Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ilyen esetben is lehetséges a...

Ilyen esetben is lehetséges a rokontartás?

Figyelt kérdés

Apám alkoholizmusban meghalt. Apám fiatalabbik testvére soha nem dolgozott normális munkahelyen, csak néha közmunkázik, de a nyugdíjas anyja nyakán él 47 éves létére, és az esetek többségében a kocsmában olvasgat. (idősebbik testvérének van családja) A ház, amiben laknak a tesóm nevén van.

Most ha az anyja nem lesz már, akkor perelhet minket rokontartásért? Mert nem hiszem, hogy a rezsit 1-2 közmunkából 1 évben ki tudja fizetni.

Anyum egyedül nevelt minket, tesóm már dolgozik, én egyetemre járok.


Vagy ilyen esetben is jár?


Perelhet minket rokontartásért? Vagy hogy van ez?



2014. júl. 31. 07:09
 1/10 A kérdező kommentje:
Mi meg nem akarnánk őt semmivel sem támogatni, ő sem támogatott minket soha.
2014. júl. 31. 07:11
 2/10 anonim ***** válasza:
Apad testvére? Előbb a testvért kellene perelnie.
2014. júl. 31. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem itt rokontartásról nincs szó, hisz alig van valami közötök egymáshoz (egyenesági rokonságnál szokott ez előjönni). Tehát nem hiszem, hogy rokontartásra köteleznének.

A lakhatás viszont más tészta. Ha oda van bejelentve ahol lakik akkor (tudomásom szerint) csak úgy nem lehet kirakni. Illetve Te ki sem jelentheted, neki kell ezt megtennie. Így viszont el lehet pereskedni egy darabig...

2014. júl. 31. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Haszonélvezeti joga van csak a mamának a lakáshoz, nem az ő tulajdonuk. Épp ezért nem értem, hogy hogyan lesz, mert a rezsit meg a lakást úgysem tudja kifizetni, fenntartani.
2014. júl. 31. 07:37
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha a mama meghal, a haszonélvezeti jog megszűnik, tehat a tulajdonos kiteheti az ott lakot.
2014. júl. 31. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jól írja az utolsó. A haszonélvezeti jog csak a mamának van, és a halálával meg is szűnik. Apád testvérét nyugodtan kiteheted a lakásból. Bár szerintem ebből lesz egy kis gond majd idővel.

Rokontartást nem kérhet tőletek, mert a rokontartás csak egyenesági rokonok között lehetséges. (szülő-gyerek vagy testvér-testvér között) De ha be is adná a rokontartási kérelmet ellenetek vagy a testvére ellen, akkor sem nyerné meg a pert. Még pedig azért mert nem jogosult rá.

2014. júl. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Andizsuzsi ***** válasza:

"testvér-testvér között"


A testvérek nem egyenesági rokonok. Én úgy tudom, hogy testvért a testvér csak kiskorú esetén köteles eltartani, ha nincs tartásra köteles egyenesági rokon.

2014. júl. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Valoban , Andizsuzsi, a testvérek nem egyenesagi, hanem oldalagi rokonok, ebben igazad van. Rokontartast viszont barmilyen rokoni kapcsolat alapján lehet igenyelni, igy pl az anya kérheti a fiától, a testvérek egymástól, sot, a hazastars is igényelheti a valas utan.
2014. júl. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Andizsuzsi ***** válasza:

Én ugyan nem vagyok jogász, viszont a törvény szerint rokontartást egyenesági rokonok kérhetnek, kivéve a kiskorú testvért. A házastársi tartás nem a rokontartás körébe tartozik.


"4:196. § [A tartásra kötelezettek köre és a tartási kötelezettség sorrendje]

(1) A tartási kötelezettség - ha e törvény eltérően nem rendelkezik - az egyenesági rokonokat terheli egymással szemben.

4:197. § [A testvértartás]

Azt a kiskorút, akinek tartásra kötelezhető egyenesági rokona nincs, nagykorú testvére köteles eltartani"


Ebből következően felnőtt testvér testvértől nem kérheti az eltartását. Szerintem, de elfogadom, ha meg tudod indokolni, hogy miért igen.

2014. júl. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Van egy jó hírem, meg egy rossz. A rossz az, hogy perelhet titeket rokontartásért. A jó pedig az, hogy ki van csukva, hogy valammit is megítélnek neki.
2014. aug. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!