Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ez szerintetek rokoni kapcsola...

Ez szerintetek rokoni kapcsolatnak számít?

Figyelt kérdés
Nemrég kiderült, hogy a párommal szegről végről rokoknok vagyunk...bár a szüleink szerint végképp nem. A lényeg, hogy nagymamámnak 17 éves korában született egy féltestvére. AZ anyuka (azaz dédim) volt a közös, az apa nem. Nos ennek a féltestvérének az apja és a párom nagypapája testvérek. Szerintetek ez rokoni viszony? Mert vérrokonság semmiképp sincs, hiszen nagymamámnak semmi köze a féltestvére apjához, neki ő csak idegen. Mit gondoltok?

2015. márc. 11. 11:02
 1/10 Bence_ ***** válasza:
Nem az.
2015. márc. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Szegről - végről rokonság. Nincs semmi jelentősége.
2015. márc. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tehát nem lesz ebből gond, ha babánk lesz?
2015. márc. 11. 11:18
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs vérrokonság, már miért lenne gond? Nemár.
2015. márc. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szegről-végről rokonok vagytok ugyan, de nem folyik bennetek semmi közös vér, ezért a babának ettől nem lehet baja, sőt, ha a dédszüleitek közösek lennének, már akkor is lehetne házasodnotok, és itt még az sincs.
2015. márc. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az ő dédapja volt az én dédmamám apósa...tehát köztük sem volt vérkapcsolat...és mamám születése után 17 évvel lett csak az apósa...
2015. márc. 11. 11:51
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Te magad írod, hogy vérrokonság nem áll fent - ami így is van -, akkor mitől tartasz, mi baja lesz a babának?

Nem átok sújtja a családon belül született gyerekeket :D

2015. márc. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Csak megrősítést akartam idegenektől is :) sajnos hajlamos vagyok mindent túlagyalni és túlkomplikálni
2015. márc. 11. 11:57
 9/10 anonim ***** válasza:

Vagyis a te dédimamád szült egy másik kapcsolatból egy fiút. Akinek az apja, és a párod nagypapája testvérek. Vagyis, mindkettőtök részéről rokonság. A te részedről távolabbi, mivel 3-ik felmenőd gyereke, a párodnak 2-ik.


Lehet ezt magyarázni, hogy nem rokonság, csak nem érdemes. Más esetekben meg büszkék vagyunk, hogy a dédi, vagy ük szülőkre hasonlítanak a gyerekeink, ami nagyon is lehetséges, még 7 generációra visszamenőleg is.


Nekem a nagyszüleim testvérei, és a didikék igenis nem csak rokonaim, de a közeli családom is volt, akikkel szoros kapcsolatot ápoltunk, és akiket nagyon szerettünk.


Vérrokonság nálad: a dédimamád felől van,párodnál még közelebbi, hiszen a nagypapája az apa.

2015. márc. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem a nagypapája az apa...az apa és az ő nagypapája testvérek. Nekem a dédim fiának apja miért lenne vérrokonom, ha egyszer nagymamámnak nem ő az apukája. A dédim fiával van távolabbi vérrokonságom a dédim miatt...de az apjához semmi közöm
2015. márc. 11. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!