Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy mondjam meg neki, hogy...

Hogy mondjam meg neki, hogy nem szeretnék vele menni?

Figyelt kérdés

Van egy távolabbi unokatesóm, nem is annyira szoktuk tartani a kapcsolatot év közben, de idén nyáron elég jóba lettünk, voltunk 2 táborban, és mind2 helyen szobatársak voltunk. A lényeg, hogy szombaton itt Nyíregyházán lesz a Sunshine születésnap, és mi még hetekkel ezelőtt megbeszéltük hogy akkor együtt megyünk. Ezzel még nem is lenne probléma, csak engem meg az egyik legjobb barátnőm megkért, hogy menjek vele. Sajnálnám neki így megmondani, hazudni meg nem nagyon tudok, de muszáj lenne valahogy a tudtára adni, vagy lerázni, hogy a legjobb barátnőmmel mehessek.


Ebből kellene valamit kihozni: szombaton állítólag korábban be kéne mennem, mert találkozóm van, utána meg unokatesóméknál leszek, DE erre ez a távolabbi unokatesóm kitalálta, hogy akkor jön ő is korábban és behívja addig az egyik osztálytársát.


És valahogy úgy kellene alakítani, hogy ne velem jöjjön, mármint olyan dolgot kitalálni. Tudom, hogy szemétség meg minden, de légy szíves csak az írjon már, aki segíteni akar/tud.



2014. aug. 26. 20:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Mi lenne, ha szimplán őszinte lennél?


"Beszéltem X-szel, aki szeretné, ha vele mennék. És mivel te meg én úgyis sok programban voltunk együtt, hadd menjek most vele, jó?"


És ha összefuttok azon a rendezvényen, miközben azt hazudod, hogy Piripócsra kellett utaznod?

A legjobb az egyenesség.

2014. aug. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
PS: az nem megoldás, hogy menjünk akkor 3-an, mert ők ketten nem nagyon bírják egymást.
2014. aug. 26. 20:49
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha úgyis mind egy helyre mentek, miért nem mentek együtt? A legjobb barátnőd ennyire nem bírja az unokatesódat, vagy fordítva?
2014. aug. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ok, épp akkor írtam, amikor te is írtad, hogy nem jönnek ki, akkor csak az 1-es javaslata marad.
2014. aug. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#1 Olyat azért nem mondanék. Itt csak azon lenne a hangsúly, hogy kivel mennék be, meg ott kivel lennék, mert ő is találkozni akar ott pár ismerősével, akikkel meg én nem vagyok valami jóban. Én valami olyasmira gondoltam, hogy lett volna programom, de elmaradt, így későbbi busszal kell bemennem vagy valami ilyesmi....nyilván a legjobb út az őszinteség, csak akkor meg az lesz, hogy ez megígérte nekem, hogy velem jön, aztán még sem, a barátnőmet pedig nem szeretném megbántani. Igazából egyiküket sem, épp ezért kellene valami kegyes hazugság.


#3 Az előbb írtam, hogy az nem lenne jó, mert a barátnőm nem bírja az unokatesómat.

2014. aug. 26. 20:53
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

És mi van akkor, ha összefutsz vele a rendezvényen? Annál kellemetlenebb nincs.


Mondd el az igazat, vagy maradj a régi verziónál, és menj vele, a barátnőd meg menjen mással. Végülis megmondhattad volna a legjobb barátnődnek, hogy már elígérkeztél mással.

2014. aug. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az nem probléma, ha összefutunk...mert itt szinte tényleg csak az a kérdés, hogy kivel menjek be...a barátnőmnek meg nem akarom így megmondani...tényleg kaphatom a leszólásokat, hogy milyen vagyok meg minden, de ez most egy ilyen helyzet, több infót nem nagyon tudnék leírni, mert elég érdekes a kapcsolatom mind2 féllel.. épp ezért érdekelne csak a probléma megoldás...szóval az eredetitől eltérve, az őszinteségen túl, és a 3-s menetelen túl...valami ötlet?
2014. aug. 26. 21:00
 8/14 anonim ***** válasza:
64%

Tehát nem akarsz őszinte lenni, mindenképp hazudni akarsz valamit, mert gyáva vagy bevallani, hogy inkább mással mennél.


-.-

2014. aug. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen, de amint említettem a kérdésem leírásának végén: "Tudom, hogy szemétség meg minden, de légy szíves csak az írjon már, aki segíteni akar/tud."
2014. aug. 26. 21:03
 10/14 anonim ***** válasza:

A hazugság undorító dolog.


Ha már a szavadat nem tartod, legalább őszinte legyél vele.

2014. aug. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!