Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek helyénvaló, hogy...

Szerintetek helyénvaló, hogy a férjem pénzeli a testvérét?

Figyelt kérdés
Már több mint 100 ezer forintot adott neki, kisebb-nagyobb részletekben. Mi sem vagyunk gazdagok, de van kb. 400 ezer forint megtakarított pénzünk. Minden hónapban ha marad valamennyi, azt félretesszük. Nem vagyok irigy, de azt a pénzt azért rakom félre, hogy ha esetleg az örökségemet el tudjuk adni, akkor vennénk egy lakást, vagy ha valamelyikünk elveszíti az állását, akkor legyen mihez nyúlni. Nem azért rakjuk félre, hogy a sógoromnak jobb legyen egy kicsit. Sz@rban vagy a sógorom, de ezt elsősorban önmagának köszönheti, mert felelőtlen anyagilag. Eddig nem szóltam érte, hogy férjem ad neki pénzt, mert szeretem a sógoromat, csak arra vagyok kíváncsi, hogy ti mit gondoltok erről? Egyébként gyermekünk nincs és anyukámnál lakunk és mindkettőnknek van állása is.
2014. jún. 16. 08:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha csak 1x 2x adott neki nem gond,csak ha rendszeresen-
2014. jún. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Hát nekem is zavarná a csőrömet. És 100 ezer azért már untig legyen elég. A saját életeteket kell tervezni, úgy, ahogy mondod. Beszéld ezt meg a pároddal, hogy ne haragudjon, de most már ne adjon már neki többet. Nagyon rá fog erre szokni a sógorod. Sosincs olyan, hogy fölösleges pénz. Még ha már lenne saját hitelmentes házatok és autótok, akkor is ott van még a gyerektéma-amíg a gyerek nincs elindítva, addig mindig kell neki, és utána is esetleg. De ha mondjuk nem lenne a gyerektéma, akkor sem felesleges a pénz, hiszen akkor meg abból meg tudnátok nyaralni.

Én kábé max ennyivel támogatnám a tesóm, ha nem adná vissza soha. Ha visszaadná-ha tudnám, ha lenne biztosíték rá, hogy visszafizeti, akkor ki lehet segíteni többel is, de így---semmiképp.

2014. jún. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Elég szomorú, hogy a férjed a közös megtakarításotokat "osztogatja el". Sajnos a sógorod meg ilyen felelőtlen fog maradni, hiszen úgy is tudja, hogy a tesója kihúzza a kakiból. Számomra érthetetlen, hogy egyes emberek mennyire ki tudják használni a másikat. A sógorodnak még sosem jutott eszébe, hogy a pénzt visszaadja nektek?
2014. jún. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Fontos információ lenne, hogy miért van sz.rban a sógorod!
2014. jún. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én adtam annak idején a testvéremnek amikor szüksége volt rá. Elég nagy összeget. Amikor rendbe jött anyagilag apránként visszaadta (bár nem kértem). Ha most kérne most is segítenék neki (képességeimhez mérten). Persze a saját családom megélhetését nem kockáztatnám, de félretett pénzből biztosan adnék neki. Kire számíthat az ember, ha a saját testvérére sem?

Persze ehhez hozzátartozik, hogy a testvérem megbízható, felelősségteljes ember. Csak akkor kér, ha nincs más megoldás (egész eddig ez az egy eset volt).

2014. jún. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 yuda ***** válasza:

Három tény ami között lavírozni kell.

1. A testvér az testvér, akárhonnan is nézzük. Közeli hozzátartozó. Nem egy vadidegen és alap felállás a szeretet kapcsolat.


2. A házasságotokban úgy kellene működnie a dolgoknak, hogy közösen, egységben határoztok minden felől. Ez mintha nem működne nálatok. Miért is?

Ez most független a tesójától, hogy nem egységben vagytok, hanem széthúztok?! Ez a legfurább!

Ebben komoly felelősséged van neked és férjednek is. Együtt éltek, vagy egymás mellett? (-vagy ellen?)


3. Az ember szívesen segít még a barátjának is, testvérnek főleg, -de másik oldal, ha azt látod, hogy felelőtlen és nem becsüli meg a más által szorgalmasan összegyűjtött pénzt, hanem visszaél egy kapcsolat milyenségével és pocsékolja más életét. (mert a pénz az életetek része, hiszen idő, energia, munka van benne)

Egy felelőtlen embernek pénzt adni olyan, mintha lyukas vödörbe vizet öntenél.


Mindketten hibásak a vagytok a kialakult helyzet miatt. Férjed testvérével pedig más a helyzet, mert ha igazat mondasz, ő meg egy csirkefogó, aki palira talált és feji amíg csak tudja..

2014. jún. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Engem jobban zavarna ha tudna de nem segítene. Te nem segítenél szüleidnek ha szükségük lenne rá és megtehetnéd?
2014. jún. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azért felelőtlen anyagilag, mert ő azt a pénzt költi, ami még meg sincs. Meg azért, mert évekig benne volt egy veszteséges vállalkozásban, amit idejében ott kellett volna hagynia.
2014. jún. 16. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!