Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Öt hónapja vagyok együtt a...

Öt hónapja vagyok együtt a barátommal. Illene segítenem neki a házimunkában?

Figyelt kérdés
Még a szüleivel él, ugyanis nincs lehetősége költözni. 2-3 naponta találkozunk és általában én megyek hozzá. Nem érzem annyira otthon magam, hogy nekiálljak pl porszívózni vagy mosni. Nem is tudom mi hogy működik, mi a szokás náluk. Ti hogy látjátok ezt a helyzetet?
2014. márc. 17. 11:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Akkor rákérdezel hogy miben segíthetsz. Kajálás után felajánlod hogy elmosogatsz (kivéve ha gép van); vagy kiviszed a szemetet... ilyen apróságok.
2014. márc. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
Ha ott vagy kérdezd meg az anyukáját, hogy tudsz e segíteni?
2014. márc. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%

Ilyeneket nem is kell.

Ha ketten esztek csak,akkor azt elmosogathatod,de ennyi.

Szobájában rakjon ő rendet.

Mosni meg pl én nem is örülnék,ha egy idegen kislány (mert 5 hónap után az anyukájának még az vagy) belekontárkodna a háztartásomba,mosást még a férjem sem tudja hogy mit mivel szoktam egybepakolni.

2014. márc. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Csak magad után mosogass el például, vagy kérdezd meg az anyukáját, hogy segíthetsz-e vmiben. A mosásba felesleges belemenned, az igazából téged nem is érint, gondolom a te ruháidat nem mossák ki.
2014. márc. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
A mosogatáson túl, /mármint ha az anyukája engedi/ nem kell náluk tenned semmit. Nem életvitelszerűen élsz ott, így a házimunka nem a te feladatod. Nyilván meg lehet kérdezni, hogy tudsz-e segíteni, de szerintem egyenlőre nekik is furcsa lenne, ha nekiállnál pl. porszívózni.
2014. márc. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

Magad után pakolj el, esetleg ajánld fel a segítséget pl. főzésnél, de ennél többet nem kell tenned. Én két éve vagyok együtt a párommal, mégse takarítok helyette, mert nem a házvezetőnője vagyok, hanem a barátnője. Hiába lakik otthon, ezeket a dolgokat oldja meg magának, se az anyja, se én nem fogunk helyette takarítani. Majd ha együtt élünk, ketten beosztjuk a házi munkát, és mindketten kivesszük belőle a részünket.

20L

2014. márc. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarnál mosni más lakásában más ruháit? LOL


Nálunk úgy működik, hogy mindenki a saját lakását takarítja nyilvánvalóan. Ha a barátom jön hozzám, akkor én főzök és mosogatok, ha én vagyok nála, akkor ő főz és mosogat.

2014. márc. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
A mosogatásra esetleg rákérdezhetsz, vagy ha esetleg ott ebédelsz, akkor mondjuk megkérdezheted az anyukáját, hogy segíthetsz-e.
2014. márc. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

A főzésben.


8-as.

2014. márc. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Magatok után poharat, tányért, evőeszközt elmosogathatsz (illetve ha pár volt már a mosogatóban, akkor azt is hozzá, de többet nem) vagy berakhatod a mosogatógépbe (ha tele elindíthatod).

Ha barátodnál töltöd rendszeresen a hétvégét, akkor egyszer-egyszer porszívózásban, portörlésbe is segíthetsz neki, de fürdőszoba, konyha takarításában még akkor se, ha külön van neki.

2014. márc. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!