Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A családlátogatás nem kétoldal...

A családlátogatás nem kétoldalú kéne legyen? Vagy én látom rosszul?

Figyelt kérdés

Már évek óta téma a családban hogy én nem látogatom eleget a családtagjaimat (értem ezalatt a két nagymamámat és az egyik keresztszülőmet-a másik az megérti hogy nekem is van magánéletem, tanulok, és ezért megérti hogy nem tudok minden nap lemenni hozzá). Viszont a többiek nem, azt hiszik hogy egész nap itthon vagyok és unatkozok, nem csinálok semmit, pedig ez nem igy van : itthoni hárimunkából kiveszem a részem, tanulok, egyetemre járok naponta (van hogy egész nap ott vagyok, este fáradtan jövök haza), vannak barátaim, van egy párkapcsolatom (őt sem hanyagolhatom). Persze, a család is fontos, próbálom úgy intézni hogy minden jó legyen és összhangban, de igenis túl elárósnak tartom őket, mivel nem értik meg a jelenlegi életem, még akkor sem mikor mindemellett dolgoztam is. Tehát az el van várva hogy ÉN menjek folyton, ÉN hivjam folyton őket, de ők a telefont rám nem emelnék, ők hozzánk át nem jönnének (ugyanigy anyukámnak is mondták hogy igazán mehetne sűrűbben, persze anyukám kontrázott hogy ők miért nem tudnak hozzánk átjönni). Náluk munka nem kifogás mivel keresztanyám nem dolgozik, van ideje bőven, nagymamám nyugdijas, jelenlegi egészségi állapota megengedi hogy átjöjjön (ha akarna). Másik nagymamám szintén...


Nem tartok fair-nek ezt az egyoldalú rakaszkodást, bár ez igy ha mondják már nem is ragaszkodás hanem egy nyűg. Nem lenne semmi bajom ha kétoldalú lenne a dolog, azaz hogy ők is, és mi is hivnánk, látogatnánk őket.


Vagy én látom rosszul?



2015. márc. 14. 12:10
 1/5 A kérdező kommentje:
Leirom a koromat is mert az általában nagy segitség : 20 éves lány vagyok.
2015. márc. 14. 12:11
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Ők azt várnak el amit akarnak, te meg azt csinálsz (és szintén azt várhatsz el tőlük) amit akarsz.


Ha úgy érzed, hogy ők hanyagolnak téged, te is nyugodtan megteheted viszont (ők persze ezért haragudhatnak, de tőlem feloldozást kapsz: ne legyen emiatt lelkiismeret furdalásod).

2015. márc. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A leglényegesebb dolgot nem írtad le kedves, hogy mennyire távol laktok egymástól... Mert ha egy faluban, akkor még elvárhatnád a mamádtól, hogy áttekerjen bicajjal, de ha 40 km-re (pl. mint nálam) akkor nem kéne elvárni, hogy buszozgasson a mamád pedig az enyém is megtehetné, de eszembe sem jutna ilyen. Mellesleg ezek alapján, hogy mutogattok egymásra kinek kéne látogatni a másikat, mellesleg nem úgy feltételezhető, hogy jó a kapcsolatotok(ha már ezen a látogatás dolgon így felpörögsz :D) , szóval nem kéne ilyen nagy ügyet csinálni ebből a látogatás mizériából. :D 21/f.
2015. márc. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Egy városban lakunk. Valami 20 percre lakunk max egymástól a családtagokkal. Ez a 20 perc tulajdonképpen egy semmi. Az egész gyerekkoromat szinte náluk (enneél a nagymamánál kellett töltsem mert nem volt ki vigyázzon rám mikor kisebb voltam).

Azóta én bevallom őszintén, nem szivesen megyek oda, mert nincs jó kapcsolatunk, nem úgy bántak velem annó ahogy "illett" volna, folyton dolgoztattak, olyan ennivalókat kaptam ott amit gyerekként sirva ettem meg (nem vagyok amúgy válogatós, de annak az ize olyan volt hogy hánytam ki). Ha játszottam is, azonnal le lettem állitva, hogy azt minek, és inkább dolgozzak valamit.

Lényegében szeretetet tőle sosem kaptam, ő azt hiszi hogy ezeket elfelejtettem, de még mindig bennem élnek ezek a rossz élmények.


Ezek után tényleg nem szivesen megyek oda, de látogatom őket rendszeresen.

2015. márc. 14. 12:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Bizony,hogy nyugodtam mehetnének a mamáék is!Több az idejük is,jól jönne nekik a változatosság is,emberek között lenni,amíg mennek,ilyesmi.Sőt mivel üres kézzel nem illik menni,vihetnének valamit,friss sütit pl.

Nem látod rosszul;talán javasolhatnád nekik,hogy jöjjenek,szívesen várod őket.

Persze erőltetni nem tudod,de megpróbálhatod.És amikor meg mész,mondhatod,hogy szívesen jönnél,de fáradt vagy.,dolgod is lenne,úgyhogy csak beugrottál,mert ők nem jöttek.DE látod,hogy jól vannak,már mész is,puszi-puszi,gyertek!!!.Lehet,hogy akkor mennének,nem tudom.

2015. márc. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!