Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Anyukám testvérének a lányának...

Anyukám testvérének a lányának a fia ki nekem? Ha idősebb nálam, ki tegez kit?

Figyelt kérdés

2013. dec. 25. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Tehát az unokatestvéred fia...:D..HA lenne gyereked, akkor ők lennének másod unokatestvérek..szerintem leginkább unokabátty...olyasmi , nem ? :)
2013. dec. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
0%

Másodunokatestvéred ha jól tudom.

A másik kérdésre a választ nem tudom.

2013. dec. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Generációs eltolódás van nálatok, jól értem?


Szerintem legjobb, ha mindenki tegez mindenkit.

2013. dec. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sajnos a magyarok bajban vannak a régen még ismert szabályokkal. Most már senki nem becsül senkit így itt már inkább a fiatalok elvárják hogy az öregek alkalmazkodjanak hozzájuk ..így a megszollításkor is.
2013. dec. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Bálint117 válasza:
Unokatestvéred fia! Nincs más megszólítás... :)
2014. jan. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Az unokatestvéred fia. Nincs más konkrét szó rá.

A tegezésre meg nincsenek szabályok.. Nincs olyan hogy kötelező valaki magázni, vagy kötelező tegezni. Amilyen a viszony.. attól függően van ez. Kinek hogy..

2014. jan. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem ílik 1 generációval idösebbet letegezni ,de ha az idősebb tegezni kezd akkor nyugodtan viszonozhatod,kivéve ha nagyapád korabeli.A tegezés közvetlen kapcsolati viszonyt feltételez ,a magázás a tisztelet jele.De az is elöfordulhat,hogy a kicsit idösebbek öregbitésnek ,bántónak érzik ,ha magázzák őket.
2014. jan. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Családtagok ,unokatestvérek között mindenki tedeződik.
2014. jan. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
SAJNOS a mai iskolákban bevezették a cigányismeretet mint tantárgyat de BON-TONT még véletlenül sem..pedig nagyon ráférne sokra hogy....
2014. jan. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

de van rá hivatalos megszólítás. előbb nézzetek utána :D


kérdező, ő neked a másod unokaöcséd.

2014. máj. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!