Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az egyik rokonom annyira...

Az egyik rokonom annyira lenéz. Azt hiszi teljesen hülye vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyszer amikor beteg voltam (lázas) és fáradt megkérdezte tőlem, hogy pl.mennyi 7x7 és persze mivel fáradt is voltam egy oltári nagy hülyeséget mondtam.Ez még egyszer előfordult és azóta csesztet ilyenekkel.Van egy kisebb testvérem is és őt okosabbnak is tartja és mindig hozzá hasonlítgat és nem veszi figyelembe, hogy én mibe vagyok jó.h (hozzá tenném, hogy egy könnyebb iskolába jár, jobb tanárokkal így egyszerű lenne tartani az ötös színvonalat.)

Viszont azért hozzá tenném, hogy idén tényleg rontottam az átlagomon, általába 4-5 szokott lenni az átlagom, de most 3 egész lett, a szüleim szerint azért mert minden évbe váltogatják a tanárokat és mindegyik máshogy magyaráz.

Viszont idegen nyelvből kitűnően állok, és még egy humán tantárgyból négyesre. (Nem veszem figyelembe most az egyszerűbb tantárgyakat)

Amikor nem tanulok akkor is csesztet, amikor tanulok akkor is.De most azért milyen dolog ez? Miért nem magával foglalkozik? Megértem, hogy aggódik, hogy nem vesznek fel normális gimnáziumba, de ez legyen az én dolgom, ahogy az is, hogy milyen munkát akarok majd.

Ti mit tennétek a helyemben? Tartok attól, hogy belemagyarázza a szüleim fejébe, hogy hülye vagyok... 14 éves vagyok



2015. jan. 26. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mit foglalkozol vele? Magadért tanulsz nem másért. Nekem azt mondta anno azt osztályfőnököm, őt nem érdekli miből hanyasra állok, de az a tantárgy amit tényleg szeretek az legyen 5-ös, a többiből meg annyira tanuljak, hogy ne bukjak meg. Nem miatta, magam miatt csináltam így, meg is látszott a jegyeimen. Ami a kedvelt tantárgyhoz tartozott azok jobb jegyek volt, amik nem, azokkal éppen átmentem. Persze nem azt mondom, hogy hanyagold a tanulást, mert ahhoz, hogy egyetemen ne bukj meg egy tantárgyból se, a most tanultakra nagyon szükséged lesz... de nem kell ilyenekkel foglalkozni. Mondd neki oké igazad van... aztán hagyd ott. Akkor is ha mormog utána még valamit.
2015. jan. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Ha valaki tisztességesen megtanulta azt a szorzótáblát,akármilyen beteg, fáradt,akármilyen álmos azt akár hajnali 1kor evvel ébresztik is tudja!
2015. jan. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igazad van! :)
2015. jan. 26. 15:44
 4/9 A kérdező kommentje:
#2 csak úgy mondom, hogy 40 fokos lázzal nem esik éppen kedvemre matematikázni...
2015. jan. 26. 15:46
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ciki vagy sem, de én egyszer olyan fáradt és ideges voltam a vizsgán, hogy nem jutott eszembe a nevem, sőt később arra sem emlékeztem, hogy milyen tételt húztam, pedig 5 kaptam. A tanár kénytelen volt kiküldeni lenyugodni és később be kellett mondanom, hogy ki is vagyok, hogy kikeresse a leckekönyvemet és beírja a jegyet.

Ez van. Mindenki másként reagál a stresszre, fáradtságra, betegségre. A rokonod szerint én valószínűleg elmebeteg vagyok.


Ne foglalkozz vele és tudat alatt magadnak se magyarázd be, hogy hülye vagy!!!

2015. jan. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#3: sajnos ez előfordul :/ nálam sokszor van olyan, hogy sokszor olyan jól megtanulom a verseket és felelésnél annyira félek, hogy elrontom, hogy végül tényleg elrontom :( pedig előttem mindig ott mondogatom az osztályba
2015. jan. 26. 16:31
 7/9 anonim ***** válasza:
Fogadj el tőlem egy tanácsot: sz@rd le magasról! Akkor is, ha nehéz. Ha piszkál, kérdez, ne halld meg. Azt fogják mondani, hogy flegma vagy. De azt is sz@rd le. Az a fontos, hogy te tudd magadról, hogy egy értékes, tehetséges gyerek vagy, és tegyél meg mindent azért, hogy érvényesülj. Ne hagyd, hogy ilyen hülyeségekkel visszarántsanak.
2015. jan. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszönöm szépen!
2015. jan. 26. 17:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele, azt élvezi, hogy cseszegethet. Tanulj jól és ne érdekeljen. Nem Te vagy a kedvence ez van. Ha lehet kerüld vele a találkozásokat, mert csak visszahúz és negatív energiákat ragaszt rád.
2015. febr. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!