Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti egy kalap alá veszitek a...

Ti egy kalap alá veszitek a keresztgyereket és testvérét?

Figyelt kérdés
Különbséget tesztek a keresztgyereketek és testvére között mondjuk karácsonykor az ajándék összegét illetően? Vagy legyen az akár születésnap. Vagy úgy egyáltalán.
2014. nov. 6. 19:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Latvanyosan nem.
2014. nov. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Nem teszek köztük különbséget.
2014. nov. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Olyanra gondoltam pl, hogy karácsony előtt megyünk ki Bécsbe, de csak a keresztgyereket visszük magunkkal a testvérét nem. Ehhez mondjuk hozzá tartozik az is, hogy a testvér folyamatosan terrorizálja a mi gyerekünket és akárhányszor ott vagyunk ijesztgeti és rosszra tanítja, pedig korban ő van hozzá közelebb nem a keresztgyerek.
2014. nov. 6. 19:48
 4/22 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem teszünk különbséget.
2014. nov. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még nincs keresztgyerekem, de nálunk anno nagyon rossz volt.

Az én keresztanyám (apukám testvére) nem tett különbséget köztem és a húgom között. Mindig együtt vittek minket mindenhova, ugyanolyan ajándékokat kaptunk alkalmakkor, ugyanúgy felköszöntöttek minket szülinapunkon.


A húgom keresztanyja (anyukám testvére) nekem soha semmit nem adott, szülinapra egy puszi, és elvinni sem vittek sehova, csak ha "nagyon muszáj" volt. A húgomat pedig mindig elhalmozták mindennel, merthogy ő a keresztlányuk. Ez nekem mindig nagyon rosszul esett, mert sosem viselkedtem én sem máshogy vele, mint a másik oldalról a nagynénémmel, vagyis a keresztanyámmal. Így én a családnak ezen az oldalán mindig kicsit kirekesztettnek éreztem magam, és azt sem éreztem igazán, hogy lenne keresztanyám, mert a húgomhoz is ugyanúgy viszonyult (ami szerintem így helyes, csak a másik oldalon meg azt láttam, hogy a keresztanya elhalmoz mindennel...)

2014. nov. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

nálunk az én keresztapám nem tesz különbséget, egyikőnkkel se foglalkozik. tavaly karácsonyi ebédnél mikor feljött, hogy ő a keresztapám, tisztára meglepődött. "jé már el is felejtettem." nagyon jól esett.

öcsém keresztapja meg pont az ellenkezője. tesóm százezres értékű ajándékokat kap, de úgy szó szerint. (laptop, új bicikli, stb.) én meg semmit, mert külföldön lakik, és nyilván az én szülinapomra nem jár haza, csak öcsémére.

hát így jártam :D

(keresztanyánk egyikőnknek sincs.)

2014. nov. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Pont ezért lesz az én gyerekeimnek ugyanaz a keresztszülője. Nálunk is vegyes volt, és a közel élő keresztszülő felkarolt és egyformán kezelt mindkettőnket a testvéremmel.
2014. nov. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Teszek:szülinap, névnap alkalmával. A nem keresztgyerek csak kisebb ajándékot kap.

Nem teszek: karácsonykor próbálok úgy venni, hogy egyenlô arányban. Ha meglátogatom õket ugyanazt az apróságot kapják. Ha elmegyünk viszem mind a kettõ.

A nem keresztgyereknek is vennék nagyobb dolgokat, de sajna pénz kérdés. De a hétköznapokban tényleg kiegyenlítõdik.

És ami a legfontosabb, ugyanúgy imádom mindkettõt :)

2014. nov. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
51%
Én pl. ilyet soha nem csinálnék, mint amit ti terveztek. Ha nem tudnám kezelni mindkét gyereket, akkor nem szerveznék ilyen programot, magyarul egyiket sem vinném. A szülők helyében pedig pláne nem engedném, hogy csak az egyik gyereket vigyétek.
2014. nov. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Szerintem meg szülőként elég balga dolog lenne elvenni az egyiktől a lehetőséget, mert a másikat nem viszik. Rajtunk mindent követelnek. Mikor iskolába ment a keresztgyerek, akkor az édesanyja közölte, hogy a táskát a keresztapának kell megvenni. El is vittük, vettünk neki egy márkás, minőségi táskát. Az anyjának nem tetszett, visszavitte hogy kicserélje. Mondta neki a férjem hogy úgy tegye meg, hogy soha többet semmit nem kap akkor a gyerek. Végül nem cserélte ki. 4 évvel később a nemkeresztgyerek ment iskolába. Érdekes módon ugyanolyan táskát vettek neki, ( színében más csak - ja 6. éve nyúzza a keresztgyerek a táskát és még csak szakadás sincs rajta-) de a saját szülei és nem a keresztszülők. (nem tudtam magamban tartani, megkérdeztem.) A nem keresztgyerek keresztszülei a sógornőm testvéréék, feléjük messze nincsenek olyan követelések mint felénk. Mikor első áldozó volt a keresztgyerek, akkor az édesanyja azt mondta, hogy "a keresztapja majd viríthat". Sajnos úgy alakult, hogy nekünk a második gyereknek ők lettek a keresztszülei, a kislányom egy képeslap nem sok, annyit nem kapott. Nem mintha emiatt választottuk volna őket, csak épp elég volt az első gyereknél hallgatni, hogy mi az hogy nem az apa testévre a keresztszülő.
2014. nov. 6. 21:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!