Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A családom nagyon irányítani...

A családom nagyon irányítani akar, szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
Röviden a családom nem bírja elfogadni a döntésemet és rám akarják erőltetni az övékét. Itt élünk Budapesten de nem birunk megélni, nagyon sok a kiadásunk és még boldogok sem vagyunk itt. Mi Erdélyben nőttünk fel a párommal, és mindketten oda képzeljük el az életünket, viszont ha a családnak felvetem a hazaköltözés dolgot kiakadnak, mert szerintük nem lehet megélni. De a pároméknak van egy kis családni kerámia vállalkozása amiből a szülei hét gyermeket neveltek fel és most átakarják adni a páromnak. Mi tudjuk hogy abból meg lehet élni, de nekik Budapest a mindenük. Most akaratuk ellenére kellene cselekedjek, de akkor meg kiutálnak a családból, vagy hagyjam magam csináljam amit mondanak, a párom hazaköltözne megszakadna a kapcsolatunk, én meg itt lennék egyedül. Költözhetnék anyámhoz 20 évesen. És tudom hogy ebből a havi 100.000 ből nem tudnék megélni. Szerintetek mit kellene tenni? A családommal a kompromisszum nem igazán jön össze.
2013. júl. 5. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a családomnak azt mondanám, hogy megpróbáljuk, és ha nem sikerül még mindig visszajöhetünk. Én a helyedben a párodat választanám amennyiben komoly a kapcsolat, tervezitek a házasságot. Ha nem komoly, akkor nem mennék vele.
2013. júl. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha ezért kiutalnak, akkor hajrá! Ha nem fogják fel, hogy te más képzelsz el, akkor elég korlátoltak! Menjetek ahova szeretnétek és ha bejön a dolog, akkor majd nézhetnek :)
2013. júl. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
épp azt mondtam nekik hogy nem kérem semmi másra őket csak értsék meg hogy most ezt szeretném, támogassanak ebben. De hát ők mondván ilyen hülyeségben hogy támogassanak. Mondtam nekik és ha nem jön össze ? Lehet..és? Újrakezdjük, de adódjon legalább az a lehetőség hogy megpróbálhassuk. Egyébként első válaszoló, igen komoly kapcsolat, én nem tudom nélküle elképzelni az életem ahogy ő sem...És nagyon megszeretnénk ezt próbálni, de ők ezen vitáznak velem. És ez 5 hónapja tart. Teljesen kikészültem. Szerettem volna kompromisszumot, de nem lehet...
2013. júl. 5. 22:56
 4/7 A kérdező kommentje:
karrierista nőt szeretnének belőlem csinálni, mert ők nem lehettek...számukra a kerámia nem művészet hanem csak szegény emberek csinálják azt...nekik az nem munka.
2013. júl. 5. 23:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha 7 gyereket sikerült belőle felnevelni, nem csak a szegények munkája :)

Szüleidnek van egy ideálja, amit belőled akarnak faragni. Ne hagyd, éld a saját életed! Hajrá!!!

2013. júl. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat..tudjátok nagyon elkeseredett vagyok. Itt vagyok 20 évesen, 18 évesen jöttünk ide, ugymond egyik napról a másikra, 10.000 ft-al a zsebünkben, azóta kétszer kéretem tőlük pénzt, de mindent vissza is kértek már, és vissza is kellett adjuk. És elvannak hogy ők mennyit segítettek nekünk
2013. júl. 5. 23:05
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló a helyzet nálunk is.A családom átakar települni Magyarországra Szerbiából mert ott szerintük jobb-kétségtelenül valamivel jobb-, én pedig idegennek érzem magam Magyarországon, akárcsak bármelyik másik külföldi országban.Én is csak itthon lennék boldog ebben a lepukkant nyomorgó országban.Ha tehetem visszafogok jönni én is.Szerintem menj vissza,neked ott a hazád.Hiába beszélünk egy nyelvet ha nem értjük egymást.
2013. júl. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!