Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Milyen rokoni kapcsolatban...

Milyen rokoni kapcsolatban állunk?

Figyelt kérdés
Milyen kapcsolatban állunk, ha az én dédnagyanyám és az ő nagyapja voltak testvérek? Szóval az én mamám és az ő anyukája unokatestvérek. És ha nekünk lenne gyermek, egészséges normális lenne?
2014. aug. 14. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Távoli rokonok vagytok.
2014. aug. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
vérfertőző
2014. aug. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Régen még sokszor elsőfokú unokatestvérek is házasodtak. A genetikai kutatások állása szerint harmadunokatestvérrel előnyösebb gyereket vállalni, mint egy teljesen idegen partnerrel, mert elég távoli ahhoz, hogy ne forduljanak elő váratlan betegségek az utódnál, de elég távoli ahhoz, hogy ne legyen genetikai baja a babának. Ha csak nem halmozottan fordult/fordul elő a családban az, hogy rokonok házasodtak, tehát nem mindenki mindenkinek az unokatesója, akkor semmi gond nem lehet.

Ha tudsz angolul, akkor tessék: [link]

2014. aug. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2014. aug. 17. 08:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves kettes, ez nem vérfertőzés, az előttem válaszoló megírta!
2014. aug. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!