Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szemet szemért, fogat fogért?

Szemet szemért, fogat fogért?

Figyelt kérdés

Sógornőm meg az anyja többször meglopott minket. Pénz, ruha, kaja, az egész mélyhűtő tartalma, újszülött ruhák, szétrombolták a 3 szobás házunkban a fürdőt, 2 szobát. Én szülni voltam, erre volt bevásárolva a mélyhűtőben, és az akkor szükséges újszülött ruha, pelenka, az én ruháim, félretett pénz (elég sok), párom külföldön. A kicsi 3 betes volt, mikor hazajött.

Nem tudom honnan volt kulcsuk, mert csak nekem van kulcsom, és az enyém nálam volt. Feljelentés nem történt, ennek oka volt, nem részletezem.

Viszont most úgy alakult, hogy vissza akar vágni a párom ( az ő húgáról és anyjáról volt szó), és nem tudom, hogy lebeszéljem vagy támogassam. Hasonló dolgokban...kölcsönkér 3 ezret, nem adja vissza, lábakél a fűrésznek, kalapácsnak, apróságoknak. Amik nem nagy értékek, de bosszantóak. Plusz nem fog besegíteni nekik, pl bevásárlás, barkácsolás, javítás, meg férfimunkák.

Ő szeretné. Ti mit mondanátok? Támogatnátok?


2016. jan. 12. 23:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%

nem.


en szimplan megszakitanam a kapcsolatot.

2016. jan. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%

Ott azért csak bűzlik a történet, hogy volt kulcsuk. És egyedül csak neked van? Párodnak nincs is?

Vissza akar vágni... megmondom őszintén a párod helyében az erre fordított időt és energiát inkább a gyerekre fordítanám, és nem süllyednék le a tolvaj család szintjére. Meg persze egy szembesítés és a kapcsolatnak véget vetnék velük.

2016. jan. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%
Besegiteni en sem segitenek, az tuti, sot, valoszinuleg egy jo ideig nem is beszelnek veluk. Viszont arra a szintre nem sullyednek le, hogy lopjak, foleg nem penzt. Ez a sogornod sajat szegenysegi bizonyitvanya, de nektek nem kell ilyennek lenni, ti legyetek jobbak. Csereljetek le a zarakat, stb, de ha meg egyszer betornek hozzatok, szerintem erosen gondolkodjatok el a feljelentesen, mert ez nem vicc.
2016. jan. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Mivel csak az én házam, csak nekem van kulcsom. Páromnak sem volt. Külföldön volt, minek kellett volna neki? Nem volt.

Megszakítani nem lehet, mert a szembe szomszédaink. Plusz azért sógor ebbe nem volt benne, ő nem tudott róla, és a párom is és én is szeretjük őt meg a fiát. Különválasztani nem igazán lehet.

2016. jan. 12. 23:29
 5/19 A kérdező kommentje:

Azóta lecseréltük, csak igen mély nyomokat hagyott bennünk, én már túllennék rajta, de párom nem.

Nem lopnánk el, vagyis nem szó szerint. Ha észrevették, bocsánatot kérnek, legalább egy részét visszaveszik, vagy valami, akkor visszaadna mindent párom.

Bevallom szerintem sem jó ötlet. Különbnek tartom magunkat. Mert az, hogy a sógornőm roma, nem mentség. Az anyja meg ezzel mentegeti, hogy a vérében van az apja által, meg hasonlók.

2016. jan. 12. 23:33
 6/19 anonim ***** válasza:
27%

én elköltöznék

tuti hogy ök voltak?

2016. jan. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
97%

Oké, akkor kulcs nélkül bejutottak a házba. Te meg nem akarod megszakítani a kapcsolatot, mert pláne szemben laknak, és van akivel jóban vagytok köztük. Tehát egyikünk javaslata sem jó... feljelentés nem lesz, mert ennek okát nem írod le.

Számolj azzal, hogy még párszor meglopnak. Azzal, hogy a párod, majd elkezdi viszontlopkodni őket, egy végtelen ciklusba kerültök, és sose lesz vége. Ha meg igen, azt valami más bűncselekmény is követheti.

Én ilyen közegben egy percig sem akarnék ott élni, ha velem fordulna elő.

2016. jan. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%

A "viszont-lopás" nem megoldás. Egyrészt mert a bosszú nem helyes dolog. Másrészt mert bűncselekmény akkor is, ha csak bosszúból teszed.

De az viszont megoldás, hogy semmilyen szinten nem álltok velük szóba többet (ez működhet attól, hogy szemben laknak).

És persze zárcsere és egyéb (legális!) biztonságtechnikai eszközök felszerelése, újabb betörés esetén mégis feljelentés megtétele; szintén hasznos lehet.


De egy kérdés: Honnan tudod, Ők voltak az elkövetők?

2016. jan. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Igazatok van. A költözés meg fog valósulni, de ők költöznek el 2 hónap múlva. Egy másik faluba. Én nem akarok így költözni, felesleges lenne.

De igazatok van, lebeszélem a párom.

Igen, ők voltak, több dolgot is láttam rajtuk azóta. Szóvá tettem, velem azóta ők ketten nem állnak szóba. De ez egy nagyon bonyolult sztori, évekkel ezelőtt kezdődött, rengeteg felvonásban, így nehéz megérteni. És hosszú is lenne. De igen, ezzel nem oldanánk meg, csak azzal, ha végképp mellőzzük őket. Valahol tudat alatt tudom, párom is tudja, csak ő más, több ideje él ezekkel a dolgokkal.

2016. jan. 12. 23:44
 10/19 anonim ***** válasza:
74%

Nos, én csak azt tudom elmondani hogy én mint férfi mit tettem volna. Hazaérek ugye kintről, első nap csak veletek foglalkoztam volna. Következő reggel megfogom a baltát, átmegyek, ronggyá verem a szobabútort, a hűtőt meg a mosógépet(2 perc alatt, hogy a rendőrséget ne tudják rám hívni), aztán hazaballagok. Anyámmal legközelebb akkor álltam volna szóba ha visszajön az összes lé plusz a javítás meg a cuccok ára.

A ti helyzetetekben már tökmindegy, amit a férjed tervez meg jobb szó híján csicska dolog. Kb. olyan ez mintha leöntené savval a szomszéd a kocsid, te meg bosszúból beleragasztanád a rágót a hajába. Amit tenni tudtok az az, hogy megszakítjátok a kapcsolatot. A sógorról meg a fiáról meg csak annyit, hogy ha nem tetszik neki akkor az asszonynak a hátsó feléből is előhúzza a pénzt csak hogy meg legyen, és visszaadja. Nem, ők szépen felélték, ti meg azt hiszitek hogy milyen jó fejek. Nem azok.

2016. jan. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!