Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szőrős vagyok. Az orvos...

Szőrős vagyok. Az orvos felírt nekem bromocriptin-richtert. MEnnyire javulhat a helyzet?

Figyelt kérdés

15/L


Nagyjából félévente jött meg, ez is azt mutattta, hogy túl sok férfi hormon van bennem, ezáltal vagyok szőrösebb, mint egy átlag nő.Az orvos felírta a gyógyszert.Első nap beszedtem, másnapra meg is jött a meszeszem.

Mennyire tud majd ez a gyógyszer javítani a szőrösségemen?Egyáltalán fog?És mennyi idő múlva?

(tapasztalatok) köszi:)


2010. dec. 12. 12:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A problémád nem egyik napról a másikra fog megoldódni. Ha már a gyógyszertől megjött a menzeszed, beindult egy folyamat. Türelem nagylány, ha a következő hónapban is pontosan fog megjönni, akkor azt jelenti szépen alakul a hormonális zavar, ami most jelenleg fennáll nállad.
2010. dec. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%

Szia!

Ezt nem cikizésből kérdezem, hanem puszta kíváncsiságból. Mivel több férfihormonod van, a szexuális beállítottságod is más?

2010. dec. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Saten ‫҉ ***** válasza:
34%
A szexuális beállítottsága nem valószínű, hogy más... viszont ne izgulj ilyeneken amíg nem így nézel ki addig nincs gáz: [link]
2010. dec. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 26 éves vagyok, és én is kamaszkoromban kezdtem magam azon frusztrálni, hogy miért vagyok szőrösebb, mint más lányok? És azt is hittem úgy 17 éves koromig, hogy az normális, hogy néhány hónap csak úgy kimarad a menstruációból, mondván, még nem állt be. Elmentem én is nőgyógyászhoz, első amit felírt, a diane35. Ettől jól meghíztam, de sem a szőrösödés, sem a pattanások, sem a ciklus nem jött helyre, de 1 évig becsületesen szedtem, hogy hátha jobb lesz. Nem lett jobb. Utána jött nekem is az, hogy mesterségesen idézzük elő a ciklust. Nem segített, dupla adaggal sem volt menstruáció. És még sorolhatnám, a lényeg, hogy nem kezeltek megfelelően. Amit én a sok év tapasztalattal tanácsolni tudok, hogy menj el egy endokrinológushoz, aki végez hormonvizsgálatot és megnézi az inzulinrezisztenciát. Csak azért mondom, mert azok, amiket leírtál, valószínűleg PCOS tünetei, mint ahogy nekem is. Ne tedd meg a felesleges köröket, mint én, tudd, nem normális, hogy sokkal szőrösebb vagy, mint ahogy az sem, hogy ilyen rendszertelen a ciklusod. Ha észrevettél magadon olyat, hogy striás a bőröd, esetleg nagyon hajlamos vagy a hirtelen hízásra, hirtelen fogyásra, állon, hason szőrösebb vagy, kicsit mélyebb a hangod stb, akkor mindenképp endorkinológus, mert valószínű a PCOS. Ami nem komoly dolog, megfelelő (!!!) gyógyszerrel kezelhető, és csökken a szőrösödés, beindul a fogyás, a meddőségre való hajlam is csökken. Remélem segítettem, ha van még kérdésed, írj.

2010. dec. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a válaszokat:)


második: úgy érted, hogy akkor a lányokhoz jobban vonzódok? az gaiz, néha megnézem a nálam jobb lányokat, hogy szebb arcuk van, vagy ilyesmi, de 100%osan a hetero vagyok:D


utolsó: fuha, igen, a szőrösebb áll, has meg minden igaz rám:S sőt, még máshol is...:$

és mit is mondtál, endrokiológus?:S vagy nemtudom mi a neve, oda elküldött a nőgyógyász, ugyanis a pajzsmirigyemmel is gond van!azt modnta, az átlag 4%, nekem meg 6% van.)

anyu már beis jelentkezett hozzá, január elejére kell mennem.

sajnállak, hogy ilyeneket csinált veled aza gyógyszer:S főleg 17évesen!:S

2010. dec. 12. 13:36
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, endokrinológus. Ha mész, mondj el neki mindent, akár szégyelled, akár nem. Nekem is nehéz volt először arról beszélni, hogy szőrösebb vagyok, mint látszik (eltüntettem precízen mindig), hogy striáim vannak, mindent elmondtam kezdve a sok hatástalan fogyókúrától, és hogy én igenis változni akarok, és segítsen. És mondtam neki a PCOS-t is, hogy nagy félelmem. Kinevetett, hogy hogy jön egy kamasz lány hozzá, hogy diagnózist állítson fel, de mikor a hormonvizsgálat és az inzulinrezisztencia vizsgálat is kimutatta, csak nézett, de segített. Mindegy, ha hülyének néz, ragaszkodj hozzá, hogy segítsen, és tényleg mondj el neki mindent.
2010. dec. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

feltétlenül!:S


ééés még 1 kérdés: mi az, hogy striás a bőr?

nem nagyon szoktam törődni a bőrömmel(ugyanis hát inkább rortoválom magamxD:S) de a kezemen azért észrevettem, hogy vannak napok, amikor ki vannak nagyon száradva az ujjam.(sőt, volt, hogy az ujjaim között olyan sárgás halott bőrmaadványok is voltak, lekaparni meg nemtudtam, ilyen bőrpuhítő kenőccsel meg semmit se ért.aztán pl 1 hét alatt elmúlt.(már volt rosszabb is, nagyjából 2 éve az egész hátam ilyen volt)ez jelent a striás a bőr, vagy mást?

2010. dec. 12. 13:51
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A striás bőr nem a száraz bőrt jelenti, hanem (PCOS-nél leginkább a) jól látható csíkokat a bőrön, mint repedések, mintha felrepedt volna helyenként a bőröd. Keress rá neten! Tapasztalatom szerint úgy jelennek meg, hogy pl hason, combon kipirul a bőr, és nagyon elkezd viszketni. De nagyon. Az ember elkezdi vakarni, és ott kezd el felrepedni a bőr. Ha ilyet tapasztalsz, jótanács, kend be hidratálóval, és ne vakard!
2010. dec. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
ja...hát olyan nekem *MÉG* nincs:S:)
2010. dec. 13. 19:31
 10/10 A kérdező kommentje:

gázvan, asszem elkezdtem hízni:/

anyu is mondtam, h észrevedt némi pocakot nálam(az egy dolog, h ülve de...)

ráaádsul ebben a pár hónapban szitne csak etemxDD és most nagyon kordában tartom az étkezésemet, bár nemtudom milesz, karácsony van...XD:S

ráaádsul most rettentő ygorsan pattanásos lettem! rendszeresen kezelem Aknesoll-al de csak jönnke elő:S(monduk nem az arcomon, hanem nyaktól lefelé)

ráaádsul a dokihoz csak jövőre vagyunk kiirva (január 10 nemtudom hanyadika körül)

márcsak az kéne, h nem jön meg:S pedig mostanába kéne, mert leg0utób0bi 0hónapban is hónap vége felé jött meg...:/

2010. dec. 23. 00:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!