Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már egy éve külön költöztünk...

Már egy éve külön költöztünk a párommal egy másik városba. Messze vagyunk a családtól. Nekem azóta nincs munkám még mindig és egyedül vagyok egész nap egy albérletben. Más is van ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Az a baj hogy nagyon nehéz egyedül lenni minden nap és nagyon vágyom haza, mert otthon nem lennék egyedül.Aki ilyen helyzetben van hogyan éli meg és mivel tölti el az idejét?

2014. júl. 14. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Bár nem vagyok ilyen helyzetben, magamat ismerve vagy kitalálnék valami új hobbit, elmászkálnék vagy nyelvet tanulnék.
2014. júl. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Próbálj meg kimozdulni, ha van egy fényképezőgéped, bármilyen kisgép jó erre a célra, akkor menj el fotózni.
2014. júl. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Folyamatosan járnám a várost munkakeresés céljából, vagy, ha megengedhetem magamnak, tanfolyamokra járnék.
2014. júl. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem ülnék otthon, kialakítanék egy új barátikört. Mi is elköltöztünk otthonról Bp-re. Vettem magamnak háziállatot (vadászgörényt), és sétáltatásnál ismerkedtem meg másokkal, és így barátkoztunk szép lassan össze. De ha csak eljársz futni, ott is lesznek előbb-utóbb ismerős arcok, vagy tanfolyamon, kint a parkban, könyvtárban, táncházban, bárhol.
2014. júl. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Imola Ágnes ***** válasza:
Egész nap munka után járnék, elfogadnák bármilyen munkát, aztán keresnék jobbat, de a fontos az lenne h dolgozzak. ha ennek ellenére nem lenne semmi, akkor lehetőségeimtől függően probálkoznék valami saját készítésű dolgot eladni. Varrnk, kézműveskednék, korrepetálnék, akármi. Ha még ez sem megy, akkor önkénteskednék.
2014. júl. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy vagyok.

Nehéz, mert az összes barátom otthon van, szóval nincs akivel eljárnék vagy hasonló. Annyi előnyben vagyok hogy nagyon rég óta táncolok és az itteni kis csapattal összehaverkodtam, elvagyok velük, de még nincs igazi barátom itt.

Általában bújom a netet állás után vagy felnézek a városba, de tudom, hogy nehezen telik a nap.

Haza emiatt nem vágyom, de rohadtul hiányoznak dolgok, emberek, szóval átérzem a helyzeted.

Keress valami hobbit az talán segít valamit. Menj boltba főzz valami finomat a párodnak vagy néha gondolj ki valami szexi meglepetést, amivel hazavárod.

2014. júl. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha fizetős munkát nem találnék, akkor is keresnék valami önkénteset napi 4 órában, hogy ne legyen üres az önéletrajzom, illetve hogy emberek között legyek, ott is lehet ismerkedni, kapcsolatokat építeni (lehet van önkéntes milliomosfeleség akinek a férje tudna melót adni...)

De mondjuk nekem sose lenne gond gyerekfelügyeletet, takarítást vállalni, az azért mindenhol kell. Volt hogy 2 diplomával kutyát sétáltattam pénzért jobb híján, de sosem bírtam volna otthon tétlenül ülni, amíg a barátom gürizik.

Amúgy miért nem kezdtél el tanulni valami piacképesebbet a mostani végzettségednél? Egy év alatt már meglenne vmi OKJs, vagy egy diploma harmada, vagy egy új nyelvvizsga.

Nem fog senki becsöngetni az albérletbe, hogy munkát ajánljon.

2014. júl. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudnék otthon ülni és siránkozni, magamat sajnáltatni.

Ha albérletben éltek, akkor gondolom elkelne egy második fizetés is a könnyebb boldogulás érdekében.

Mindenképpen elmennék munkát keresni- már csak azért is, ha esetleg valami csoda folytán a nagy szerelem nem tartana ki örökre, akkor ne kisemmizve, munkanélküliként, kiszolgáltatva kelljen hazakullognom.

A munkábajárás, munkahelyi közösség, a feladatok elvégzése megadná azt a "hasznosság" érzést, ami mellett már nem is kellene magadat sajnáltatni.

:)

2014. júl. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én nem más városba mentem, más országig meg sem álltunk a párommal. Jelenleg én sem dolgozom sokat, (de amit igen, sz számomra hobbi: babysitterkedem heti néhány órát. Pénzt ugyan kapok érte, de nem hívom munkának) így javarészt itthon vagyok. Van, hogy 2-3 napig ki se mozdulok a lakásból. De ez engem nem zavar, takarítok, főzök, elpakolok, (pedig 40 négyzetmétert nem oly nehéz rendben tartani :) ) sütit sütök, zenét hallgatok. Ha lenne kutyánk, akkor sétálnék vele nagyokat. Online tanfolyamokat keresek, és ha tetszik, elvégzem (coursera), ilyenek. Lefoglalom magam. Sőt, összeismerkedtem egy csomó magyarral, és néha összeülünk, áthívom kávézni a csajokat, vagy ők a többieket. Javaslom, te is keress hobbit, tanulj nyelveket, és érezd jól magad egyedül, mert jelenleg a társfüggőség felé haladsz. Ha egy ember egyedül nem érzi jól magát a saját társaságában, akkor hogy várja el, hogy más jól érezze magát az ő társaságában?
2014. júl. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!