Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jogosan akadtam ki ha testvére...

Jogosan akadtam ki ha testvérem elhozta hozzánk a fiát nyaralni és azt mondta vigyük csak nyugodtan nyaralni is magunkkal?

Figyelt kérdés

Persze a gyerek előtt, hogy nemet se mondhassak.

Bunkó vagyok ha csak a saját két gyerekkel szeretnék menni, hogyan mondjam meg?


2014. jún. 19. 16:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Igen jogos a kiakadásod. Egyszerüen csak állj a testvéred elé, és mondd meg neki, hogy ha tetszik neki ha nem, most nem viszitek el a fiát. Vigye ő.
2014. jún. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%
Ő volt a bunkó, ezt előbb kellett volna tisztáznia veled és nem a gyerek előtt.
2014. jún. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

"ne haragudj kedves testvérem, családi körben terveztünk nyaralást, így kalkuláltunk, így foglaltunk, így fizettünk be, így terveztünk minden költséget.

Anyagilag sem fér bele, illetve valóban a szűk család szeretne együtt pihenni.

Kicsit kellemetlen helyezetbe hoztál ezzel a kívánságoddal.

A kisfiadat szívesen látjuk az előre megbeszélt időben nálunk, de nyaralni csak a gyerekeimmel szeretnék.

Köszi a megértést."


:) én valami ilyesmit mondanék

2014. jún. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Mondd meg neki, hogy ha fizeti a gyerek költségeit akkor elviszitek.
2014. jún. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%

Igen, nagyon is jogos. Nem elég, hogy rád passzolja a gyerekét, azaz szívességet kér tőled, de ezt van pofája úgy meghosszabbíttatni, hogy a gyerek előtt hoz olyan helyzetbe, hogy ne tudj nemet mondani. Nyílván, amilyen tahó bunkó, arra nem is gondolt, hogy a gyerekének milyen érzés az, hogy a szülő lepasszolja...és mi lesz ennek az érzelmi következménye a gyerekben?!! Ha tudná...!


Nem vagy bunkó, nem te vagy az, hanem ő. De ne is legyél balek sem! Tessék csak neki megmondani, egyenesen, hogy a gyereket ettől eddig vállaltad, szívesen, de nyaralni szigorúan családi körben mégy, akkorra vigye haza a gyerekét. Pont. És semmiféle bűntudatkeltő vagy egyéb süket szövegre ne tessék odafigyelni, amit közben vagy utána elmond. Úgy sértődik, ahogyan akar, majd megbékül. Az agreszorok szeretnek "megsértődni", ha az akaratukat egy másik akarat keresztülhúzza.

2014. jún. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
8%

És a férjed mit csinált?

Elkezdte már törleszteni a 120 ezret, amit elsörözött?

A lányod kommandós barátja végül h döntött?

Hihetetlen, h feljövök és rögtön kamukérdésbe botlok.

Szánalmas.

2014. jún. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ez nem kamukérdés!
2014. jún. 19. 16:50
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
6-os! Világosíts fel, hogy szerinted ez mitől kamu kérdés, mert ez így nekem magas...
2014. jún. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
5%
Azt gondoltam, h neked magas, semmi baj.
2014. jún. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
93%
előre kérd el a pénzt a gyerekre
2014. jún. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!