Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti egy kalap alá veszitek a...

Ti egy kalap alá veszitek a keresztgyereket és testvérét?

Figyelt kérdés
Különbséget tesztek a keresztgyereketek és testvére között mondjuk karácsonykor az ajándék összegét illetően? Vagy legyen az akár születésnap. Vagy úgy egyáltalán.
2014. nov. 6. 19:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Most nem azért, de elég primitív hozzáállás követelőzni a keresztszülőn. Semmivel nem tartoztok annak a gyereknek. Amit adtok, azt szívből kell adni, nem elvárástól. Arról nem is beszélve, hogy a kötelezettségetek, ha jól tudom, elvileg nem is erre vonatkozna, hanem a gyerek vallásos nevelésének biztosítására és a szülők halál esetén a felnevelésére.

Azt viszont megérthetnéd, miért is probléma, ha az egyik gyereknek olyan keresztszülője van, aki világkörüli útra vinné, a másik meg csak álmodozik ilyesmiről. Nem is korrekt dolog ilyesmit ajánlani a keresztszülő részéről a gyereknek. Ezt a szülővel kell megbeszélni, és ha normális szülő, akkor nem engedi, hogy ekkora aránytalanság legyen a két gyereke között. Simán tönkretennéd vele a testvérek közötti viszonyt, és hidd el, az ezerszer fontosabb a te keresztszülői viszonyodnál.

2014. nov. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Nem teszek különbséget köztük...ráadásul unokatestvéreim mindketten, egyformán imádom őket, a legtündéribb kislányok. Mostanában viszont a keresztlányom elkezdett keresztanyunak hívni, és kicsit kényelmetlen, hogy a másik nem hívhat így, mert neki más a keresztanyja, ráadásul olyan valaki, akivel évente egyszer ha találkozik. Szóval valahogy tapintatosan meg kellene mondanom a kisebbiknek, hogy a nővére előtt ne hívjon így, mert nem akarom, hogy a nagyobbik rosszul érezze magát emiatt.
2014. nov. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Utolsó, miért baj, ha úgy hív téged a kisebb is?:) Az én 3. kereszttestvérem névlegesen választotta kicsiként a keresztszüleit. Volt neki sajátja, aki nem törődött vele, a miénk pedig igen, és ő is rászokott. Sosem volt belőle probléma.
2014. nov. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
13-as: Igen, de ez a szülőknél elvi kérdés :) Más felfogásúak. Így nem akarok bonyodalmakat okozni.
2014. nov. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Amit mi adunk, tényleg szívből adjuk. A keresztszülőség "céljával" maximálisan egyetértek.

Őszintén szólva, hogy ha nem úgy viselkedne a mi gyerekünkkel a nemkeresztgyerek mint ahogy teszi, akkor valószínű más lenne nekünk is a kapcsolatunk vele, és egészen biztos neki is lehetőséget biztosítanánk arra amire a keresztgyereknek.

2014. nov. 6. 22:52
 16/22 anonim ***** válasza:
Nálunk csak húsvétkor szokás a keresztgyerekeket ajándékozni. Ha meghívnak a szülinapjára, akkor természetesen kap arra is ajándékot. Én mindig veszek a testvéreknek is olyankor ajándékot, igaz kisebb összegért, de tudom, hogy örülnek neki. Nekem nem kis kiadás ez egy évben 1 alkalommal sem, mivel húsvétkor 11 gyereket ajándékozunk. Egyébként meg a szülőknek semmiféle olyan elvárása nem lehet a keresztszülők felé, hogy mikor mit vegyenek a gyereknek(PL: az iskolatáska). Ez a szülők feladata, a keresztszülő teljesen mást vállalt, amit fentebb leírtak már.
2014. nov. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Anyukámról tudok nyilatkozni, neki van egy keresztlánya nem rokoni családból, egy baráti házaspár kérte fel őt keresztszülőnek. A gyerekek 3-an vannak testvérek, és mindegyiknek más a kersztszülője. Anyukám tesz kivételt. Szülinapra, névnapra csak a saját keresztgyerekét köszönti fel értékesebb ajándékkal, karácsonyra pedig mindhárom gyerek kap ajándékot, de nagyobb értékben a keresztlánya. Mivel a másik két gyerek esetében ugyanezt csinálja a másik két keresztszülő, így nem merül fel bennük sem az irigység, sem az elvárás, a szülőknek sincs ezzel problémája.
2014. nov. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom ahogy az utolsó édesanyja. Karácsonykor természetesen mind a három gyerek kap ajándékot (a legkisebb másfél éves, őt eddig azért nem említettem), születésnapkor csak az ünnepelt. Mi is hárman voltunk, így nőttünk fel, soha nem volt semmi gond. És nálunk is mindenkinek más a keresztszülője. Én most sem gondolom azt, hogy szülőként megfosztanám az egyik gyermekemet bármilyen lehetőségtől amit a keresztszülő nyújt csak azért, mert a másik gyerekemnek nincs rá lehetőség.
2014. nov. 7. 10:31
 19/22 anonim ***** válasza:
Én sem fosztanám meg a gyerekemet semmitől, egyszerűen megadnám neki én. Amúgy meg csináld úgy, ahogy akarod. Teljesen felesleges volt ezt a kérdést kiírni, te már úgyis eldöntötted, hogy csak az a jó, ahogy te gondolod.
2014. nov. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Egyértelmű hogy úgy csinálom ahogy én látom jónak, pusztán érdeklődtem hogy más hogy látja.
2014. nov. 7. 10:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!