Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Elő fordult már hogy a rokonsá...

Elő fordult már hogy a rokonságotok alábecsülte az anyagi helyzeteteket?

Figyelt kérdés
Sose álltunk jól anyagilag, és még azon belül is voltak nehezebb időszakok, de normális étel mindig volt, számlák be voltak fizetve. Viszont a rokonoktól, nem közvetlenül de azt érezted hogy ők azt hiszik hogy teljesen földönfutó csóringerként éltek.
2015. ápr. 29. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Apukám testvére Pesten lakik. Apu is lakott ott évekig, de amikor én megszülettem, falura költözött. Összességében, a 75 évéből az utolsó 25-öt + gyerekkorát élte falun (gyerekként a tesója is..)


Ha apu bátyja lejön hozzánk, akkor tökéletesen úgy vagyunk kezelve, mintha "szédülnénk" a betonon.

Buta, csóró, vidéki parasztokként kezel. lekezelően elmagyarázza azokat a dolgokat, amiket mi vidéki parasztok nem tudhatunk :D

Holott a szüleim önszántukból jöttek vidékre, ill. én is az egyetem után jöttem vissza.


Az igaz, hogy az elmúlt 25 évben apu mezőgazdasággal foglalkozott, de nem hinném, hogy emiatt rosszabb lenne vagy elvesznének az iskolái, tapasztalatai stb.

2015. ápr. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30%
Nálunk pont fordítva van. Azt hiszik a rokonok hogy a feleségemmel együtt több mint 1-1,5 milliót keresünk, holott alig 300 ezret, azt viszont jól osztjuk be. Testvéremék megvesznek mindent amit kívánnak, évente többször járnak nyaralni, nekünk meg van olyan hogy kajára alig futja hónap végén. De mivel mi kertesházban lakunk ( igényesen ) ők meg csak panelban, mi milliomosok vagyunk ők meg "szerencsétlen szegény emberek"
2015. ápr. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

Ó, persze. Meg természetesen minden felelőtlen idióták voltunk, mert bevállaltunk 3 gyereket...

Tény, hogy nem vet fel minket a pénz, de mindent fizetni tudunk, extrákra is jut (állatkert, mozi, programok, különórák stb.).

Ebből van aki csak annyit lát, hogy turiban (is) vásárolok, megnézem az akciókat a boltokban, nem veszünk meg minden hülyeséget a gyerekeknek, amit a szájukon kiejtenek (csak amit tényleg szeretnének és nem dobják a sarokba 10 perc múlva), nem járunk nyaralni (mert nem szeretünk), minden kiadásunkat pontosan vezetjük (mert szeretjük látni, hogy mire mennyi megy el).

Kaptunk már cifra megjegyzéseket és szerintem soha nem fogok teljesen felülemelkedni rajtuk, de próbálok nem foglalkozni velük. Azon mondjuk eléggé felhúztam magam, mikor a nagybátyámtól kaptak a gyerekek 1-1 Kinder tojást, hogy ilyennel is találkozzanak (ez a kedvencük, gyűjtik a figurákat, már több 100db van nekik dobozokba rendszerezve).

2015. ápr. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
Részemről az van, hogy a rokonok tudják, hogy rossz körülmények között neveltek a szüleim és ruháim, játékaim is csak akkor voltak, ha a rokonok nekem adták a kinőtt/megunt játékokat. Suli után azonnal dolgozni kezdtem és a párommal összeköltöztünk. Mind a ketten jól keresünk. 18 milliós lakást vettünk tavaly és a rokonok mind azzal jöttek, hogy jaj mi szegények, nagyon átvertek minket és hogy mennyire buták vagyunk, meg kb szerintük bankot raboltunk, hogy ennyiért megvettünk egy szerintük 5-6 milliót érő lakást. (újépítésű lakópark, 57 nm, a környék négyzetméterárán alul vásároltuk, ha mi el akarnánk most adni, akkor 20ért röhögve vinnék el) Szóval egyszerűen nem akarják felfogni, hogy van pénzünk, jól keresünk, megtehettük, hogy ilyet vegyünk részben önerőből, részben hitelből. Ami rosszul esik, hogy szimplán bolondnak néznek minket, azt hiszik, hogy vagyunk olyan hülyék, hogy nem tudjuk, mennyit ér az, amit veszünk. De azt gondolnak, amit akarnak. ha nekik így jó, hogy a szemükben én továbbra is csóringer vagyok és még mellé már hülye is, akkor jó, legyenek boldogok a véleményükkel :)
2015. ápr. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálam is az van, mint ami a másodiknál. Anyám és testvéreim folyamatosan azt hiszik, hogy nekem a pénz a sarokban terem, hogy én milyen jól keresek, holott százezer alatt van a nettóm. Csak én nem cigizek, nem kávézok, nem alkoholizálok, nem költök telefonszámlára havi 18 ezret, mint ők. Nekem ebből futja hó végén is normális kajára, ők meg már sokszor fizetés után két nappal vegetálnak. És nem fogják fel, hogy valamit rosszul csinálnak.
2015. ápr. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!