Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért reagált ilyen módon a...

Miért reagált ilyen módon a keresztanyum a döntésemre?

Figyelt kérdés
Két hónappal ezelőtt meghívott valami bulijába, most hétvégén lesz. 30 évem alatt sose hívott meg, nem is keresett sose. 1 hete volt a születésnapom, azon sem köszöntött fel, se semmilyen ünnepen sem. Én elkezdtem egy hétvégi sulit év elején. Nincsenek hétvégéim, se pihenőnapjaim azóta. Most hogy hétfőn, kedden nem kell menni dolgozni, a párommal megbeszéltük elmegyünk kikapcsolódni, pihenni egyet. Mikor felhívtam keresztanyut, sajnálom, de nem tudunk menni, teljesen kibukott, háborgott, lehordott mindennek a telefonban, nagyon csúnyán is beszélt majd letette. Tenném hozzá, 30 év alatt sose keresett! Ha egy társaságban voltunk, se beszélt velem. Mikor a barátomat bemutattam neki a nyáron, bunkón viselkedett vele, átnézett rajta, csúnyán beszélt előtte. Igen, elfogadtam a meghívását, mert akkor még nem kezdtem el a tanfolyamot, nem tudtam, hogy ennyire nem lesz időm a páromra se magamra. Most a 4 napot inkább vele tölteném. Őt fontosabbnak tartom, a vele eltöltött időt. Hozzá tenném azt is, mikor a mamám, keresztanyum anyukája rosszul volt, én mentem el orvosért, én ültem ott órákig mellette, én viseltem a gondját nagyon sokszor, csak mert ő 25 km-t nem akart utazni, mert hogy rossz volt a kocsija! Na mind1. Nem erről van szó, hanem hogy miért bukott ki ennyire, miközben nem is olyan a viszonyunk hogy én ott legyek a buliján?
2016. márc. 8. 08:29
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Talán tud valamit a mamád után maradó örökség sorsát illetően és szeretné saját maga számára kedvező irányba fordítani a dolgokat.
2016. márc. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%

Erre idegenektöl várod a válszt. Miért?

Mièrt nem kérdezted tőle ha érdekel.

Engem nem érdekelne mit miért tesz valaki aki egész életemben le se sz*rt, és jó eséllyel ezt meg is mondtam volna neki.

2016. márc. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

#1: Te magadnál vagy? A kérdező anyja valószínűleg még 60 éves sincs. Nálad alap a rosszindulat és üldözési mánia?


Én nem mennék a helyedben, nem olyan minőségű a kapcsolatotok.

2016. márc. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azt mondod, mindig is tuskó volt veled. Akkor miért lep meg, hogy továbbra is az?
2016. márc. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Édes istenem, nekem is volt rokonom, akivel alig tartottuk a kapcsolatot, mert a szüleim nem csípték a szüleit és viszont. Amikor felnőttünk, akkor kerestük egymás társaságát, és meg nem fordult a fejünkben, hogy vajon milyen hátsó szándék lehet mögötte, hogy eddig nem volt kapcsolat, most meg lett...


Igen, én is csalódott lennék, ha valakivel rendezném a kapcsolatot, aztán az utolsó pillanatban beint

2016. márc. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Teljesen rendben van, hogy nem akarsz menni a bulijába, nem is értem, hogy miért kéne. Ne érezd rosszul magad miatta, ahogy írtad is, nem olyan a viszonyotok, hogy ott legyél. Csak azt nem értem, hogy ha két hónapja meghívott, akkor mért előtte pár nappal mondod le? Talán neki is ez esett ennyire rosszul.
2016. márc. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Azért mert most hétvégén tudtuk meg hogyan alakul a jövő hetünk. És minél előbb szóltam neki. Addig még van egy hete.

A másik, ő felajánlott nekem valamit 2 hónappal ezelőtt, amit tesómnál mondott le, és nem engem hívott fel, de ezt fel se hoztam neki... pedig megtehettem volna.

És mikor felhívtam tegnap, hirtelen azt se tudta ki vagyok, mert el se mentette a számomat...

Na de mind1. Eddig se foglalkozott velem, és nem érzem úgy hogy nekem ott lenne a helyem a bulin...ha nem lenne párom, akkor is lemondtam volna.

Múltkor a születésnapomon se köszöntött fel, talán az tett be nálam...

2016. márc. 8. 10:18
 8/9 anonim ***** válasza:

annyiban jogos keresztanyukád kiakadása,hogy hónapokkal ezelőtt hívott meg, igent mondtál. te meg most mondod le nem sokkal előtte. ez az alapvető etikettet sérti .

de neked is igazad van. hogyha nem érzed közeli családtagnak, úgy érzed,hogy nem is érdekled, akkor miért találkozol vele? bosszankodás helyett inkább hagyd a fenébe és éld a saját életed. nem kötelező tartani a kapcsolatot vele.

2016. márc. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Annyit szeretnék hozzáfűzni, időben mondtam le, megértem ha valaki kiakad, de akkor se trágárkodok a másikra, akkor sem mondok olyat, amivel megsérteném, vagy megaláznám a másikat, és saját magamat minősíteném vele.

Volt hogy egy régi születésnapi bulimba 4 ember nem jött el, le se mondták, mégse akadtam ki, mégse szitkozódtam. Nem is gondoltam róluk semmit, pedig fontosak voltak nekem.

Azt is megtehettem volna, hogy nem szólok előtte. De volt annyi bennem, hogy felhívtam, amit elég kevés ember tenne meg amúgy is.

Na, de mind1. Megszoktam már a bunkó és rosszindulatú emberek viselkedését, de ezt nem vártam volna el pont egy rokonomtól.

2016. márc. 9. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!