső esetben)

Ha meg nem fog több pénzt adni, akkor állj a saját lábadra. Nem jó anyagilag függeni bárkitől is. Kiszolgáltatott leszel.

Keress munkát, vállalj el bármit, biztos hogy találni fogsz ha tényleg akarod.

2013. okt. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen pénzért csinálja. Neked kell eldönteni, képes vagí-e elviselni, vagy vállalod a kieső pénz hiányát. Nehéz döntés, de más variáció nincs a jelek szerint.
2013. okt. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Dolgozom most is de le is kéne érettségiznem
2013. okt. 19. 18:45
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
Ez sajnos csak rosszabb lesz :-( Vagy elviseled, vagy lemondasz a pénzről. Előbb-utóbb sajnos többet is el fog várni.
2013. okt. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
67%

Javaslom, hogy legyél kirató. Lassan felnőtt leszel, és végzel a sulival.


Amit Én tennék:


1. Elvégezném a Gimit, megtanulnék angolul, megcsinálnék egy ápolónői tanfolyamot (ez az egész 1,5 év alatt megvan), és amint tudok mennék ki vele külföldre. Azért jó ez, mert azonnal munkába tudsz állni, annyira keresett. A hitelt visszafizeném az első pár havi fizetésemből (1500 euró/hó - kb. 450 ezer Forintot lehet vele keresni), és utána eldönteném mit akarok kezdeni az életben. 2 év kitartás, és tanulás. Azt javaslom próbáld meg. Sajnos nem mindenkinek egyszerű, Te is épp szerencsétlenül jártál, ez van. Amit leírtam működik. Addig pedig sajnos tűrsz, vagy elfelejted az 5-20 ezret, ha már ilyen undorító a keresztszülő.



A lényeg: Iskolát soha ne hagyd abba, képezd magad. Idegen nyelvet tanulni nem nehéz, tele van az internet oktatóanyagokkal, illetve biztos a sulidban is kapsz valamilyen tanítást.



Sok sikert, és kitartást! :)

2013. okt. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
17%
feküdj le vele egy idős nyelv a puncidnak nem árt:)
2013. okt. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
18%
Ha a közszférában dolgozik, akkor 5 évre be lehet fagyasztani az adósságot és nem kell fizetni.
2013. okt. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!