Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A keresztszülők jogilag...

A keresztszülők jogilag tartoznak bármiféle felelősséggel a keresztgyerek felé?

Figyelt kérdés
Követelhetnek rajtuk bármit?
2015. ápr. 16. 12:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A keresztszülőség nem jogi kategória, hanem egyházi, max. a pap dorgálhat meg, ha "rossz" keresztszülő vagy :)

Az égvilágon semmilyen kötelezettség nem tartozik hozzá, amit ki lehetne kényszeríteni, akár többet szóba sem kell állni vele.

2015. ápr. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi.
2015. ápr. 16. 12:55
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag nem létezik olyan, hogy keresztszülö, ez csak vallási fogalom.


Senki nem követelhet egy keresztszülön semmit.

2015. ápr. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha semmi más nem köti össze őket jogilag, akkor nem.

Nekem pl. anyukám két testvére a keresztszüleim, nagynénémként és nagybátyámként így a vérrokonaim is, de ez nincs így mindenkinél.

2015. ápr. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Max azt, hogy tanítsd a gyereket a vallásról és, hogy járj vele templomba stb. Ugyanis a keresztszülőség lényegében arról szól, hogy vállalod a felelősséget azért, hogy a gyerek megismerje a keresztséget, a vallását, és hogy terelgesd ezen az úton. De jogi kötelezettséged nincs. Miért, mit akarnak rajtatok követelni? Pénzt a keresztgyereketeknek, vagy nagyobb/több ajándékot szülinapra?
2015. ápr. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi megbeszéltük a keresztszülőkkel, hogy ha valami történik velünk, akkor ők nevelik fel a lányokat. Ezt közjegyzői okiratban hitelesítettük is.

Nem volt ezzel semmi problémájuk a keresztszülőknek. És, ez vissza felé is ugyan úgy vonatkozik ránk is.

Ha valami történne, akkor magunkhoz vennénk a gyerekeket és felnevelnénk őket.

A végrendeletünkben is megvannak jelölve örökösnek (25%-ban) a keresztszülők, de csak abban az esetben, ha 18. életévüket a lányok nem töltik be. Ha 18. életévük felett történik valami, akkor a keresztszülők nem örökölnek utánunk.

Akkor mindent a lányok örökölnek.

2015. ápr. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem vagyunk vérrokonok. Én és a férjem meg a lány szülei régen nagyon közeli barátok voltunk, ezért kértek fel. Aztán ők elmenetek elég rossz irányba, nem dolgoztak, eladósodtak. Minket egy elég nagy összeggel megkárosítottak, mert jóhiszeműen kisegítettük őket. Aztán az apa lelépett külföldre, azóta se hallottunk felőle. Az anya itt maradt a lányával, de nem foglalkozott vele semmit. Nem is teljesített túl jól az iskolában, szóval biztosan csak fizetős szakra veszik majd fel, ha felveszik. Szóval az anya kitalálta, hogy majd mi kifizetjük a tandíjat, hát mi vagyunk a keresztszülők, nekünk ki kell a lányt segíteni. Nyilván nemet mondtam, erre elkezdett azzal fenyegetni, hogy feljelent. Gondoltam én, hogy ilyen nincs, de jogban nem vagyok otthon.

Hát sajnos nagyon-nagyon félreismertük őket, pedig tanult, okos emberek, nem is tudom hogy jutottak idáig...

2015. ápr. 16. 16:05
 8/9 anonim válasza:
0%
Ha a szülők meghalnak, a keresztszülők nevelik fel a gyereket.
2015. máj. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha a szülők meghalnak, a gyám neveli fel a gyereket, a keresztszülőnek más a feladata.
2015. máj. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!