Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti így, ilyen körülmények...

Ti így, ilyen körülmények között elhoznátok édesapátokat lakáshitelhez adóstársnak?

Figyelt kérdés

Bocsánat a regényért, de szeretnék véleményeket kérni!!!


A párom és én még 1 éve sem vagyunk együtt. Azonban közös lakást szeretnénk. Amit tudni kell az az, hogy a párom kint dolgozott Németországban már azelőtt, hogy velem megismerkedett. Folyamatosan utalt haza az anyjának pénzt, mert az anyja el van adósodva. Mert van 2 jelzáloghitele, ezzel oda a fizetése, ezen kívül pedig 3 Provident-es hitele van. Azt senki ne kérdezze, mire vette fel??? Én magam sem értem... Mivel hogy az előbbiekben említettem, nem marad fizetése a 2 jelzáloghitele miatt. Kb 5000 ft-ot kap ki össz-vissz havonta a fizetéséből az anyja!!! Mint kiderült, a párom testvérének lett felvéve ennyi pénz, mert az is belefogott egy lakásvásárlásba, csak a párja ott hagyta a gyerekkel, lelépett. Azt a testvéréről tudni kell, hogy 35 éves, de életében 1 munkahelyen sem dolgozott, nincs bedolgozott éve. De miről is beszélek, nemhogy éve lenne, még egy napja sincs. Tehát ezt a párom törlesztette, erre utalta haza a pénzt. Persze, a hitelen kívül van még a rezsi, arra is hazaküldte a pénzt, azonban az mégsem lett kifizetve. Na és most jövök a képbe én!


Ekkor megismerkedtem a párommal. Fogalmam nem volt erről az egészről. Azonban, amikor kiderültek a dolgok, én azt mondtam, nem érdekel, a párommal maradok, mert szeretem, de csak azzal a feltétellel, ha külön költözünk. A párom véglegesen hazajött közben Németországból. Így ő is ezt látta a legjobbnak, ezért belement. Elkezdtünk nézegetni lakásokat, de egyik sem volt az igazi, ezért úgy döntöttünk, megvennénk a páromék családi házukat, pontosabban kifizetnénk a testvére részét, mivel ketten vannak testvérek, és kettőjük nevén van a ház. Mindenki részéről működött volna a dolog. Ám én ekkor azt mondtam, hogy mégsem hozom el édesapámat adóstársnak. Egyedül ő bólintott rá, hogy eljön, senki más.


Hogy miért nem hozom el édesapámat adóstársnak? Mert amióta végleg hazajött Németországból a párom (8 hónapja), azóta mi is eladósodtunk. Mert az anyját mentegettük a behajtó intézetektől. Kitisztáztunk utána 610.000.- ft-ot, és ebben csak hiteltörlesztő részletek vannak, illetve elmaradt rezsi számlák, és ezt az összeget csak egy hónap alatt adtuk ki. A rá következő hónapban megint 140.000.- ft-ot fizettünk, a harmadikat meg már inkább nem is említeném... És ez így ment továbbra is, persze azt sem kell elfelejteni, hogy az összes megspórolt pénzünk erre el is ment.


A lakáshitelt csak úgy kaphatnánk meg, ha apumat elhoznám adóstársnak. Mert más nem jönne el. Azonban, mi is (bocsánat) szarban vagyunk, mert bár dolgozunk, mégsem tudtunk kijönni havonta anyagilag az anyja adósságai miatt... Azóta az anyja már külön él tőlünk, de amíg itt lakott, kénytelenek voltunk kifizetni utána mindent, hogy ne felőlünk vigyenek el valamit, és ne az én és a párom feje fölött kapcsoljanak ránk valamit.


Így tehát most nekünk is van 5 hitelünk (egyik sem az én nevemen, ennek is oka van)... Plusz arról meg még nem is beszéltem, hogy az anyja a páromnak a párom nevére felvetetett egy takarékos hitelt, 500.000.- ft-ot, 7 évre (amiből még csak 1 telt le), amit a páromnak kell visszafizetnie, az majd 1 millió, mert 900 valamennyit kell visszatörleszteni. És ez úgy történt, hogy a párom anyja azt mondta a páromnak, hogy majd azt ő fizeti. Megjegyzem, egyetlen havi törlesztőjét nem fizette ki. Tehát ezt is a páromra terhelte.


A lakást, ha én és a párom megvennénk, persze hitelből, akkor bár igaz, hogy a párom testvéréjé lenne a pénz, mivel a fél ház a testvéréjé, de mivel a testvére és az anyja együtt laknak, ezért az anyja markát ütné meg a pénz, mert abból kitudódna a rengeteg hitel, így tehermentes lenne az anyja.


De az utóbbi időben így beszél velem a párom a sok adósság miatt, hogy: TAKARODJ HAZA! Emellett kihajigálja a ruháimat a szekrényből. Stb... Holott én nem tehetek erről, mert az anyja ekkora (bocsánat) szarba hozta őt.


Én ilyenkor azt szoktam mondani, hogy mit képzel magáról, örüljön, hogy ekkora adósságban is kitartottam mellette, ami pedig az adósságot illeti: menjen az anyjához parádézni, mert ő teremtett ekkora adósságot a nyakába, nem én!!!


Én azt mondtam, kérem a ház felét, ha azt akarja, apum jöjjön el adóstársnak. Mert apum nem fogja fizetni más (bocsánat) segge alá a lakást, mert egyik, hogy ha valami történne, gondolok itt, hazazavar a párom, és/vagy nem fizeti a törlesztőt a párom, én azért nem fogom elhozni az édesapámat, csak hogy az anyjának ki legyen pucolva a segge alól a szar... (bocsánat!!!)


Ez így logikus, vagy rosszul gondolom a dolgokat??? Mert egy lakáshitel 10 évekre szólnak, az ember sosem tudhatja, mi fog addig történni. És csak még annyit, hogy amíg nem volt ennyi pénzkiadás, addig nagyon jól elvoltunk a párommal, és ha most se lenne ez, hogy a rengeteg adósság, most is ugyanúgy meglennénk. De ebben a világban szerintem úgy működnek a dolgok, hogy valamit valamiért... Vagy tévedek?


Elég rossz egy helyzet, sok sérelmet okoz és kellemetlenséget, ezért kérem, a bántó/sértő kommenteket tartsa meg mindenki magának, mert lehet azt kultúráltan is, én úgy gondolom. Van nekem épp elég bajom anélkül is. A válaszokat előre is köszönöm!!!



2014. jan. 12. 13:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi hitel mellett és ilyen kevés fizetésből senki nem kap újra lakáshitelt 10 évre az biztos, szóval feleges ezen aggódni.
2014. jan. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
1 évnél fiatalabb kapcsolatban eszembe sem jutna közös házvásárlás. ... és innentől a kérdés többi része tárgytalan.
2014. jan. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
vagyis roviden: megismerkedtetek, a pasi megdugott, elszedte az osszes sporokt penzed, felvetetett veked hitelt, elkoltotte, most ujra hitelt akar s mivel te tulajdonreszt akarsz most cserebe, ezert ki akar dobni...
2014. jan. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

De megkapnánk a hitelt, már folyamatban van,az utolsó percben gondoltam meg magam. Már csak az adóstársi papír kellene hozzá. De lefújtam!!! Ebből már a mi hitelünket is ki tudnánk rendezni és akkor maradna csak ez az egy, maga a lakáshitel.


Nehéz helyzetben vagyok, mert szeretem a páromat. Nem akarom elveszíteni, azonban ezzel együtt biztonságra is vágyom.


Most ott tartunk, hogy a párom mindent az anyjáékkal beszél meg, engem teljesen kizár mindenből, persze ez annak a következménye, hogy bejelentettem, nem hozom el apumat. Megsértődött a párom rám, de különösebben ez nem érdekel. De az nem hagy nyugodni, hogy miért azt teszi, amit az anyja tanácsol neki??? Pont az a személy, aki ebbe a helyzetbe sodorta a saját fiát??? Én azért gondoltam, hogy vegyünk lakást, és menjünk külön, hogy nyugtunk legyen, hogy ha majd valamikor gyerekünk is lesz, ne az anyját pénzelje. Hanem a család legyen az első!!!


De ez már most bukott!!! Mert most sem én vagyok neki az első, hanem a tehetetlen semmirekellő testvére és az anyja, aki miatt én vagyok folyamatosan terrorizálva.


Mit tegyek??? Már teljesen kétségbe vagyok esve!!! :'(

2014. jan. 12. 14:02
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon butus vagy és gyanítom nagyon fiatal is. 1. Ilyen rövid kapcsolat után ne akark közös tulajdont senkivel. 2. szerencsétlen édesapádat bele ne rAngasd ebbe! 3. Gondolkodj el azon, hogy egy kapcsolat elején vagy, és már most így beszél veled a párod. Ez jobb nem lesz, csak rosszabb...

Ne adj neki pénzt, ha együtt akarsz vele élni, akkor albérlet, amit egyformán fizettek.

2014. jan. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem rángatnám ilyenbe az apámat, sőt, elgondolkoznék őszintén, ami a kapcsolatunkat illeti.
2014. jan. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
mit tehetnél?- menekülj!!! felejtsd el öket örökre.
2014. jan. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
16%

A srác csak nyer azzal, ha megszabadul tőled.Eszembe nem jutna a helyébe veled bármiben is közösködni. Nem hogy közös lakás, hanem semmit.


Szerintem egy dolog van itt: azt hitted, hogy a srác mivel kint dolgozott van mit aprítania a tejbe, ehelyett koppantál.

2014. jan. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
hitelektöl eltekintve, ha nekem a párom ilyet mondana, hogy takarodjak haza, meg kihajigálná a cuccaimat...félpercet nem maradnék vele!! gondolkozz már el, egy év ismerettség után, hogy te vegyél fel hitelt..az édesapád meg adostárs legyen???? abszurd.
2014. jan. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
92%

Te hiába szereted, Ő nem szeret. Ha szeretne nem mondana olyat, hogy "Takarodj haza"!

Megvárják, hogy felvedd a kölcsönt, utána szépen elzavarnak, Te meg apukád fizethetitek vissza a pénz.

Az sem garancia, ha bizonyos rész a házból a Te neveden lesz, mert Ők az erősebbek és akkor is el tudnak zavarni, Te pedig semmit nem tehetsz, nem kötelezheted Őket sem a ház eladására, sem arra, hogy majd Ők fizessék a törlesztő részleteket.

Vigyázz az ilyen emberekkel! Nehogy még apukát háza is rámenjen!

Hagyd ott Őket és menekülj minél messzebbre, mert a következő évtizedekre tönkretesznek anyagilag.

2014. jan. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!