Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » "Ha nincs testvéred/szüleid...

"Ha nincs testvéred/szüleid és párod sem, egyedül maradsz a világban". Csak én nem értek ezzel egyet?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom, főleg ha testvérről van szó, hogy azért fontos, mert a szülők halála után testvér nélkül egyedül marad az ember.

Nekem ebből a képletből nagyon hiányzik az, hogy felnőtté válva az ember kialakít barátságokat, egyéb, nem rokoni kötődéseket - tehát nem lesz magányos.

Honnan a fent idézett nézet?


2013. aug. 15. 18:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Onnan, hogy a család család. Még ha el is távolodtok, messzire költöztök a családdal hamarabb felveszed, fel tudod venni a fonalat, mint egy "senkivel". A véretek egyszerűen örökre összeköt.


Vannak persze szar családok, meg akit úgy nevelnek fel, hogy szarni kell bele, de ez az igazság. Mindegy hova kerültök az életben, mindegy mi történik, mindegy mennyi idő telik, minimum egy közös dolog, ami mentén fel lehet venni a fonalat örökké lesz, ez pedig a család.

2013. aug. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Csak te. Vélhetőleg fiatal vagy és éretlen, de a kor előrehaladtával egyre inkább nő az igényed a társra. Ezt nyugodtan kezeld kőbe vésett tényként, és bizony nagyon sz@r 40-50 évesen ott állni család nélkül. A barát meg barát, jó dolog, csak éppen alacsonyabb szint.
2013. aug. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%
Testvérérrel együtt nőttetek fel, ezt egyetlen barát sem tudja megadni. Magányos nem lesz barátként, de a testvéremre nem barátként tekintek.
2013. aug. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Ez a megfogalmazás úgy hangzik, mintha rajtam múlna, hogy van-e testvérem vagy nincs... Láttam én már egymást testvérnél is jobban szerető barátokat, és egymással szóba sem álló testvéreket, úgyhogy nem értek egyet a megállapítással.
2013. aug. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentől függ. Tíz éve vagyok együtt a férjemmel, most tudtam meg hogy az anyjának volt egy testvére, aki elhunyt. A temetésére sem ment el. Egyáltalán nem izgatta, amióta elköltözött otthonról nem beszéltek.


Nekem vannak testvéreim, imádom őket, de van olyan dolog amiről egy baráttal jobban el tudok beszélgetni, amiben egy barát tanácsa többet ér.


Attól viszont a falat kaparom, amikor valaki önző dög és szaranya, mert nem szül testvért a meglévő gyerekének. Mintha a második gyerek csak egy játszópajtás lenne, egy kellék amivel a nagy elvan, amire szüksége van a teljes élethez.

2013. aug. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Felnőtt korban a kapcsolatok kialakítása már az egyénen múlik szerintem. Testvér vagy van vagy nincs (ha van, akkor vagy jó a viszony vagy nem), a szülők sajnos elhunynak egy idő után.


Erről a családról beszélek elsősorban.


Testvér esetén szokták mondani, hogy "nélküle nincs kire számítani felnőttkorban". Ezzel nem értek egyet. Stabil barátságokra, párkapcsolatra lehet számítani, ha kialakít ilyet az ember.


Illetve párkapcsolat esetén sem tartom egészségesnek, amikor az ember belezárkózik a kapcsolatba és ha neadjisten szakítás/válás történik, akkor "egyedül marad, mint a kisujjam". Ismét képbe jön az, hogy miért kell a családra limitálni a szilárd, stabil emberi kapcsolatokat? Miért nem mutathat ez túl a családon?


Azzal sem értek egyet, hogy a családdal bármikor fel lehet venni a fonalat. Ha a rokonságban/családban az ember nem jön ki valakivel, akkor a "vér szava" édeskevés, az már kényszerhelyzetnek hangzik.

Fonalat meg jó baráttal is fel lehet venni, nekem is van olyan barátom, akivel elkeveredtünk középiskola után egymástól és 15 évvel később találkoztunk, ugyanott folytattuk, ahol abbahagytuk.

2013. aug. 15. 18:38
 7/16 anonim ***** válasza:
82%
Én sem értek egyet a fenti idézettel, és nem tudom az emberek mért korlátozzák le a családra azok körét, akikre számíthatnak. Egy idegenre előbb számítanék, mint a "családom"ra :) De ezt csak az fogja megérteni, akinek nincs családja. Akinek jó, az úgyis ezt fogja mondani.
2013. aug. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%
Jó hát ezt úgy is nézhetjük, hogy csak azért érti meg miért igaz ez, akinek van egy normális családja. Az látja, hogy mennyivel több egy olyan viszony, mint egy baráti. Akinek csak baráti viszonya van jó, az nem tudja mihez hasonlítani.
2013. aug. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%

A család több, mint a barátok. Belénk nevelnek egy olyanféle kötelességtudatot a testvérünk iránt, ami mélyen gyökerezik bennünk.


Mondok egy példát: karácsony. HA egyedül vagy a tesódhoz és a családjához- gyerekeihez, feleségéhez, bármikor mehetsz, de kicsit fura lenne a barátnőd anyukájával bejglit enni... persze ez a barát és annak családjától is függ, de általánosságban.


No meg hány barátság hullik szét, mert az egyik családot alapít? Egyszerűen a barátságok számomra nem tűnnek annyira stabilnak. pedig vannak igazán jó barátaim!

2013. aug. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Stabil családi hátterem van. Testvérem nincs, de a tág családdal (pl unokatesók) tartjuk a kapcsolatot, testvéri a viszony. Emellett a baráti köröm is nagyon stabil, bármiben számíthatunk egymásra.

Tehát nem azért mondom a véleményemet, mert rossz családi hátterem lenne, sőt.

De mellette a barátaim is fontosak, én is nekik (volt, hogy valaki lakhatási problémával felhívott, megoldottuk, hogy a másfél szobás lakásban is itt tudjon lakni), bárki bármikor jöhet (jó, sokat segít, ha itthon is vagyunk :)). Mi is simán átmehetünk bárkihez, bármikor. Nálunk oda-vissza működik az átjáróház, még a hűtőbe is szabad bejárása van a barátoknak, nincs kínálgatás. VAgy kérnek, vagy felállnak és kiszolgálják magukat a konyhában.

Egy-két embernek kulcsa is van a lakásunkhoz. Volt olyan, hogy kaptam SMS-t, hogy "bocs, itt voltam a környéken és nagyon kellett pisilni, feljöttem, ha már itt voltam megetettem a halaitokat is, nézhetek kicsit tévét, ha már itt vagyok?". Ezekből nincs gond. Nekünk is van kulcsunk másokhoz. Egyik barátunk környékén volt egy céges buli, fáradt voltam, hideg volt este, felhívtam, hogy alhatnék-e nála, nincs erőm hazáig elmenni. Semmi gond nem volt, férjemnek küldtem egy sms-t, hogy hol vagyok, nem loptak el, reggel megreggeliztünk, aztán hazajöttem. De ő is aludt már a srácnál hasonló okból, akkor nekem jött az sms, hogy ott marad éjszakára, majd reggel érkezik.

A bizalommal mi sem élünk vissza és a barátaink sem.

Nyaraláskor is gyakori, hogy beköltözik valaki hozzánk félig-meddig állatokat-növényeket ellátni. Feltöltjük neki a hűtőt, aztán nyugodtan indulunk el.


A férjemmel is nagyon jó a kapcsolatunk, de szerintem mindketten megkattannánk, ha egymáson kívül nem lenne más emberi kapcsolatunk.


Innen nézve ezért furcsa nekem, amikor sokan bezárják a kört ott, hogy család és másban nem bíznak meg, nem barátkoznak, nem engednek közel mást magukhoz (nem szexuális értelemben, mielőtt valaki kiforgatná).

2013. aug. 15. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!