Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » 18 év alatt egyedül élés a...

18 év alatt egyedül élés a gyámügyet hogyan érinti?

Figyelt kérdés

Édesanyám külföldön február óta,édesapám múlthéten halt meg.Legközelebbi rokonom (nővérem)30km-re lakik tőlem,viszont én most egyedül élek.Megélhetésem biztosítva van anyagilag,tehát ez a része nem érdekes.

A gyámügyet ez hogyan érinti?



2014. ápr. 11. 09:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős vagy? Szerintem legrosszabb esetben a nővéredhez költöztetnek elvben, gyakorlatban senkit sem fog érdekelni, hogy hol laksz.
2014. ápr. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
17 leszel júniusban.
2014. ápr. 11. 10:12
 3/6 A kérdező kommentje:
leszek*
2014. ápr. 11. 10:12
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha az anyagiakkal nincs gond, és el tudod látni magad, és nem zavar, hogy egyedül élsz szerintem megteheted. Persze a gyámügy elhelyezhet hivatalosan a nővérednél, de ha te elvagy így, akkor nem kell az orrukra kötni.
2014. ápr. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én el vagyok így,anyagilag jól vagyok,a ház be van riasztózva elég komolyan,nővérem,és a szomszédok is segítenek ha úgy van.Ellátni eltudom magam,nem vagyok már egy 12 éves kis fiú,főzök,mosok takarítok is.

Akkor szerinted így nem lesz gond?

2014. ápr. 11. 10:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs "jó akaró", aki hetente a gyámügyesek nyakára jár, akkor nem lesz baj.
2014. ápr. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!