Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam meg szüleimnek,...

Hogyan mondjam meg szüleimnek, hogy kollégiumba szeretnék menni?

Figyelt kérdés
Nem rossz itthon, mégcsak nem is vagyok egy kezelhezetlen bulizós kamasz (ellenkezőleg). Most kezdtem nulladikkal (nyelvvel) a kilencediket, pesten lakom, bejárós vagyok. Nem szoktam panaszkodni a sulira (ha megkérdezik milyen, azt mondom jó, ha azt kérdik miért megpróbálok tényeket sorolni, jó az oktatás stb.)annak ellenére, hogy szerintem elég nagy mellényúlás volt a részemről. kb 2ponttal a határ fölött "csusszantam" be az osztályomba, és ez meg is látszik az erednényemen. Ez nem is lenne akkora baj, tanulok, szüleim fizetnek magántanárt. De a kezdeti lelkesedés után egyre jobban kezdem megutálni a sulit. Diákok, tanárok, maga a légkör, nem érzem jól magam, és az iskolával együtt oktalanul kezdem megutálni a nyelvet, amin tanulok (pedig nem szeretném, tényleg szeretnék megtanulni). Ámde kinéztem egy iskolát (kollégiummal) vidéken, ami kevesebb óraszámmal, kisebb elvárásokkal (pl nem kell a tanult nyelven lettenni az érettségit) tanítja ezt a nyelvet. (pff. minden harmadik gimiben van ilyen nulladik,) de ez a hely tényleg megtetszett, és van lehetőség átiratkozásra. Szeretnék ide menni,de félek szüleim mit szólnának hozzá. Még (talán 7.ben feldobtam ezt a "koli kérdést" de teljesen hülyének néztek. Anyukám ugyanis faluról ment egy kisebb váosba kollégiumba, mert nem volt igazán más lehetősége,(ő az a tipikus bentlakásos suliba menekülök otthonról sztorival ment egy nem túl barátságos koliba). Ígyhát nem jól vélekedik az ilyenekről. Én szeretem a családomat, tényleg a koli miatt mennék el, nem más miatt. Lehet, hogy a szüleimnek szükségük is lenne itthon rám, de én mégis szeretnék elmenni, szerintetek?

2013. okt. 28. 15:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Meséld el nekik ezt így. Annél többet nem tehetsz.

Bár valószínűleg nem fognak beleegyezni. Még gyerek vagy, ott egy remek iskola, nem fogják támogatni, hogy egy gyengébb iskolát válassz, ami messze van, és még ugye ott kolit, utazást, kaját, zsebpénzt is kell fizetniük.

Szerintem próbáld a jó oldalát keresni a dolognak és persze nagyon tanulni, még simán behozod ezt a kis lemaradást, és később nagyon hálás leszel a szüleidnek, hogy egy kamaszkori ötlet miatt nem hagyták, hogy elveszíts ilyen lehetőséget. :)

Amúgy sem szabad az első problémánál meghátrálni. És ha a másik suliban sem fenékig tejfel az élet? Akkor elmész egy harmadikba? Harcolni kell néha!

Kitartás! :)

2013. okt. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Meg fogod bánni.

Szerintem ne menj át. Mert:

- Egy erősebb iskolából könnyebben jutsz be a felsőoktatásba

- Magasabb szintű tudást kapsz

- Magasabb szintű nyelvoktatás (Később akár kis is mehetsz dolgozni külföldre,hiszen felsőfokú nyelvvizsgád lesz az adott nyelvből)

- Legyél optimista

- Néha engedj meg magadnak szabadnapokat(3 napot igazolhat a szülő)

- Most úgy érzed,hogy rossz neked itt,de hidd el kédőbb nem fogod megbánni,hogy maradtál

Hogy mit tehetsz,hogy jól érezd magadat?

- Ha jó fej vagy a tanárokkal,mondjuk egyszer-egyszer csinálsz egy kis plusz feladatot,vagy kiselőadást,akkor ők is jó fejek lesznek veled

- Próbáld kipuhatolózni,hogy az iskolátokban "mi a menő",kapcsolódj be te is

- Ha nem tetszik pl. a termetek,akkor ajánld fel az osztályfőnöködnek,hogy díszítsetek évszaknak megfelelően,vagy pl. most itt a Halloween is

- Az adott nyelven nézz filmet,olvass könyvet,vagy ha lány vagy,akkor az adott nyelven divatblogokat,így fejlesztheted a szókincsedet

Most pl. itt a szünet. Pihend ki magad,kapcsold be a zenét,és ki a külvilágot. Menj el futni,az felfrissít.

Ismerkedj! Kezdj el valami sportot! Edzésen nagyon jól lehet ismerkedni. Iratkozz be mondjuk karatera. Tanulsz vele egy kis önvédelmet,önfegyelmet,és emellett még ismerkedhetsz is. Kellemest a hasznossal!:)

Ne keseredj el,rengeteg lehetőséged van!

Megkérdezhetem,hogy melyik iskolába jársz jelenleg,és melyikbe akarsz átmenni?:) (Ha akarod privátba is leírhatod.)

2013. okt. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
90%

miért nem vélekedik jól?

nem értem...


Egy kollégium alapjáraton nyugis. Ott vagyok én is.Családias körülmények, mintha társasházban laknál...


Semmi extra, amitől félteni kéne. Ha otthon normális vagy, kolibanis ugyanyolan leszel, ugyanis a kollégium nem képes megváltoztatni, csak esetleg a szobatársak vihetnek bele a rosszba.


Jó a koli abból a részből hogy önálló leszel. Ennyi.


De ugyanolyan életed lesz mint eddig, max sok ismerőssel, és baráttal. "családtaggal".

2013. okt. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A helyedben én sem mennék át máshová. Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, de nem nagyon van rálátásod a dolgokra. Egyrészt, a nyelvi előkészítő a legtöbb helyen vacak. Olyan magas óraszámban adják az idegen nyelvet, az ember belerokkan, mindenki nehezen bírja. De a további évek sokkal egyszerűbbek lesznek. Az érettségi meg... egy kalap túró. A nyelveknél főleg, sémára megy a dolog, meg tudod írni 60%-ra simán úgy, hogy nincsen mögötte valós tudás. A valós tudásról meg csak annyit, hogy sokkal könnyebben megragad idegen nyelvű környezetben.

És valószínűleg az osztályod is normálisabb lesz a jövőben. Nálunk is ez volt, első évben háború, kis csoportokra szakadtunk szét, és mindenki a másikat piszkálta. A következő években meg teljesen ledöbbentem, hogy azok a lányok, akik korábban az ellenkezőjéről tettek tanúbizonyságot, aggyal is rendelkeznek.


A másik iskola milyen, hogy ott nem kell ebből a nyelvből érettségizni? Két tannyelvű?

Szóval a helyedben adnék magamnak időt, mondjuk ennek a tanévnek a végéig. Beszélhetsz a szüleiddel róla, hogy nagyon nem érzed magad itt jól, és ha év végén is ezt érzed, akkor szeretnél a nyár folyamán átiratkozni egy másik iskolába.

2013. okt. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, kéttannyelvű gimibe jársz? És úgy érzed, hogy neked ez nagyon nehéz? Beszélj erről a szüleiddel. Ne úgy kezd, hogy kollégiumba akarsz menni, hanem őszintén mondd el nekik az iskoláddal kapcsolatos érzéseidet. Hogy ez neked túl sok, próbálkozol, tanulsz rendesen, de az iskolába nem elég és hogy már is megfordult a fejedben, hogy rosszul választottál iskolát, lehet, hogy át kéne iratkoznod máshová. Aztán remélhetőleg mondanak rá valami okosat.
2013. okt. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Krhm, szerintem, ha további válaszokat vársz (mivel kiemelted) először talán válaszolj a feltett kérdésekre.

Mert egy nyelvből kötelező érettségit tenni. A másik iskolában csak akkor nem kell érettségit tenned a tanult nyelvből, ha egy másikat is tanulsz hozzá - amiből viszont érettségizni kell. Szóval ezt sehogyan sem úszod meg.

2013. nov. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mond meg neki kerek perec, hogy nem csak rossz kollégiumok vannak sz*r légkörrel. És neked ez nagyon megtetszett. Szerintem magyarázd el így ahogy leírtad. Mondd el, hogy nem tetszik a sulid, a légköre... Szerintem biztosan megértik.
2013. nov. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
"A másik iskolában csak akkor nem kell érettségit tenned a tanult nyelvből, ha egy másikat is tanulsz hozzá - amiből viszont érettségizni kell." Szerintem neki az a baja, hogy kéttannyelvű érettségit kell tennie, tehát két tárgyból (pl. töri, magyar) a tanult nyelven fog érettségizni, valamint ebből a nyelvből kötelező emelt szintű érettségit tennie. Ez a nyelv lehet angol, német, francia, stb., attól függ, melyik iskolába jár.
2013. nov. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ne menj el azért egy másik iskolába, mert még az elején nem megy.

Azt ajánlom, ha egy tantárgy nem megy, akkor azt többször gyakoroljad, csinálj meg 3 feladatot az adott dologból, figyelj az órán, írd azt, ami a táblán van, és ha már tényleg nem megy valami, akkor menjél fejlesztésre.

Egyébként melyik suliba jársz?

És minek vállaltad el azt az iskolát, ha tudod, hogy nem tudod tartani a ritmust a többiekkel?

2013. nov. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Miért vállalta... Mert lövése se volt arról, milyen nehéz. Én kéttannyelvűbe jártam, de nekem 8. osztályban már középfokú angol nyelvvizsgám volt, mert anyukám is nyelvtanár és sokat foglalkozott a nyelvi képzésemmel. Nálunk is nagy volt a szórás ilyen téren, de sokan elmentek az első évben, mert nem bírták. Ha valakinek nincs erős nyelvi tudása (nem alapja, tudása), annak nem való a kéttannyelvű, mert ilyen feszített tempó mellett képtelenség felzárkózni.
2013. nov. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!