Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Javulhat még a helyzet?

Javulhat még a helyzet?

Figyelt kérdés
Férjem szülei és testvérei rendkívül kétszínű emberek. Két húga és egy öccse van. Alapvetően mindenkivel jól kijövök szemtől-szembe. Olyan családban nőttem fel, ahol a család érték, na náluk nem. Amikor hozzájuk látogatunk én és a férjem se szívesen megyünk. Próbálunk felszínes dolgokról beszélgetni, de nem nagyon merünk ennél többet. Mi pörgős, pozitív életfelfogású emberek vagyunk, na ott nem. Egyszerűen nem megy. Kisebbik sógornőm kb évente elmondja interneten (!), vagy csak úgy halljuk, hogy ő engem mennyire utál, személyesen meg mosolyog és teszi a szépet. A többiekről csak visszahalljuk ugyanezt (mert egymást is kibeszélik), de akkor is sértő. Próbálok mindig visszafogott lenni, és helyreállítani a kapcsolatokat, ami látszólag teljesen normális, mert így nőttem fel, de már nem tudom meddig akarom ezt így csinálni. Szívem szerint beolvasnék mindnek a 9 év alatt felgyűlt feszültségért, de nem megy. Legutóbb próbáltam magamat adni, jöttem-mentem kedvem szerint, na aznap érezni lehetett a levegőben, hogy mindenki csak a hátam mögött beszél, és keresik az alkalmat, hogy megdumálják vajon miért változtam meg. Természetesen nem változtam, mert eddig is ilyen voltam, csak nem előttük. Ez lenne a helyes taktika? Próbáljuk egyébként a látogatásokat a minimálisra csökkenteni, de annyit muszáj, hogy lássák az unokájukat. 5 hete voltunk nálunk, vasárnap jön a nagy ünneplés, szülinapok, névnapok, ezért is jönne jól néhány tanács. Félreértés ne essék, nem akarok én mindenkivel jóban lenni, csak nem túl jó érzés mindig gyomorgörccsel nekiindulni. Most is csütörtök van, már a vasárnapon jár az eszem. Tudnám még ragozni, de a lényeg ugyanez. Ti hogy kezelnétek a helyzetet? Mit tanácsoltok? Bocsi, ha kicsit összeszedetlen voltam, köszönöm, hogy elolvastad! :)

2015. júl. 2. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Szia! Én a helyedbe leszarnám őket, és önmagamat adnám, persze nem kell mindent elnézni, de nem szabad hogy ez miatt már napokkal azelőtt gyomorgörcsöd legyen, légy magabiztos, önmagad a férjed úgy is úgy szeret ahogy vagy :)
2015. júl. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Amikor azt mondtad, hogy ne nézzek el mindent, mire gondoltál? Azt hogy csináljam?
2015. júl. 2. 18:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Tudom mit érzel, nekem is gyomorgörcsöm van ha az anyámékhoz megyünk látogatóba évente 1-szer. Mindenbe beleokoskodnak, mindenről van rossz véleményük, hiszen ők mindent tudnak a tv-híradóból, meg a napilapokból. Egyik füleden be, a másikon meg ki a sok marhaság. Ha beugatnak közöld kedvesen mosolyogva, hogy a te dolgod, úgy csinálod ahogy akarod. És ritkítsátok a látogatásokat. Ha kíváncsiak az unokára, jöhetnek ők is.
2015. júl. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pont erre gondoltam hogy szépen mosolyogva udvariasan is el lehet őket küldeni ... :D felnőtt ember vagy van saját életed, ő meg foglalkozzanak a magukéval..:)
2015. júl. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én így vagyok sógoromékkal csak ők szurkálódnak is, de csak úgy hogy te felfogod miről beszélnek mindenki más észre sem veszi.az én taktikám, hogy feladtam egyszerűen nem látom értelmét kedvesnek lenni, ha én ezt nem kapom vissza sőt. Így most már nyíltan utálnak így nekem van jogom nyíltan megsértődni:) sokkal jobb mint hosszú évekig szenvedni.
2015. júl. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!