Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tehetnenk az eloskodo...

Mit tehetnenk az eloskodo nagybatyammal?

Figyelt kérdés
Szoval,a nagymamam es a nagypapam vettek egy egy szobas lakast.Ok ketten voltak a tulajdonosok.Idokozben a nagypapam meghalt,igy az o tulajdoni resze anyukamra es az occsere szallt.Szoval most harman vannak tulajdonosok.Mi anyukamekkal kulon elunk,de anyukam occse 3 eve odakoltozott a mamahoz.Nem nagyon dolgozik,alkalmi munkakbol el,amibol a mamanak egy forintot nem ad.Csak halmozza az adossagokat a lakasra,a rezsibe nem szall bele,kulon foz maganak,de persze a mama kajat is o tulajdonitja ki.A noket felviszi az egy szobara a mama melle,es mar a mama nyugdijabol vonjak a rezsit,mert mi sem tudunk sajnos rajta segiteni,nem vagyunk olyan anyagi helyzetbe.Nalam mar 3honaoja borult a bili,mikor megtudtam ,hogy a mama csak a fele nyugdijat kapja meg,amibol meg fozni se tud.Tegnap felhivtam a mamat,es nagyon ideges volt,mert megitn felvitte az alkalmi k...jat a nagybattyam.Nem tudjuk sehogy kitenni,mivel neki is van tulajdoni joga.Mit lehetne kezdeni vele?Annyira tonkreteszi a mamat idegileg.Azt mondta,csak akkor megy el onnan.ha kifizetjuk.De sajnos arra nincs lehetosegunk.Valaki tudna tanacsot adni?
2014. ápr. 5. 13:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nagyid a haszonélvező, ezért nyugodtan kiteheti. A haszonélvezeti jog valamilyen szinten magasabb a tulajdonjognál. Pl meghatározhatja ki él ott, vagy pl az engedélye nélkül nem lehet eladni stb.


Tehát ti semmit nem tehettek, de nagyid igen, ha akar.

2014. ápr. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az első jól mondja, a nagymamának özvegyi haszonélvezete van az egész lakásra, és ezt azt jelenti, hogy joga van kitenni onnan a tulajdonosokat is - jelen esetben a nagybátyádat.
2014. ápr. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen :)
2014. ápr. 5. 13:57
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
én is megerősítem, haszonélvező a nagyi, vagyis az lakik ott, akit ő akar
2014. ápr. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!