Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti, hogy viselitek ahogy...

Ti, hogy viselitek ahogy sorban tűnnek el a családtagok, rokonok, barátok külföldi munkára?

Figyelt kérdés

Ismerősök közül minden családban legalább egy ember kint van Németben, Osztrákban, Angolban. 30 alatti haverjaim közül 10-ből 5 lelépett.

Lassan azon veszem észre magam, hogy egyedül maradok.


2013. nov. 17. 23:18
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
91%
Én remekül viselem, hogy költöznek ki a barátaim is külföldre... annál közelebb vannak hozzám :)
2013. nov. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
92%

Örülj neki, hogy "csak" külföldre mennek, ahol élnek és virulnak. Azt hittem, a kérdés vége az lesz, hogy tűnnek el, meghalnak.

Mert nálunk konkrétan ez történik.


Nem kell annyira önzőnek lenni. Barát az, aki örül annak, ha a másiknak jó, még akkor is, ha neki ez nem annyira előnyös.

2013. nov. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Férjem is kiment és van 3 kisgyerekünk.Jobba viseljük, mint az itthoni nyomort.Nem azt mondom, h a pénz mindennél többet ér, de mikor anyagi biztonság nincs akkor türelem se, mert folyton stresszel az ember a pénztelenség miatt vagy hajtani próbálja a pénz és idő nincs soha, fáradtság stb és még úgy sincs sokkal több.Nem könnyű, de ez az ország egy vicc.
2013. nov. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen. A nyáron szinte csak búcsúztató buliban voltam. Különösen azt nehéz elviselnem,hogy a legjobb barátom is elment ráadásul az USA-ba, így valószínűleg 2 évig nem fogunk találkozni személyesen.
2013. nov. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

Ezen en is gondolkoztam. 37 vagyok es az ovistarsak, közepiskolas tarsak, baratok mind szelrózsa minden iranyaba eltuntek kulföldre, szinte senki nem maradt Erdelyben , en sem

Hihetetlen , lehet azert alakult igy mert az en gyerekkoromban nem volt mozgasszabadsag es az en generaciom meg hitte, h kolbaszbol van a kerites, barhol jobb mint otthon

2013. nov. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
71%
Nem érdekel ki mit csinál.
2013. nov. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
77%
Akik a legközelebb állnak hozzám nem mennek ki külföldre, meg én sem, jól megvagyunk itt, a többiek meg oda mennek, ahova nekik jólesik.
2013. nov. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
53%
régen a TSZ volt a menő, most meg ez
2013. nov. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
94%
Ez nem menőség, ez kényszer.
2013. nov. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
92%

Ne is mondd:(

Nekem egy igazán közeli barátnőm se maradt a városban.

Erdélyi kisváros, mindenki eltűnt, értettségi után. Az egyik barátnőm Svájcban, másik Angliában, egy Dublinban, egy Pesten, 2 itt van az országban, de más városban. Én nagyon nehezen viselem, lettek az egyetemen új barátnőim, de azok a barátságok sosem lettek olyanok, mint a gimisek. Valahol az én hibám is, volt olyan, akivel közel kerültünk egymáshoz, de aztán ahogy vége lett annak is már nem tartjuk úgy a kapcsolatot, párhavonta találkozunk és ennyi elég is. Azok hiányoznak akik elmentek, ők az igazi barátaim és ennyi idősen már nem tudok olyan barátságokat kötni, nem olyan könnyű, mint 15 évesen.

Bár, azt belátom, hogy mi is gondoltunk rá a férjemmel, hogy kimegyünk külföldre, de azt hiszem a mi helyzetünkben butaság lenne(én nagyon szeretem a munkám, szakmámon belül dolgozom, külföldön max pincérnői vagy babysitter állást kapnék, van lakásunk, autónk, a férjemnek is biztos állása van)

Örülj, hogy nálad csak 10-ből 5, nálam már mindenki:(

2013. nov. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!