Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nálatok a családi, rokoni...

Nálatok a családi, rokoni körökben (pl. Karácsonykor) mennyire szokásos cigányozni?

Figyelt kérdés
Hozzánk mindig jönnek Borsod-megyéből rokonok Karácsonykor és egész este a cigányokat szidják, a szüleim meg csak bólogatnak és egyetértenek velük!
2015. jan. 7. 19:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
56%
Ha te is ott élnél, te is ezt tennéd!!
2015. jan. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
61%
Hozzánk is Miskolcról járnak unokatestvéremék, de soha még fel sem merült a téma.
2015. jan. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
65%
Pest megyében lakunk, nalunk is szokás, nem minden nap de ha epp aktualis akkor igen.
2015. jan. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%
Elhiszem hogy nagyon zavaró lehet mindezt rendszeresen hallgatni. Lehet hogy ők olyan környezetből jönnek hozzátok vendégségben ahol sok bosszúságban van részük napi szinten. Lehet hogy a szomszédaikkal is ez a napi témájuk, ezért fel sem tűnik nekik hogy ha hozzátok mennek szeretet helyett negatív energiákkal folyik a társalgás.
2015. jan. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
68%
Semennyire. Nincs más témátok? :)
2015. jan. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
68%
Semennyire, szerencsére nincsenek ilyen rokonaim. Amúgy van miskolci rokon is, de ő se cigányozik. Karácsonykor meg egyébként sem szidunk senkit, hanem egymással foglalkozunk.
2015. jan. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
67%

Nalunk a ciganyozas/kommunistazas hozzatartozik a karacsonyhoz, tulkepp masrol sem beszelnek csak a mar nem letezo kommunistakrol, es a ciganyokrol, neha szalon-zsidoznak de ez ket bejgli kozott teljesen szokvanyos.


Ettol fuggetlenul sem en sem a tesom nem vittuk tovabb a "hagyomanyt"karacsonykor is a csaladdal foglalkozunk. Egyebkent a szulok epitesz es jogasz, a helyszin pedig Buda.

2015. jan. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
79%

Szüleim egy összeszokott társaságba járnak túrázni és a társaság nagy része szalonnáci. Bár anyám zsidó, nem reklámozza, mert "nem akar konfliktust".

Néha mi is velük tartunk, ilyenkor több napos túra van. Egyik alkalommal csomagoltam magamnak egy Izraelben vásárolt, héber feliratos Coca-Colás pólót.

Első nap vacsoránál beindult a náculás, én felmentem a szobába, átöltöztem, aztán szó nélkül visszaültem. Kisvártatva valaki rákérdezett a fura Coca-Cola jelre.

Mondtam, hogy Izraelben vettem, amikor a barátainknál voltunk. Megállt a kés a levegőben, aztán percekig némán kanalazta mindenki a levesét.


Azóta soha, senki nem zsidózik ott :)

2015. jan. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
73%

utolsó, kíváncsi lennék, miből tartod őket nácinak? :)


nálunk is szokás, sajnos nagyon közeli tapasztalataink vannak velük, és 98%-ban rosszak. Ugyanakkor nem úgy állok az emberhez, hogy ha cigány akk utálom, de 2 mondat után el tudom dönteni, hogy a normálisabb kategóriába tartozik-e - ugyanez igaz egy magyar emberre is.

2015. jan. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
40%
Anya és az ő apja száján néha kicsúszik pár roma ellenes dolog. Soha nem ez a konkrét téma, csak ha valami olyasmi is szóba kerül, akkor elmondják a véleményüket róluk. Apám családja szerencsére egyáltalán nem rasszista, és rólam is tudják, hogy nem értek egyet a cigányozással. Szóval nálunk nem szokás. Mind Pest megyeiek vagyunk.
2015. jan. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!