Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy lehet egy ilyen családi...

Hogy lehet egy ilyen családi botrányt megoldani? Az egész család gyűlöl engem meg a fiamat. Mi tényleg ennyire gyűlölhetőek vagyunk emiatt? (a többi hosszabban lent)

Figyelt kérdés
A botrányt a fiam okozta, de én nem haragszom rá. Én vagyok az egyetlen, aki mellette áll, és még szereti, engem csak ezért utáltak meg. Szegény fiamnak nincs apja, egyedül neveltem. Az egész konfliktus a család nagy kedvencével, az unokabátyámmal kezdődött. Ő állandóan a középpontban állt minden családi eseményen, ha ő hangosan, az undorító humorával elkezdte ontani magából az ostobaságokat, mindenki nevetett, csodálta, bálványozta, és másról nem is lehetett beszélni, lehetetlen volt érvényesülni mellette. Állandóan leissza magát, és akkor még hangosabb, gusztustalanabb, és a hasonló stílusú rokonok, barátok partnerek ebben mindig. Én egyszer udvariasan megkértem őket, hogy lehetőleg az ilyet mellőzzék, mert mi finomabb modorúak vagyunk, és nem olyan nevelést kaptunk, ahol az ilyen viselkedés elfogadható. Már ekkor is megharagudtak rám, de viszonylag hamar el is felejtették. A fiam úgy kerül a képbe, hogy elkövetett egy olyan dolgot, ami normális körülmények között tényleg megbocsáthatatlan lenne, de ha jobban belegondolok, inkább sajnálom érte. A fiam 19 éves, mindent elmond nekem, megosztja velem az érzéseit, bajait. A nyár végén leült velem beszélgetni, mondta, hogy nagyon komoly dologról van szó, és már 3 éve magában tartja, de nem bírja tovább. Teljesen megdöbbentem, mikor azt mondta, hogy halálosan szerelmes az unokabátyám feleségébe, és hogy már két hónapja viszonyt folytatnak. Én először kiabáltam vele, hogy ezt hogy képzeli, de utána elmondta, hogy annak a szegény nőnek a férje állandóan részeg, agresszív, és veri is. Én mindig láttam, hogy szomorú és kedvetlen a férje mellett, de eddig azt hittem, hogy csak ő is unja azt a visszataszító, hangos modorát. És egyáltalán nem illik a férjéhez, ő egy csinos, vékony, kedves, csendes, nagyon aranyos nő, a férje meg, ezek szerint kiderült, hogy nem csak egy tahó, hanem egy agresszív barom is, és ezzel az unokabátyám teljesen leírta magát előttem, és a fiamat támogatom, mondjuk tényleg nem a leghelyesebb, amit tett. Azért mondta el ezt nekem, mert a nagybátyám neje megmondta otthon, hogy a fiamat szereti, és nem bír tovább egy ilyen emberrel élni, a férje meg kidobta, és a fiam azt szeretné, ha ideiglenesen nálunk aludhatna-e. Én megengedtem, de az egész család ellenünk fordult, megmondta az egész rokonság, hogy minket többet látni se akarnak, és minden családi ünnepségről ki vagyunk tiltva, a fiam meg egy senkiházi, börtönbe való, és ha nekem lenne lelkiismeretem, kidobnám.

2014. szept. 27. 17:22
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
97%

Most tényleg a proli családod véleménye érdekel? Örülj neki, ha megszakad a kapcsolat.

A fiad viszont jól belenyúlt...De ezmeg az ő dolguk.

2014. szept. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
73%
Szep csalad. Alkoholista ferj, szegeny bantalmazott de felrelepo feleseg, feleseget minden teren kielegito rokon.
2014. szept. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
95%

már bocs, de lecsúszott pancsererek alkotják a családodat


el tudom képzelni, milyen lehet a többi rokon, ha a főidiótát bálványozzák


örülj neki, hogy megszabadulsz tőlük

2014. szept. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
96%
Ez szerintem is durva családon belül. Mégis hogy kepzelsz el egy családi ünnepet ezek után? Párcsere volt és ennyi, minden mehet a régiben? Egyértelmű lenne nekem ebben az esetben, hogy többet nem mehetek oda, ezt vallalnotok kell.
2014. szept. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
28%
Én azt mondom erre, hogy minek egyáltalán rokon, ha az embernek ilyen rokonai vannak. A fiad meg egy anyakomplexusos idióta, és nem lehet neki ezt elnézni, parancsolj rá, hogy arra nőre többet rá se nézzen!
2014. szept. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
85%

Lehet, hogy rossz volt az unokabátyád házassága, de a feleségének lehetett volna annyi esze, hogy akkor sem egy kölyökkel kezd, főleg nem a családból. Ha a férfi nálad is idősebb, akkor feltételezhetően a felesége is minimum a fiad anyja lehetne.

Én a helyedben minimum a szemét kaparom ki a nőnek, nem én adok neki otthont, még átmenetileg sem. A családnak is inkább a nőre kellene haragudni, mint egy eszetlen tinire.

Viszont a te hozzáállásodon nem csoda, ha kiakadtak. Az adott házaspárnak magának kellett volna megoldani a problémáikat, és nem belerángatni egy gyereket, és rajta keresztül téged is.

2014. szept. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Én nem támogatom, hogy a fiam azzal a nővel bármit is folytasson. Egyszerűen én csak nem utálom érte, nem haragszom rá. És tudom, hogy a konfliktus megoldásához biztosítani kell azt, hogy a fiam többet ne kerüljön még csak egy légtérbe se vele.
2014. szept. 27. 17:39
 8/33 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem mindenki jobban jár ha megszabadultok egymástól.
2014. szept. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
57%

Persze, hogy nem utálod a saját gyerekedet, ez egyértelmű.

Viszont a nővel elbeszélgetnék a helyedben.

Miért engedted egyébként az otthonotokba ezek után?

2014. szept. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Csak azért fogadtam be rövidebb időre, mert megsajnáltam a férje miatt, de megmondtam, hogy amint talál más lakhatást, menjen el, és felejtse el a fiamat, ő meg elsírta magát, és mondta, hogy nagyon szereti a fiam, de én nem hagyom, hogy többet bármi közük legyen egymáshoz.
2014. szept. 27. 17:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!