Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Testvérem nagyon neheztel rám...

Testvérem nagyon neheztel rám 7 éves hiperaktív kisfiam zavaró viselkedése miatt, szerinte ez csak nevelés kérdése, már nem bírom a folytonos kioktatást, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Amiket felrótt nekem:a gyerektől nem lehet normálisan beszélgetni,mert zavaró a sok beszéde,mozgékonysága ,ki kellene belőle nevelni az izgágaságot ,mozgekonysagot.

Rá van hagyva szerinte minden ,nincsen megnevelve .

Nem érdekli,hogy egyértelműen hiperaktivnak diagnosztizaltak és gyógyszer kell neki .

Folyton azzal jön ,hogy más lenne teljesen a fiam ha megnevelnem ,hiába a sok erőfeszítésem nem látja be ,hogy sajnos ennyit lehet jelen pillanatban elérnünk.

Nagyon megromlott a helyzet mert már az unokatestvérek is visszamondta amiket otthon hallottak a fiamrol és ez nekem nagyon fáj ,hogy családon belül sem fogadják el a fiamat ,holott nem agressziv ,sőt kifejezetten szereti az embereket,az persze igaz ,hogy zavaró tud lenni másoknak a nyugtalansága ,türelmetlensége.


2013. okt. 27. 12:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
13%
Hallod, nem hívod fel, ha felhív felveszed de azt mondod most nem érsz rá, ha jön akkor nem engeded be, mert most sem érsz rá és természetesen nem mész hozzá. Így nem kell hallgatnod a marhaságait.
2013. okt. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%
Hát, az én időmben ezt nem hiperaktivitásnak hívták, hanem elevenségnek (vagy túlzott elevenségnek, később rosszaságnak), és gyógyszer helyett egy-két jól irányzott pofon oldotta meg a problémát, anélkül, hogy bárki fel akarta volna jelenteni anyámat gyermekbántalmazásért. Ennek ellenére megértem, hogy nem tudsz mit csinálni, a mai világban nem lehet normálisan gyereket nevelni, mindig lesz valaki, akinek nem tetszik, amit csinálsz, pl. az utcán ha hagyod rohangálni/visítozni az a baj, ha kap egy pofont, az a baj, csendesen kérve pedig nem lehet gyereket nevelni, ezt az életképtelen-sarokban ülős-megszólalni nem merő gyerekek szülei állítják csak.
2013. okt. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

A kulcsszó:


SPORT!

2013. okt. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
26%

A hiperaktivitást nem lehet kinevelni a gyerekekből, az nem nevelés kérdése, hanem egy állapot. (azt viszont nem tudtam, hogy erre gyógyszert kell szedni, más megoldás nincs?)

Manapság egyre gyakoribb, talán a felpörgött életritmus miatt, és ezek a gyerekek mások, mint az átlag. Sokan viszont nem jutnak el arra az értelmi szintre, hogy ezt belássák, mert még mindig ott vannak leragadva, hogy durr egy pofon, és a gyerek nem pofázik. Bocsánat, hogy ilyen csúnyán fejeztem ki magam, de ez a helyzet.

Tesódnak egyébként van már gyereke? Feltételezem, hogy nincs, és azért tud ilyen könnyen kioktatni, ha lenne tapasztalata, valószínűleg kicsit jobban átérezné a helyzetedet.

Szerintem valójában nem is tudja mi az a hiperaktivitás, és nem is nagyon érdekli, mert egyszerűbb valakit leosztani, hogy rosszul neveli a gyerekét, mint utánajárni a dolgoknak, és egy kicsit alkalmazkodni a helyzethez.

Elhiszem, hogy rosszul esik, az én gyerkőcöm, csak túlmozgásos és figyelemzavaros, de falnak tudok menni, ha bárki azt mondja, hogy rosszul neveltem.

Én a helyedben azt csinálnám, hogy összegyűjtenék néhány rövid cikket a hiperaktív kisgyerekekről, és a testvéred kezébe nyomnám. Ha elolvassa őket, talán egy kicsit elkezd gondolkodni. Arra pedig szépen megkérném, hogy a gyereknevelést hagyja rám. Ha csak kritizálni jönne, én biztos, hogy nem látnám szívesen legközelebb, és ezt szóvá is tenném. Egyébként férfi vagy nő a testvéred, idősebb vagy fiatalabb nálad?

2013. okt. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Tesómra is azt mondták annó hogy hiperaktív, mi elvittük őt előbb karatézni, utána pedig kung-fuzni. A sport segített, és nemsokára lenyugodott, most már felnőtt és nem is látszik a kiskori hiperaktivitásból semmi.

2013. okt. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%

2. válaszban sok igazság van. Ma minden második gyerek vagy hiperaktív, vagy autista. DE! Ha hiperaktív, valamilyen szinten akkor is lehet, sőt kell(lene) nevelni. Lehet, hogy a sógornőd kívülállóként ebbe jobban belelát. Az biztos, hogy a hiperaktív gyerekkel jóval többet kell foglalkozni, de sokan ezt összetévesztik a mindent ráhagyok "neveléssel".

Ha látod, hogy mások számára zavaró a viselkedése, és rövid ideig sem tud elfogadhatóan viselkedni, ne vidd hozzájuk. Hidd el, jobb lesz mindenkinek. Nekem is a halálom, ha kisgyerekes vendégek gyermekei szétszedik a házat, ha legközelebb jönni akarnak, sajnos épp akkor nekünk nem alkalmas.

2013. okt. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

manapság, ha egy gyerek több figyelmet igényel és nagy a mozgásigénye, könnyen ráhúzzák, hogy hiperaktív!

Mégis miféle gyógyszerrel tömsz egy 7 éves gyereket? Nyugtatózod?

Mi ez a mindenre gyógyszert szedünk hozzáállás?

7évesen azért már kellő felfogó képessége van egy gyereknek!

2013. okt. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Sportolni jár ,de ez nem oldja meg a problémát egyáltalán.

Olyan gyógyszert kap amit a gyerekpszichiater írt fel neki ,ami segiti a súlyos figyelemzavar mellett koncentrálni,ami nélkül lehetetlenné válna a beilleszkedése a normál általános iskolába .

A hiperaktivitas nem csupán viselkedésproblémát jelent ,nem képes figyelni,teljesíteni az iskolában ,tanulási zavarral is jár ,melyen segít a gyógyszer és ha jól megy minden pár év múlva abba lehet hagyni .

Az ADHD egy egész életre szól sok esetben,esetleg eletkoronkent más tünetekkel jár ,egy -egy jól irányzott pofonnal tönkre lehet tenni legjobban az amúgy is állandó kudarcokkal küzdő ,egyre inkább szorongó gyerek idézetét.

2013. okt. 27. 16:58
 9/14 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem manapság minden neveletlen,fegyelmezetlen gyerekre hiperaktív jelzőt raknak,könyebb mint figyelni rá és NEVELNI,irányt mutatni neki.Minden egészséges gyerek eleven,de a szülőnek kell megtanítani a helyes viselkedésre.Példa:kórházi rendelőnél sok várakozó,műtőben dolgozik az orvos.20 éves anyuka másik nővel beszél,két4-5éves lányka rohangászik,ordibál.Szólok az anyukának,erre felháborodva:most mi van,gyerekek!Vagyis így néz ki a gyereknevelés manapság,ezért szuper aktívak!
2013. nov. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nálunk nem csupán elevensegrol van szó ,a példád esetunkre nem illik,bárcsak csupán annyiból állna a probléma ,hogy meg kell nevelni.
2013. nov. 2. 04:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!