Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Tényleg el kéne vállalnom?

Tényleg el kéne vállalnom?

Figyelt kérdés

Sógornőm lánya kitalálta, hogy orvosira akar menni. A baj csak az, hogy az a lány elképesztően buta. Nem csak annyi, hogy lusta, vagy nemtörődöm, hanem teljesen sötét (hangozzon ez bármilyen csúnyán is). Most 11.es gimiben, ahova eleve nem vették föl, hanem a férjem utólagos közbenjárására "becsúsztatták". A jegyeiről ne is beszéljünk. Na most az orvosihoz két emelt szintű érettségi kell (biológia, kémia). Szóval sógornőm most azt találta ki, hogy majd én fölkészítem a kis csemetéjét. Természetesen szívességből. Nemet mondtam. Azt is elmondtam neki, hogy miért nem. Egyrészt én gyógyszerész vagyok, ami nyilván feltételez valamicske kémiai ismereteket, de nem tanár. Másrészt én a munkám miatt állandóan úton vagyok, szóval időm sincs rá. Ezen kívül, amit nyilván nem mondtam neki, én szinte biztos vagyok benne, hogy ha a csaj fejre áll, akkor se fogják fölvenni. Ez esetben meg, sógornőmet ismerve, én leszek a hibás. De most is én vagyok a rossz, meg az önző. Már többektől visszahallottam, hogy fűnek fának elpanaszolja, micsoda szemét vagyok...

Szerintetek mit kéne tennem? Most a legjobb ötletem az, hogy elhívom a lányt egy alkalomra, elé rakok 1-1 emelt feladat sort, hátha megijed. Bár így leírva még nagyobb hülyeségnek tűnik... A kivárás nem igazán játszik, sógornőm nem az a könnyen felejtő fajta.


2015. ápr. 28. 18:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Jól tetted, hogy nem vállaltad el. Magántanárok óriási összegeket kérnek egy felkészítésért, tőled meg térítés nélkül várták volna. És ha nem veszik fel, évekig hallgathatod a szemrehányást. Most lehet, hogy megharagudtak, de majd megbékülnek. Javasolj nekik házitanítót.
2015. ápr. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%

Én - ha lenne időm - vállalnám, aztán szépen megmutatnám az eredményeit a nőnek.

Rajtam ne múljék, de úgysem fogják felvenni.

2015. ápr. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
adj neki 3 telefonszámot a hirdetőújságból, matek és kémiatanárokhoz, aztán kész!
2015. ápr. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%

Én sem vállalnám el. Szerintem próbálj ne foglalkozni azzal, hogy a sógornőd megsértődött. Elvégre csak szívességet kért, amit vissza lehet utasítani, ez esetben ez reális indokkal történt. Én ignorálnám, ha pedig nagyon idegesítene, hogy fűnek-fának pletykál, akkor megmondanám neki határozottan, hogy ezt fejezze be, és az indokaimat még egyszer (bár elsőre is érthetőek). Bár mintha az egésznek az lenne a célja, hogy ha a lány nem jut be egyetemre, ne rá kelljen mutogatni, hanem valaki másra (rád). Ennek még az esélyét sem adnám meg.

Aztán persze lehet, hogy nincs is ilyesmi a háttérben, de az általad leírtakból ez érezhető.

2015. ápr. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
27%

Az első résszel egyáltalán nem értek egyet, a másodikban viszont neked adok igazat. Valóban nem vagy tanár, azonkívül az érettségire kellő biosz és kémia anyagnak semmi köze ahhoz, amit anno te is tanultál, és aminek nagy részét el is felejtetted.

Ugyanakkor a gimnáziumi eredmények annnyira de annyira nem mérvadóak... Épp ma idéztük fel édesanyámmal, mikor 7 évvel ezelőtt jött a szerelmeslevél a volt gimimtől, hogy 4 tárgyból is bukásra állok. Jelenleg másodéves orvostanhallgató vagyok, nem csúsztam még,mminden tárgyam megvan 4-es átlaggal (gondolom nem kell kihangsúlyoznom, hogy orvosin ez nem annyira rossz eredmény...) még ösztöndíjat is kapok. Barátom és csoporttársam is egyben 25 évesen kezdte az egyetemet, nem szeretném részletezni azelőtt mekkora link alak volt, legyen elég annyi, hogy 6 évvel korábban kirakták biosz szakról... Van ilyen, hogy az embernek később nő be a feje lágya, pláne ha nem érzi jól magát az osztályban, ahol van, nem tetszenek neki a tanárok stb... Nem kell azért őt sem leírni. Ha tényleg komolyan gondolja, akkor meg fogja tudni csinálni. Ne legyél vele ennyire elítélő, mert sosem tudhatod. De ettől függetlenül természetesen nem a te dolgot őt korrepetálni!

2015. ápr. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%

Lenne időd mikor foglalkozni vele?

Készülne a lány a feladott anyagokból?

Megvan neki az alap tudása, amire a pluszokat lehet rakni?


A leírtak alapján mindegyik kérdésre nem a válasz. Ha orvosira akar menni, akkor először az iskolai anyagot tanulja meg.

2015. ápr. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
De ez is milyen már... Én keressek az ő lányának magán tanárt? Lehet még egyszer megpróbálok beszélni vele. Csak mindig az az érzésem bármit mondok neki az egyszerűen visszapattan róla. De nem? Szerintem azért ha valaki látja, hogy a gyereke éppen csak nem bukik, akkor nem biztatja, hogy olyan helyre menjen, ahova nyilvánvalóan esélye sincs bekerülni. Értem én, hogy a saját gyereke mindenkinek a legjobb, legokosabb, legerősebb, legakármilyenebb, de ezt már túlzásnak érzem...
2015. ápr. 28. 18:52
 8/16 anonim ***** válasza:
83%
Mindenképpen találna ürügyet, hogy téged hibáztasson, ha elvállalnád, ha nem.
2015. ápr. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Kedves 5ös értem mit mondasz. Én is jártam egyetemre és én is láttam csodákat (tettem is csodákat =D), ezért is kezdtem azzal a mondókámat amivel kezdtem. Azért ha valaki alapvetően intelligens, legyen bármilyen lusta, lázadó, éretlen, az érződik rajta. Nem is tudom, hogy kéne leírnom ezt a lány, szóval kénytelen vagyok egyszerűen megkérni, hidd el nem a levegőbe beszélek. És nem is bántani akarom őt, mert nem tehet róla, csak annyira el van kényeztetve, hogy szerintem egyszerűen nem érzi, vagy érti a dolgok valódi súlyát. Anyukája meg nem is igyekszik felvilágosítani, lásd pl a gimnáziumi fölvételi, amit írtam.
2015. ápr. 28. 19:01
 10/16 anonim ***** válasza:
88%

Kedves utolsó a magántanár valóban nagy kiadás. Tudod pont azért mert MUNKÁT végez amit általában fizetésért szoktak megtenni. Azt is nevezhetnénk pofátlan aki ingyen, minden ellenszolgáltatás nélkül elvárja, hogy a kevés szabadidőmet hónapokig az ő csemetéjére áldozzam. Ebben az esetben ugyanis egy óra nem csak annyi lenne amit az illető lead. Miután írta, hogy nem tanár minden egyes órájára át kellene néznie, hogy egyáltalán mit tanulnak, azt hogyan lehet megtanítani és mi a követelmény. Ez alapból 1-2 óra készülés, hiszen a kérdezőnek nincs tanári gyakorlata. Miért tenné ezt meg ingyen? Főleg ha értelmetlennek ítéli a dolgot. Egészen más egy törekvő, motivált de anyagilag esetleg rászoruló gyereknek segíteni mint egy olyannak akit nem érdekel az egész, csak a szülei nyomják.

A másik, hogy a kérdező nem várja a térden állva könyörgést, csak annyit, hogy értsék meg az indokait és fogadják el a nemet.

2015. ápr. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!