Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Akkor most ő kicsoda nekem?...

Akkor most ő kicsoda nekem? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Sziasztok! Talán egy kicsit bonyolult kérdéssel fordulok hozzátok. :D

Van egy lány, akivel évfolyamtársak vagyunk és hmm..."ellenségek" is. Ez hosszú és bonyolult, nem is ez a lényeg.

Pár napja megtudtam, hogy rokonok vagyunk!

Az én déditatám és az ő déditatája édestestvérek voltak.

Na szóval a kérdésem: ő kicsoda nekem akkor most?

Valakik azt mondják másodunokatestvérek vagyunk. Valakik szerint harmadunokatestvérek. Akkor most ki is?

Tehát az én mamám (déditatám lánya) és az ő tatája (az ő déditatájának a fia) unokatestvérek. Idáig minden világos, innentől kezdve tovább nem tudom. :D

Másik kérdésem: ugye a dédijeink testvérek voltak. És akkor mi azzal a lánnyal mennyire vagyunk "közeli rokonok"? Vagy ezt már szinte nem is nézik rokonságnak?

Köszönöm a válaszokat előre is! :)



2013. nov. 23. 13:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi a nyavalya az a dédéitata?? Ha nagyapád apjára gondolsz, vagyis a dédnagyapádra és annak a testvérére, akkor harmadunokatestvérekvagyok.

Unokatestvérek a testvérek gyerekei, másodikunokatestvérek a nagyszülők unokái. És így tovább.

2013. nov. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

a a nagyszülő közös (a szülők testvérek): unokateső

ha a dédszülö közös (nagyszülő testvérek) másodunokatesó

ha az ükszülő közös (dédszülők testvérek) harmadunokatesók

2013. nov. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Jézus...soha nem ment nekem ez a "családi kapcsolatok" dolog...:D

De köszi a válaszokat, ment a zöld. :)

2013. nov. 23. 13:48
 4/11 A kérdező kommentje:

Ja és légyszi arra tudnátok választ adni, hogy akkor most a harmadunokatesóm mennyire számít közeli-távoli rokonnak? :/

Általában ezt hogy kezelik? Vagy nektek mi a személyes véleményetek, mennyire vagyunk közeli-távoli rokonok?

2013. nov. 23. 13:50
 5/11 anonim ***** válasza:
Másodunokatestvérek már házasodhatnak, tehát a harmadunokatestvér elég távoli rokon. Ez miért lényeges neked amúgy?
2013. nov. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hát nem szeretnék regényt írni, de röviden a sztori:

Kiskorunk óta együtt nőttünk fel, a legjobb barátnők voltunk egy ideig, aztán történt valami 3 éve (rossz társaságba került, lecserélte az igaz barátnőit kamukra, megváltozott negatív irányba), és azóta tönkretette az életem. Mára a legnagyobb ellenségei vagyunk egymásnak. És én soha nem voltam olyan típus, aki "kib*szon a másikkal" meg ilyesmi, de ő ilyen. Tavaly egy nyugodt percem nem volt miatta, még fel is jelentettük...

Legszívesebben azt is letagadnám, hogy ismerem őt vagy láttam már. Erre nagy pechemre kiderült, hogy rokonok vagyunk. És most már az is, hogy harmadunokatesók...

Szóval ezért érdekel, hogy kik is vagyunk egymásnak. :D

ÉS köszi a választ! :))

2013. nov. 23. 14:03
 7/11 anonim ***** válasza:

Világos. Távoli roonok vagytok csak, szóval nem kell olyasmin aggódni, hogy viszontlátod otthon karácsonykor :D

Nekem pl. fogalmam sincs, hogy a nagyszüleim szüleinek a testvéreivel mi lett egyáltalán, így messzemenőleg Magyarországon szerintem nem nagyon tartják az emberek a kapcsolatot egymással, nem szokványos. Én márk ülönösebben a nagyszüleim testvéreinek a gyerekeit se nagyon ismerem, nemhogy még a dédszüleim testvéreinek rokonságát. Ne foglalkozz vele.

2013. nov. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
figyu: az én sima unokahugom meglopta a családot, a nagyapámat, plusz majdnem kórházba is került miatta az öreg... én azóta szóba se állok vele, felőlem az utcán is csövezhet a kiscsaj, nekem nem rokonom - volt már jópár esélye arra hogy megváltozzon, és akkor is csak hazudott össze-vissza..
2013. nov. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Huhuuu nagyon szépen köszönöm a válaszokat és hogy személyes dolgokat is írtok és persze ÉRTELMESEN ELMAGYARÁZZÁTOK a dolgokat! :)♥

7-es:

Igen, ebben én is egyetértek, hogy nem szokványos, hogy az emberek tartsák a kapcsolatot egymással.

És nem tudom, hogy ez csak a magyaroknál van-e, de pl. anyum azért szakította meg a nagynénjével meg a nagynénje családjával a kapcsolatot, mert anyum nagynénjének a fiának az esküvőjére nem hívtak meg minket...:DD Na jó, ez most elég érthetetlenül írtam, de na...:D Szóval jobban belegondolva ez csak ilyen kis semmiség, és mégis az lett a következménye, hogy szétesett a család egyik része.

Egyébként meg én pont azért nem értek a rokoni kapcsolatokhoz, mert nekem sok a rokonom, de mégis szét van esve a család. 19 éves vagyok, tudom, hogy 6 unokatesóm van, közülük csak ötöt ismerek. A nagymamámékkal tartom a kapcsolatot, 5 unokatesómmal, 2 nagynénémmel és 1 nagybátyámmal. Közben 3 nagynéném és 2 nagybátyám van összesen. A dédijeim meghaltak, mielőtt megszülettem. És pedig még nagyon-nagyon sok rokonom lenne, mégis alig ismerek valakit. :D

8-as:

Hmm hát igazat adok neked! A helyedben én sem tekintenék rá unokahúgomként, csak egy idegen emberként!

2013. nov. 23. 14:21
 10/11 anonim ***** válasza:
Vastagon és magasról, kérdező. Ezt kell a nemkívánatos rokonokkal tenni. Amúgy ne panaszkodj, neked még egész nagy a rokonságod :) Én 1 unokatesómat ismerem, egy másodunokatesómmal vagyok jóban illetve neki van még 1 tesója, de vele nem tartom a kapcsolatot.
2013. nov. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!