Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az én nagymamán testvérének...

Amerika205 kérdése:

Az én nagymamán testvérének dédunokája nekem kicsodám?

Figyelt kérdés

2014. febr. 13. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
A másod unokatestvéred gyereke, ha jól számolom.
2014. febr. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%

szülő közös: testvér

nagyszülő közös: unokatestvér

dédszülő közös: másodunokatestvér

Mivel dédunoka így rangsorban alattad áll, így még ha idősebb is lenne nálad akkor is másodunokahugod

2014. febr. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
29%
(másod) unokaöcs/húg
2014. febr. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyon alaposan leírtam már másik topikban, hogy lehet ezt kiszámolni.


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__rokoni-ka..


Itt a 6-os hozzászólás.


Ide csak röviden írom le a választ. Neked és a szóban forgó rokonnak a közös ősötökhöz kell mindent viszonyítani. Közös ősötök a nagymamádnak és testvérének a szülője. Aki neked dédszülőd (2). (A számok jelentéséről l. a linkelt kérdést!) Ez az ős a te rokonodnak az ükszülője (3).


A kettő közül a kisebbet vesszük, ami 2. Tehát ez egy másodfokú rokonság. (Ez nem minden esetben egyenlő a másod-unokatestvérséggel!)


3 - 2 = 1, ez azt jelenti, hogy van egy "elcsúszás" 1-gyel a családfában. Tehát ez azt jelenti, hogy ti másod-unokatestvérek 1-gyel elcsúsztatva vagytok. Ez hülyén hangzik, angolból magyarítottam, ott van rá külön kifejezés: second cousins once removed. Minálunk erre nincs szó. Körülírva tudod mondani: te és a rokonod szülője másodfokú unokatesód vagytok. Ha lesz (vagy van) gyereked, akkor ő és a rokon harmadfokú unokatesók (lesznek).

2014. júl. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Persze ha nem szeretnél annyira belebonyolódni a dolgokban, elég, ha annyit mondasz, hogy: egy távoli rokonom, távoli unokatestvérem, távoli unokaöcsém/-húgom. Ez teljesen lefedi a valóságot, és nem bonyolult. :)
2014. júl. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyedül az első válaszoló írta jól, de mindig a jót pontozzák le az ilyen kérdéseknél. Hogy mondhatnák már erre h másod- meg harmadunokatesó? Nagymama, meg dédunoka. Mem tűnik fel h eggyel lejjebbi generáció? A másodunokatestvéred gyereke.
2014. szept. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!