Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi lenne a véleményetek egy...

Mi lenne a véleményetek egy ilyen sógornőről?

Figyelt kérdés

A párom nővére különböző megjegyzéseket szokott tenni rám.

Pl.: Kapott karácsonyra egy táskát 10 ezer forint értékben és elment kicseréltetni. Elkezdett faggatni hogy nem-e kell nekem is abból a boltból táska ahol kicseréltette. Erre rákérdez hogy az én táskám mennyibe került. Erre én, őő 30 ezer volt.

Erre azt mondta hogy ez nagyon drága, sokkal drágább mint az ővé. És akkor mi van, nem ő fizette..?!

Másik alkalommal arról kérdezgetett milyen ingatlan van a nevemen. Erre természetesen nem válaszoltam. De sok ehhez hasonló "érdekes" kérdése volt már hozzám. Picit elegem van abbol hogy mártírkodik és azt játszja hogy szegény.

Mindent megkapott a szüleitől: lakást, 6 millás új autót 25 évesen, 30 éves koráig tanítatták és anyagilag maximálisan támogatták. A fiatal korában a legmenőbb és legpénzesebb fiatal lányok között volt a tág ismeretségi körében. Most 42 éves és a mai napig a szülei támogatják mert képtelen eltartani magát a szakmájából, de azért már nem telik a régi életszínvonalra.

Velem meg "mártírkodik" és különböző megjegyzéseket tesz a külső megjelenésemre, a dolgaimra.

Én mindannak amit ő megkapott a szüleitől még a tizedét sem kaptam meg. Az utóbbi 2-3 évben jobban megy a szüleimnek és valamivel jobban élünk. De amikor ő 25 évesen az új autójával kocsikázott akkor nekem gyerekként félévente jutott egy pulcsi és akkor is kettő közül mindig egyet kellett választanom a boltba mert anyagilag nem fért volna bele hogy egyszere kettő pulcsit vegyünk. Gondoltam már hogy megmondom neki ezt, de nem lenne túl durva?


2016. febr. 28. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Ne foglalkozz vele, ne mártírkodj te se.
2016. febr. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Mit mondanál el neki, hogy nem lehetett két új pulóvered csak egy? :)

Jaj jaj, másoknak meg egy sem...

Van az a közmondás, hogy két dudás nem fér meg egy csárdában ...

Kerüljétek egymást, amennyire lehetséges!

2016. febr. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Én meg két éve egy ruhadarabot se vettem magamnak (vagy több) akkor most én nyertem? Ha panaszkodik megmondod neki hogy dolgozzon többet vagy értelmesebbet ha kérdezősködik azt mondod hogy nem tartozik rád (pl a 30 ezres táskát se mondtam volna meg). Szerintem nem kéne túlbonyolítani mindenkinek vannak "hangyás" rokonai
2016. febr. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%
Tipikus cicaharc van koztetek. Te is sajnaltatod magad, meg o is. Ketton all a vasar. Aki nem akar ilyen jatekban reszt venni, annak nem is kell, mertcerdeklodes hianyaban elmarad a rendezveny. Az en sogornom meg kozoscismerosoket akart kibeszelni velem. A 2. probalkozas utan felhagyott vele, mert nem voltam benne partner.
2016. febr. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
35%
A sok kedves hozzászóló... De abban igazuk van, hogy ne foglalkozz vele.
2016. febr. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Mi lenne a ...?"

Anyagias szemléletű.


Más:

"Figyelj, ezek a dolgok engem nem érdekelnek túlzottan, úgyhogy, ha nincs más témád, ... -nék tovább."

2016. márc. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!