Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tudok az ellen tenni,...

Mit tudok az ellen tenni, hogy nagymamám nem ért meg semmit sem?

Figyelt kérdés
17 éves srác vagyok. Úgy nézve sajnos nagymamámnál lakunk, édesanyám és én. Kertes ház, nagy terület van, amin van munka is azért. Nagymamámat az zavarja hogy hétvégente soha nem vagyok itthon, hogy segítsek. A lényeg hogy nem italozós, bulizós vagyok, hanem a szüleim válása miatt hétvégén mindig van valami program, vagy olyan dolog ami miatt a másik városban vagyok, ahol eddig éltünk. Hobbim a horgászat, és járok egy tanyára is segíteni lovazni. Ez se tetszik neki, se az hogy ingyen, tanulás tapasztalat és a lovak szeretete miatt járok lovak mellé, a horgászat miatt is szólt már, meg sérelmezi hogy miért nem vagyok itthon, tessék hétvégén itthon lenni. Mégis mit tegyek, mondjak le mindenről, mert ha az kell akkor oké, abbahagyom a horgászatot is és akár a lovazást is, ha ezt akarja. Mit csináljak?
2014. szept. 28. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Nem kell mindenről lemondani, de talán a két hétvégi napon találhatnál pár órát arra, hogy otthon segíts édesanyádnak és nagymamádnak, nem gondolod?
2014. szept. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Anyukád mit szól hozzá,hogy nem vagy otthon?Ha ő engedi,akkor a mamádnak nem igazán van beleszólása.De köthetnél vele kompromisszumot.Például havi egy hétvégén segítesz otthon a kertben.
2014. szept. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hétközben is segítgetek, baromfiakat kitakarítom, azt már évek óta én csinálom. Sajnos amit édesanyám is szintén mond, hogy mamának semmi se jó igazán, mindig talál belekötni valót a dolgokba.
2014. szept. 28. 21:27
 4/6 anonim ***** válasza:
43%
Az en nagymamam meg ugy nött fel,hogy egesz pici kora ota segitenie kellett otthon-kapalni,az allatok körül,fözni,mosni-akkor ez Volt a termeszetes.Kerdezd meg nagymamadat a gyerekkorarol,es meseld el neki,hogy azota mennyit valtozott a vilag.
2014. szept. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó hogy nem akarok segíteni, sőt. Állatbarát vagyok, ilyen jövőről álmodok, állattenyésztő mérnöknek tanulok tovább. Csak azt nem akarja megérteni, elfogadni, hogy nem mindig otthon vagyok, hanem ha olyan elmegyek de ami 1 napnál nem több.
2014. szept. 28. 21:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyik barátnőm ugyanilyen helyzetben van, de mivel viszonylag sokat vagyok náluk meg ő is náluk, ismerem a nagymamáját. Én elhiszem, hogy idegesítő, barátnőm pl. mindig azt mondja, hogy idegesítő beteg vénasszony. Tény, hogy sokakra hat az öregedés, de én nemrég vesztettem el a nagymamámat (aki egyébként egyáltalán nem volt ilyen, sőt, imádtam, ő volt a mindenem), ezért csak annyit tudok mondani, hogy bármilyen idegesítő is, soha ne vessz vele össze, ne váljatok el haragban. Nem kell rá hallgatni, ha te élvezed, amit csinálsz, akkor tedd úgy. Barátnőmnek is mindig ezt mondom. Ezzel az egésszel nem elkeseríteni akarlak, de mindenki tudja, hogy az élet nem tart örökké. A nagymamám egyik lánya haragban vált el tőle, nagyon maga alatt volt emiatt.
2014. szept. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!