Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért kéne kedvelnem? Miért...

Miért kéne kedvelnem? Miért kéne segítenem neki?

Figyelt kérdés

Most én leszek a gonosz unokatesó.

Van egy unokahúgom, aki szellemi fogyatékos, az egyszerű mondatok elolvasása és értelmezése is problémás nála, beszédnél többször le kell tagolni neki a mondatokat. És egy elkényeztetett hisztérika egyben, akinek mindig mindent elnéznek.

Pl gyerekkoromban bármikor megüthetett, leköphetett, szétvághatta a játékaimat, közölték velem, hogy ÉN viselkedjek, mert ő hátrányos helyzetben van, ne merészeljem felemelni a hangom/megütni (1 év eltérés van köztünk). Ha megtettem, akkor az egész család ordibált velem és a pólómnál fogva ráncigáltak stb.

Röviden: még a hangja is irritál és nem érdekel, hogy ez mennyire nem fair egy sérült emberrel szemben.

Igen, csak a család kitalálta, hogy hozzám költözik albiba (egyetemista vagyok, diákmelózom, lett egy üres hely a szobámban). Ők fizetik az ott lakását, meg ő is dolgozna valami gyárban (így ez lenne a költőpénze), csak annyi lenne a feladatom, hogy vigyázzak szerencsétlen párára, tanítsam meg takarékoskodni.

Én udvariasan visszautasítottam, hogy úgy vélem nincs köztünk olyan jó viszony, hogy ez jó ötlet legyen + én hajnalban már lelépek és este hazaérek a munka miatt, így nem is lennék hasznos segítség.

Most áll a bál, hogy a családot hátba támadtam, hálátlan vagyok, mindennek el lettem hordva.

Most komolyan azért kéne elviselnem a jelenlétét, mert a "szent családom" kitalálta?

Jelenleg facebook chat-en, telefonon is állandóan írogatnak, hívogatnak, hogy gondoljam meg magam és nem tudok mit csinálni, mert engedni nem fogok :(

Milyen indokkal lehet őket leállítani?


2015. máj. 9. 10:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Mond meg,hogy non-stop dolgozol és tanulsz. Otthon sem vagy szinte,így nem tudnál rá figyelni. A szüleid segítenek valahogy? Anyagilag? Mert ha igen,akkor beleszólhatnak. Ha nem,hagyd el a füled mellett,majd leállnak. Ha mégsem,akkor ez zaklatásnak minősül.
2015. máj. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell több indok. Nem te vagy az anyja.
2015. máj. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%
Ignorálni kell őket. Nem szabad a saját akaratos ellenére rád tuszkolni. Nem vagy gonosz, együtt érzek veled és tudasd Velük hogy nem tudnak erőszakkal elérni semmit. Most hogy végre megszabadultál attól, aki a gyerekkorodat is megkeserítette még a további életedben is bajt hoz rád? Ne engedd. Legyél kemény ha kell. Állj ki magadért. Minden jót
2015. máj. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%

Nézd... a lány olyan, amilyennek nevelték, nem feltétlenül az ő hibája. Első körben én végig gondolnám, hogy valósak-e még mindig az iránta táplált érzelmeim, vagy csak a múlt sérelmeit nem tudom lenyelni.

Ha valósak, akkor továbbra is azt mondanám, hogy nincs sem időm, sem lehetőségem segíteni neki, így nem szeretném ha odaköltözne és kész. Azt is hozzáteheted, hogy igen... kölcsön kenyér néha visszajár. Lehetsz bármekkora köcsög a családban, mindig te lettél meggyepálva az ő hülyesége miatt is hátrányos helyzet ide vagy oda, ezért nem sosem szeretted a lányt, nem kívánsz együtt élni vele és pont.

2015. máj. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%

Ne engedj, mert meg fogod bánni, ha egy olyan személlyel laksz együtt, akit nem szívlelsz, az a munka, pihenés és tanulás rovására fog menni.

Ez elég indok, amit mondtál nekik, csupán ki kell állnod az érveid mellett. Hajrá!

2015. máj. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

Ha tanulsz és mellette dolgozol, senki nem várhatja el tőled, hogy huszonévesen gyámkodj valaki felett, akinek a létezéséért nem vagy felelős. A családodnak is tudnia kell, hogy az, amit tőled elvárnának, nem egyszerű feladat, függetlenül attól, hogy mennyire kedveled.


Ne engedj, még ha sértődés is lesz belőle, ekkora felelősséget nem rakhat senki a nyakadba akaratod ellenére. A szüleidnek esetleg próbáld meg ecsetelni, milyen szituk fordulhatnak elő, tényleg azt akarják-e, hogy te netán rendőrségre járj az unokatesód miatt, mert a nap 24 órájában nem tudsz vele lenni, és ki tudja, mibe keveredik bele. Vagy esetleg szeretnék-e, hogy emiatt csússzál az egyetemen - nekik azért mégiscsak te vagy a legfontosabb. Ne arra hivatkozz, hogy nem kedveled az illetőt!

2015. máj. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nem támogatnak.

Úgy vannak vele, hogy a bátyám is csúszott 2 évet az egyetemen (Németországban él), nekem se lesz belőle bajom, ha csúszok 1 évet, én görcsölöm túl az egészet.

Már elmagyaráztam nekik, hogy én csak aludni járok haza, de ők ezt nem hiszik el, mert szintén a bátyám sokat volt otthon ilyenkor.

2015. máj. 9. 10:46
 8/17 anonim ***** válasza:
95%

Ha nem támogatnak a szüleid anyagilag, akkor jogodban áll eldönteni, hogy kivel akarsz együtt lakni és kivel nem.

Ha a lány a nap nagy részében felügyeletre szorul, akkor az még egy reális indok arra, hogy neked miért nem felel meg, amit kitaláltak.

Azt is megmondhatod, hogy te a bátyáddal ellentétben bizony komolyan veszed az egyetemet, rendesen bejársz órákra, könyvtárba, mellette dolgozol is, így bármilyen hihetetlen, de nagyon kevés a szabadidőd.

2015. máj. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy a család -és ez csúnyán fog hangzani- de meg akar szabadulni az unokahúgodtól, és így akarják rádsózni.


Ne hagyd magad! Nem vagy gonosz ettől.

Mond meg, hogy nem és kész.

2015. máj. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%

Ha nem támogatnak, végképp nem szólhatnak bele ebbe a döntésbe. Nem is egészen értem, hogy gondolják az egészet, sajnálom az unokahúgodat, de ha te önállóan eltartod magad, egyetemre jársz és dolgozol, éppen eleget teszel a családért. Egy fogyatékos személy felügyelete komoly felelősséget jelent, nem várhatják el, hogy még ezt is felvállald. Kicsit olyan érzésem van, mintha a szülei szabadulni akarnának ettől, és a te nyakadba sóznák...


Mondd el, hogy nem vállalod, és kész, nem tudod ezt a felelősséget magadra venni, ez a szüleinek a dolga. Szerezz lakótársat, mielőtt egyszer csak betoppannak a holmijával. Ha következetes vagy, majdcsak elunják.

2015. máj. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!