Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért csinálja ezt?

Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok az unokatesóm 14 éves fiú. Már nehezen bírom elviselni, mert mindenért elsírja magát. Ő a legkisebb gyerek a családba, tudja ha bőg akkor mindent elnéznek neki meg mindent megkap. De sztem nem normális dolog h ennyi idősen ráadásul fiú és hisztizik. Elég gáz dolognak tartom, de nem lehet neki szólni se, mert azonnal megsértődik...

2015. júl. 4. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért csinálja ezt, mert így nevelték. Eddig is bevált, soha senki nem szólt rá, mindig elért ezzel mindent, nem fog rajta változtatni. Kizárólag egy erős szülői ráhatással lehetne erről leszoktatni, szóval te csak annyit tehetsz, hogy beszélsz a szüleivel, de ha idáig fajult a dolog, akkor valószínűleg tesznek rá. Majd huszonéves korában seggre esik és rájön magától, addig meg tűrni kell és leszarni.


Én egyszer hisztiztem kisgyerekként, beraktak a hideg zuhany alá ruhástul, hogy nyugodjak meg, azóta se hisztizem :D

2015. júl. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lehet neki is azt kellene :)
2015. júl. 4. 21:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is ismerős jelenség odahaza, hogy a kisebbet semmiért sem szidják le. Ezt az igénytelen nevelési példát egy gyerek már egész kicsi korában megtanulja, sajnos, és alkalomadtán vissza is él vele. Elég szégyen az a szülőkre nézve, hogy az elsős gimnazista gyerekük így az orruknál fogva tudja vezetni őket.


Én három unokatestvérem után nyeltem ugyanezt, a legidősebbnek 12 éves korára baromi szemtelenül felvágták a nyelvét, de senki nem hitte el, ha megemlítettem hogyan beszélt velem, 8 év korkülönbséggel. Annyira beképzelt és elkényeztetett kis béka lesz belőle, ha felnő, csak győzze a környezete...


A helyedben én is azt csinálnám, hogy a szülőkkel beszélnék, de nagyon esélyes, hogy tenni fognak magasról a véleményedre és egyben a gyerekre is. Az ilyenek az élettől kapják a legnagyobb pofonokat, ha felnőnek.

2015. júl. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

rájött hogy hisztivel bármit megkap játék, szeretet, figyelem. Lételeme ez. Te könnyen kikerülheted azzal hogy limitálod a családi összejöveteleken való részvételed. Mi lesz a gyerekkel? Hogy lesz neki családja? Hogy fog érvényesülni az életben?

Életképtelen lesz ha így folytatja..

2015. júl. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Beszéltem a szülőkkel, nem érdekli őket a dolog kb 4évesként kezelik az uncsitesóm. Szerintünk azért ilyen mert amíg ők dolgoznak ő egyedül van otthon, (mondjuk nem értem h ez egy 14évesnél miérz ekkora probléma, én örültem ennyi idősen ha nem vagyok annyit a szüleimmel)

Az meg a másik h elég sokat gépezik kb 24órából 18at. Azt bezzeg nem tiltják neki.

2015. júl. 5. 00:12

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!