Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit éri meg elviselni a...

Mit éri meg elviselni a családért "cserébe"?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasok itt olyat, hogy valaki úgy fogalmaz, hogy az összeférhetetlen rokonokat "leépítette". Mi is ezt csináljuk a párommal (az esküvőt tervezzük), de ha az összes összeférhetetlen rokont leépítjük, konkrétan ketten maradunk.

A páromat elhagyta az apja, amikor 6 éves volt, most pedig próbál szeretetet kizsarolni belőle. Az anyja egy manipulatív, szektás nő, aki kidobta otthonról a páromat, amikor 12 éves volt. Most a nagynénjével sikerült szorosabbra húzni a kapcsolatot, de ő véletlenszerűen ordít, ha olyan kedve van, és rettentően agresszív (fizikailag is). Meg ilyeneket mond: "Apádnak agyon kellett volna vernie, amikor megszülettél." A nagybátyja egy nőgyűlölő alkoholista, és ezek csak példák.


Engem a nővéreim utálnak, mert én egészségesnek születtem, ők pedig nem. Az egyik nővéremnek a lábával van gond, a másik pedig túlsúlyos, és tanulási nehézségekkel küszködött. Sokszor úgy érzem, kibeleznének egy halkéssel. Csak akkor keresnek, ha pénz kell nekik vagy szívesség, ilyen embereket pedig nem szívesen látnék az esküvőmön.


Mégis, ha minden ilyen emberrel megszakítjuk a kapcsolatot, hirtelen "egyedül" leszünk. Oké, nekem ott van anyukám meg a húgom, ő pedig nagyon szereti az anyai nagymamáját, viszont ők Magyarországon élnek, mi pedig külföldön.


Mit éri meg elviselni azért, hogy az embernek cserébe legyen családja?

Köszönöm annak, aki elolvasta. Hosszú lett.


2013. nov. 29. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam ezt tanácsolni, de a két tanús esküvőt nektek találták ki! Hívjátok meg azt a pár vendéget, akit igazán, szívből szerettek és örülni tudnak nektek, meg esetleg kint 1-2 jó barátot!


Annak nincs értelme, hogy csaptok egy nagy lagzit egy halom rosszindulatú vendéggel, gyomorgörcsösen.

2013. nov. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudj meg ezért, de ez nem család, leszámítva édesanyádat és a hugodat.
2013. nov. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha megtehetitek, a lagzi árán utazzatok el egy egzotikus helyszínre és ott esküdjetek meg. Pl. Dominika, nászutas lakosztály... Ti fantasztikusan éreznétek magatokat, és még magyarázkodni sem kell, miért nem hívtok meg senkit. Persze tudom, hogy sokba kerül, az a kérdés hogy megengedhetitek e magatoknak...
2013. nov. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azzal tartsátok a kapcsolatot, akik nem húznak le titetek semmilyen téren. Sokszor egy jó barát többet ér, mint bmilyen rokon. (A párommal mi is ketten vagyunk, itt is gázos a család.)
2013. nov. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Mi is ezt csináljuk a párommal (az esküvőt tervezzük), de ha az összes összeférhetetlen rokont leépítjük, konkrétan ketten maradunk."


Mi így is vagyunk: leépítettünk, szép nagy távolságot tartunk mindenkivel, és ketten maradtunk.


Mi éri meg? Egy rossz családot családnak HINNI, holott egész gyerek- és felnőttkorotokban csak szenvedtetek tőlük? A nyugalom, az ember lelkének nyugalma, az egymás iránt érzett szeretet az az ami igazán megfizethetetlen és felbecsülhetetlen.


Azt szokták mondani, hogy Isten a családtagjainkért a barátainkkal kárpótol bennünket. :)

2013. nov. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5-ös voltam: nekünk kéttanús esküvőnk volt. Soha másként nem csinálnám. És mi is külfölön élünk, hosszú évek óta.


Azt nem írom le, hogy az én családom mennyire volt gázos, a nagyobb család (anyám rokonai és azok egyéb "tartékai" különösen). Elmondhatatlan.


A férjemé már az átlag magyar mentálhigiénés szintet is vastagon alulról súrolta (nem, nem romatelepi, mindkét szülője diplomás volt, és megyei jogú városban éltek.)


Mindketten kivételesen okos és tehetséges emberek vagyunk; ilyen háttér ellenére is tudunk létezni, fejlődni, boldognak lenni - persze nem kevés munka van emögött. Csak az a munka nem látszik, és a mai mindnet pénzben mérő világban nincs semmi értéke. Mi azonban tudjuk, hogy ez az, ami igazán érték. Most már tudunk a "szerető" családok nélkül élni.


Ők pedig úgy hullanak lefelé mint "a föl-földobott kő". Csak azt kapják, amiért megdolgoztak.


Ne félj attól hogy ketten maradtok. Ha esetleg lesz gyereketek, akkor nem lesztek ketten. Ha lesznek barátaitok, akkor már tartoztok valahova. Inkább egy jó barát, mint egy rossz rokon - én így vagyok vele. :)

2013. nov. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
"tartozékai"
2013. nov. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Jó érzés tudni, hogy nem vagyunk ezzel egyedül (mondjuk nem örülök neki, hogy mást is boldogtalanná tesz a családja).

Beszéltem a kedvesemmel, ő nem érzi furcsán magát attól, hogy egy csomó rokonával nem áll szóba. Biztosan enyhül majd nekem is a dolog, ha erősebb lesz a baráti körünk, vagy legkésőbb ha családot alapítunk. Mondjuk egy pár évig még nem tervezünk gyereket.

2013. nov. 30. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!