Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van egy kiállhatatlan rokonom,...

Van egy kiállhatatlan rokonom, és őmiatta borús, depressziós a családban mindenki. Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
Láttam egy hasonló kérdést ezért kiírtam én is az enyémet. Tehát a nagybátyám nemrég költözött közel hozzánk, és már most megváltoztatta a család hangulatát. Egy vén k*****-val élt eddig együtt, hallottam hogy milyen kicsapongó, káromkodós életet éltek együtt, s most kidobta őt, ezért jött vissza. De viszont az ott szerzett személyiségét magával hozta, ordít, káromkodik mint a sakál, mindig ő az okos, csakis őneki lehet igaza, semmiből sem enged. Nekem azóta depressziós hangulatom van, életkedvem sincs amikor magánkívül ordibál. Mivel a családom csöndes típusú, így le sem tudjuk nyugtatni, halkítani, mivel akárki hangját túlkiabálja. Tehát a családban mindenki kivan tőle idegileg, költözés lehetetlen, elhallgattatni szintén...

2015. okt. 26. 18:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy közel? Ha nem ugyanabban a lakásban van, akkor mégis hogy lehet csak neki igaza, ha szóba se álltok vele, nincs egy légtér?


Megértem, hogy nem vagytok Zen-buddhisták, akiknek a belső nyugalmát nem tudja külső erő megingatni, de elég hihetetlen, hogy ne tudjatok semmit tenni, s depresszióba zuhanjatok, ha nem konkrétan veletek él.


Hozzátok meg mire fel költözne?


Ha csak szomszéd, hangszigetelés.

2015. okt. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
mint mondtam, csak közel lakik, nem velünk. De viszont mindig átjön hozzánk ha kell neki vmi, mert ő maga egyedül semmire se képes. Multkor megdöglött egyik disznaja, akk is áthívott minket, hogy elásni, pedig nem volt akkora disznó...
2015. okt. 26. 23:07
 3/12 anonim ***** válasza:

De hát akkor minek engeditek be? Aki káros nekünk, azzal nem állunk szóba és kész, ha nem vagyunk áldozattípusok vagy nincs valami átkozottul jó okunk rá. Az, hogy rokon, az kevés.

Akkor bánik veletek úgy, ahogy írtad, ha hagyjátok.

2015. okt. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
igen, sajnos hagyjuk. A családunk abszolút konfliktuskerülő, csendes, az ilyen embereket használják ki a világban leginkább... :(
2015. okt. 27. 05:12
 5/12 anonim ***** válasza:
Ne engedjétek be, csak akkor, ha tud viselkedni. Ha nem, kilehet fáradni. Értem, hogy kerülitek a vitát, de nehogy már a saját házatokba ti érezzétek magatokat rosszul. De ha ennyire nem vagytok képesek, akkor megérdemlitek. Bocs.
2015. okt. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
ha nem engednénk be, jajj, mekkora cirkuszt csinálna! Emellett biztos vagyok benne, hogy a faluban is elkezdene becsmérelni minket... Mint mondtam nagy haveri köre van... Az a tipikus nagyszájú megmondóember
2015. okt. 27. 17:03
 7/12 anonim ***** válasza:

családunk abszolút konfliktuskerülő, cirkuszt csinálna, elkezdene becsmérelni - <- csak nekem tunik fel hogy ezek mind OLCSO kifogasok???


az ilyen embereket használják ki a világban leginkább <- persze mert hagyjak magukat


jol van, akkor eljetek tovabb az aldozatok szomorkodo eletet ahogy eddig tettetek, forditsatok oda a masik orcatokat, jo kereszteny modjara es ha beletek rug, akkor kerjetek meg hogy a masik oldalba is rugjon bele


EMBER! Terjel mar eszhez? Mi vagy te? Egy agyhoz bilincselt szerencsetlen rab, aki keptelen barmire es csak turi a szenvedest? Ha nem tettszik ami van, akkor tessek valtoztatni. Ha meg nem tudsz valtoztatni (mert nem akarsz, minden csak akaras kerdese) akkor tessek csondben maradni es tovabb turni...

2015. okt. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
ráförmedtünk mi már elégszer, de meg se kottyant neki, mert ő úgy tud üvölteni mint állat. Még embert így ordítani nem láttam, ezért nem is tudom mihez hasonlítani... Akármit lehet neki mondani, nem hallgat semmire se, hanem csak annyit érünk el vele, hogy még idegesebb lesz...
2015. okt. 27. 18:37
 9/12 anonim ***** válasza:

Tenni nem hajlandó áldozattípusokkal mégis mit csináljunk? Ha beengeditek, akkor marad az, ami eddig volt, sőt, rosszabb lesz, hisz szakad a cérna, vékonyodnak az idegek... Rá akartok menni, belebetegedni és szenvedni? Hagytok pöffeszkedni egy ilyen alakot (engem ez is nagyon zavar, amikor valakit senki nem tesz helyre, persze gondolom, nektek nem ez a legnagyobb gond)? A saját otthonotokban?

S ennél szerinted rosszabb, ha cirkuszt csap és kibeszél? Durván bele lehet betegedni és halni az ilyenbe, ha elfajul... Sok lelki eredetű betegség van, a stressz, az életöröm megszűnése nem tréfadolog.

2015. okt. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

mar bocs kerdezo de te kerdezted mit tehetnenk es barmit irunk csak KIFOGASOD van


engem az ilyen tehetetlen mimoza aldozat emberek jobban bosszantanak mint az ordibalo orultek


az ordibalo orultektol legalabb nem is varsz el mast, tudod, hogy orult, hagyod hogy ordibaljon, de amikor valakirol azt hiszed, hogy epeszu normalis es kiderul, hogy egy tutyimutyi, nyamnyila, kifogasokat halmozo aldozat, attol falra maszok

2015. okt. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!