Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt egy barátom, de...

Meghalt egy barátom, de legbelül teljesen ugy érintett mintha, egy rokonom lett volna, pedig nem, csak egy egyetlen és legjoobb barátom volt. Mit tegyek, hogy helyre tegyem magamat?

Figyelt kérdés
11 éve ismertem, az elég sok a 17 évből, és most érzem csak a megemlékezése után, ezt az űrt a fájdalmat,és h nagyon hiányzik.
2009. nov. 1. 12:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Emlékezz rá,beszélj róla,és sírj.Csak az idő oldja meg.
2009. nov. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Részvétem.

Egyáltalán nem furcsa, hogy mélyen érintett Téged, hiszen egy barát lehet ugyanolyan fontos, sőt fontosabb is akár, mint egy családtag. Jól írta az első hozzászóló, később könnyebb lesz.

Nekem tavaly halt meg egy jó barátom (ráadásul öngyilkos lett) Csak 28 éves volt... Még mindig nagyon összeszorul a szívem, ha belegondolok, hogy nincs többé...

Amikor megtudtam a tragédiát, napokig sírtam.

Nem nagyon tudok tanácsot adni, sírj, ha úgy érzed, hogy sírnod kell, beszélj, ha az esik jól!

Még egyszer fogadd részvétemet!:-(

2009. nov. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudsz csinálni semmit. Légy türelmes, gyászold meg kellő képpen, sírd ki magad, beszéld ki a bánatod vagy vezzes naplót amibe leírod az érzéseidet. Ne nyomd el az érzéseidet mert az ilyenkor a legrosszabb amit csak tehetsz. Ha azt mondod magadnak jól vagyok minden oké közben pedig emészt a tehetelen düh, a harag a bénultság érzése. Ez az amit nem szabad, mert akkor nagyon nehéz lesz tovább lépned. Sajnos tudom mert tapasztaltam. Az én egyik barátom 16 éves volt és pont karácsonykor halt meg. Tagadtam az érzéseimet s majdnem bele rokkantam.
2009. nov. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszüönöm. Anyám szerint egyből talpra kéne állnom,mert szerinte nem volt olyan közeli, de bent a szivemben érzem,h igenis alegjobb és egyetlen fiu barátoom volt, és lehet h nem sokat de azért beszéltünk,és lehet h 3 éve(általános óta) nem taliztunk csak 1×. Büntudatom van, h nem látogattam meg a kórházban. M a második hozzászólónak üzenném, h én is részvétem a barátod miatt, az enyémet rák vitte el.
2009. nov. 3. 17:26
 5/8 anonim válasza:
100%
Én 20 éves voltam mikor meghalt egy barátom a szemem láttára ütötte el az autó, ja meg a hugom szeme láttára is. nagyon nehéz volt, mert régóta ismertem és benne bíztam a legjobban, soha nem láttam szomorúnak... Nagyon mélyen érintett, ez volt 2 éve. Hát naplómba kiírtam magamból, és nagyon sokat sírtam, de jót tett. Őszinte részvétem!!! Idő mulásával a fájdalom is csökkenni fog. Ezt hugommal együtt tudom tanusítani. Új barátokra leltem, de nem hasonlítható vele össze, de hidd el sokat fog számítani ha új barátokra lelsz majd.
2009. nov. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de egy baleset is más, meg egy betegség is más:( Én is részvétem neked, hidd el, én tudom, nekem azért fáj,mert egyszem fiu barátom volt!és az ő volt...
2009. nov. 4. 19:46
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem csodálom, hogy így érzel. A vér szerinti kapcsolatnál erősebb a lelki, ezt mi az egyházban tapasztaltuk meg. Ne legyen lelkiismeretfurdalásod a bánatod miatt. Sírd ki magadból nyugodtan, és adj magadnak időt.
2009. nov. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm minannyiótoknak, ezeket a hasonló válaszokat.
2009. nov. 5. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!