Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Akik erőszakosan beleszóltok...

Akik erőszakosan beleszóltok a rokonaitok életébe: miért teszitek? Hogyan lehet leállítani titeket? Csak az elszigetelődés marad?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves lányunk, lényegében születése óta rágják a fülünk a következő gyerekért. A nagyszülők, a testvéreink, unokatestvérek, bárki. Ha családi összejövetel van, tuti ez a téma.


Ráadásul most az ovis anyukák egy része is rám kattant, ők is elmondták hogy milyen jó lenne egy kistestvér a lányunknak, pedig csak 2 hete ismerjük ismerjük egymást!


Mit gondolnak magukról az emberek??


2014. szept. 13. 18:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ki kéne találni valami sokkoló visszavágást... Az ittenieknek gyakran vannak jó ötleteik, remélem, valaki ír ilyesmit, az én kreativitásom most nincs topon.

Megértelek, nagyon zavaró lehet és semmi közük hozzá. Még a nagyszülők is megkapták az unokát, nem értem. Családban még egyszer-egyszer elejthetik a véleményüket a testvérek közti korkülönbségről, de azért nem minden évben, pláne gyakrabban...

2014. szept. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Többet, sokkal többet, mint aminek alapja is lenne, sajnos.

Amúgy részemről az ignorálást tartom a legcélravezetőbbnek, a nagyon súlyos eseteket illetően legalábbis. Mert oké, vissza lehet frappánsan vágni, de ez attól még negatív kommunikáció, és magamat nem óhajtom mérgezni mások butasága miatt.

2014. szept. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem ez nem erőszakos beleszólás. rád erőltetni nem tudják.. Gondolom ők mind tapasztalták, milyen jó is, ha az embernek testvére van, és emiatt hajtogatják a magukét. Én is annak vagyok a híve, hogy a gyerek ne legyen egyke, mert megfosztod vele a legnagyobb ajándéktól, amit adhatsz neki. (Persze rossz neveléssel a legnagyobb átkot szabadítod rá.) Ez a kisgyerekes anyukáknál olyan lehet, mint az időjárásról beszélni.. Miért veszed komolyan? Akinek nincs párja, azt azzal nyaggatják, aki nem házas, azt azzal, akinek nincs gyereke, azt azzal, akinek pedig csak egy, az úgy jár, mint te. Megváltozni sajnos nem fognak, de ettől még nem feltétlen lesznek rosszak. Kizárhatod őket, elszigetelődhetsz, de ezzel a jó dolgokat is kizárod, amit ettől függetlenül nyújthatna még neked a közösség.
2014. szept. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%
Hát nekem ez nem olyan durva beleszólás. Nem foglalkoznék velük. Vagy valami vicces vagy csípős válasszal reagálnék, akkor biztos abbahagynák :) Pl. Ha megkérdezik, hogy mikor jön a következő baba. Válasz: Majd ha adsz pénzt a felneveléséhez. Majd ha megszülöd helyettem. Majd ha veszel nekünk egy nagyobb lakást. Majd ha . . .
2014. szept. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem én sem, de gyűlöloöm, amikor ennyire áksálódnak és jobban tudják mit csinálj vagy épp ne.

Ténleg vissza kell vágni rendesen, egy jó okot kitalálni rá. Ebben én nem vagyok jó, ezt neked kell kitalálni.

Bár egyszer elmondod hogy kész téma lezárva, és reméljók hogy többet nem szekálnak vele.

2014. szept. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Konyorgom, felnott emberkent csak meg lehet oldani ezt a problemat...

Rokonokkal kozlod hogy: A, Nem akarunk tobb gyereket vagy B, X ido mulva akarunk gyereket. Minden megjegyzesre ugyanezt mondod, ugyanazzal a hangsullyal, nem valtoztatsz a szavakon sem. A mondat utan semleges dologrol kezdesz beszelni.

Pl "

-Jaj, Katikam, mikor lesz mar kistestvere a Zsuzsikanak?

-Nem akarunk tobb gyereket. Tegnap lattam egy nagyon klassz fuggonyt a nappaliba.

-Nade miert nem akartok tobb gyereket?

-Nem akarunk tobb gyereket. Kek volt a fuggyony, zold viragokkal.

-Nade csak kellene egy kistestver a Zsuzsikanak!

-Nem akarunk tobb gyereket. Arra gondoltam, zolt elkotovel jol mutatana a nappaliban az a fuggony." es igy tovabb. Gyorsan meg fogjak unni.

Ugyanezt lehet az ovodai szulokkel is, vagy, ha nem akarsz udvarias lenni, akkor minden alkalommal a "Ne haragudj, de a maganeletem nem tartozik rad" a megoldas.

2014. szept. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Átírnám:


"-Jaj, Katikam, mikor lesz mar kistestvere a Zsuzsikanak?

-Nem akarunk tobb gyereket. Tegnap lattam egy nagyon klassz fuggonyt a nappaliba.

-Nade miert nem akartok tobb gyereket?

-Kek volt a fuggyony, zold viragokkal.

-Nade csak kellene egy kistestver a Zsuzsikanak!

-Arra gondoltam, zolt elkotovel jol mutatana a nappaliban az a fuggony." es igy tovabb."

2014. szept. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez is jo, utolso.
2014. szept. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha egy közeli rokon elmondja a véleményét, az egy dolog. De ha ezt erőszakosan teszi, úgy hogy azt a választ várja hogy "persze, már megyünk is csinálni a gyereket", az nekem nem fér bele. Ez a mi döntésünk.
2014. szept. 14. 07:58
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor hajtogasd azt, hogy "ez a mi döntésünk". Akárhányszor felhozzák mondd ezt, akármennyire provokálni akarnak, még akkor is, ha azt vágják hozzád, hogy rossz szülők vagytok, mert a gyereknek testvér kell (nagyon agresszív emberek ilyenre is képesek). Semmi mást ne mondj, csak annyit, hogy ez a mi döntésünk. Ez a legegyszerűbb módja az ilyenek lerázásának, a kérdéseikre, minthogy pl de miééért nem is ezt mondd, nem vagy köteles megindokolni senkinek.
2014. szept. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!