Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Akkor most ő kicsoda nekem?...

Akkor most ő kicsoda nekem? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Sziasztok! Talán egy kicsit bonyolult kérdéssel fordulok hozzátok. :D

Van egy lány, akivel évfolyamtársak vagyunk és hmm..."ellenségek" is. Ez hosszú és bonyolult, nem is ez a lényeg.

Pár napja megtudtam, hogy rokonok vagyunk!

Az én déditatám és az ő déditatája édestestvérek voltak.

Na szóval a kérdésem: ő kicsoda nekem akkor most?

Valakik azt mondják másodunokatestvérek vagyunk. Valakik szerint harmadunokatestvérek. Akkor most ki is?

Tehát az én mamám (déditatám lánya) és az ő tatája (az ő déditatájának a fia) unokatestvérek. Idáig minden világos, innentől kezdve tovább nem tudom. :D

Másik kérdésem: ugye a dédijeink testvérek voltak. És akkor mi azzal a lánnyal mennyire vagyunk "közeli rokonok"? Vagy ezt már szinte nem is nézik rokonságnak?

Köszönöm a válaszokat előre is! :)



2013. nov. 23. 13:37
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Harmadfokú unokatestvérek, de ezt már írták. Az már elég távoli rokon egyébként. (Genetikailag értem ezt a fogalmat mindig. Tök független attól, hogy mennyire tartjátok a kapcsolatot.)


Annak a hozzászólónak mondom, aki azt írta, hogy 2. unokatesók házasodhatnak: pontosítanék, mert az elsőfokú unokatesók házasságát sem tiltja a törvény. A genetikus persze gondolom, nem nagyon javasolja, de tiltva éppen nincsen.

2014. júl. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!