Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tehetek feljelentést a nagymam...

Tehetek feljelentést a nagymamám ellen, ha levélben rágalmazott engem? Történetesen leírta-nem részletesen-, hogy a férjemmel együtt bántalmazzuk őt? .

Figyelt kérdés
ami semmilyen szinten nem lehet igaz, mert az ölelésen kívűl sosem volt ennél "agresszívabb" testi érintkezés közöttünk.Bizonyítani természetesen nem tudja, hisz nincs mit.....a papírt a fiókjában találtuk. Megdöbbent a család is.

2013. júl. 18. 19:38
1 2 3
 1/27 tomala ***** válasza:

Ha nem küldte el a levelet senkinek, akkor nem lehet feljelenteni, a rágalmazás tényállását ugyanis a törvény szövege szerint csak "más előtt" állított hamis ténnyel lehet megvalósítani. A fióknak azt ír, amit akar.


Egyébként sem hiszem, hogy egy idős ember szenilitására a rendőrségi feljelentés lenne a megoldás.

2013. júl. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Sajnos nem szenilis....mert ha az lenne, nem lenne gond. a "fióknak" írta, mivel megtaláltam, és elvettem, nem tudom mi lehetett volna a célja....értem, hogy magában azt ír amit akar, de ez nem állapot.
2013. júl. 18. 19:54
 3/27 tomala ***** válasza:
Tényleg szomorú, de Te sem gondolhattad komolyan, hogy ezt a családi rossz viszonyt a hatóságoknak kellene megoldaniuk.
2013. júl. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
ha nem én oldom meg-bárhogy- akkor ő fog lépni, és amíg én próbálok emberibb megoldást keresni, addig ő sajnos az aljasabb megoldást fogja választani.Amúgy nem gondolom, hogy rendőri szervekkel lesz a nagymamám jó útra térő, -függ.attól, hogy neki van felfüggesztettje, nekem nincs, s próbálok úgy élni, hogy nem is hiszem hogy lesz.....
2013. júl. 18. 20:25
 5/27 anonim ***** válasza:
58%

Te követted el a levéltitok megsértését.

Ha ténylegesen más előtt állítja, az lehet rágalmazás, ha feljelent érte, az hamis vád. Egyelőre részéről semmi.

2013. júl. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
64%

Már ne haragudj, de HOGY TALÁLTAD a fiókjában? Miért kutatsz a nagymama dolgai között?


Ez sokkal inkább elítélendö dolog, mint az, hogy valaki ìr SAJÁT MAGÁNAK levelet!!!!!!

2013. júl. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy a nagymama szellemi képességeit kellene kétségbe vonni, kezdődő Alzheimer vagy egyéb demencia. Ha együtt laktok, akkor a legegyszerűbb, ha pl. leültök beszélgetni, és kb 20-30 percent át "nehéz" beszégetést folytattok vele. A téma lehet mondjuk a következő bevásárlás, lakásfelűjítás, az ő véleménye a gazdasági helyzetrűl, mi a véleménye, ha karácsonykor együtt mennétek egy egyhetes vakációra- bármi, a beszélgetés attól "nehéz", hogy nem engeditek pihenni közben, hanem sorozatosan új és új gondolkodni valót kap, amire válaszolni fog. Legalább 20-30 percig tartson, utána lazán kérdezzétek meg, mit evett ma reggelire. Ha nem tudja, vagy rosszul válaszol, akkor az már egy jel lehet a kezdődő demenciára - bár lehet, hogy már előbb abba kell hagyni a beszélgetést, mert értékelhetetlenül összezavarodik. Ebben az esetben egy neurológus vizsgálata, majd a szellemi képességek birtokában nem levő személy ellátásáról határozat stb. A rejtett demencia is kezdődhet olyan cselekedetekkel, ami fel sem tűnik először, pl hasonló rágalmazás.

A másik út, ha kamerát szereltek be a közös helyiségekbe, az is bizonyítaná, hogy nem bántjátok őt.

Szerintem sem foglalkozna a rendőrség ilyesmivel, legfeljebb, ha látlelet lenne. De akkor meg ott a kamera-felvétel, hogy egyedül volt otthon és úgy esett el stb.

2013. júl. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
az utolsó válaszolónak köszönöm a hozzászólását, mert teljesen egyértelmű, és nem találgatós választ írt. az az előtti, pedig, -bár gondolom nehéz megállni a negatív kommentelést-nyílván sok mindenről nem adtam háttérinfót. de persze az intelligens ember belát mögé....s nem támad....
2013. júl. 18. 20:56
 9/27 anonim ***** válasza:
A szenilitás alatt feledékenységet értenek általában. Én inkább üldözési mániás vagy egyéb demenciára gondolok. A "gonoszsága", a szóbeli agresszivitása is lehet a demencia egyik fajtájának a tünete. Gyógyszerrel jól befolyásolható, nehézséget a dokihoz való elcipelés szokott jelenteni ("nem vagyok beteg").
2013. júl. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
azt még hozzátenném, hogy folytattam vele hasonló beszélgetést, mert agyérszűkületre gyanakodtam, de totál tiszta....a baj, az, hogy azokat a dolgokat amiket tesz( ledugott egy spatulát a 10 hónapos kutyusom torkán, ügyelet lett belőle, mert a kutya meghalt volna ha nem avatkozunk hamar be) rám mérges amiért én képes voltam kérdőre vonni miért csinálta ezt a kutyusommal, aki köztudottan családtag....
2013. júl. 18. 21:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!