Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Vegyük el a kulcsot?

Vegyük el a kulcsot?

Figyelt kérdés

Férjem mostohaanyja egy háztömbben lakik velünk. Nagyon kevés pénzt kap nyugdíjra, hónap végefele időnként szokott kérni egy kevés ennivalót. Mindig adunk.

Tegnap viszont azt vettük észre, hogy amikor hazajöttünk, hiányzott a kenyér fele, egy csomag felvágott, doboz májkrém, paradicsom. Egy hete eltűnt a doboz feta sajt.

Tehát feljött, és amikor látta, hogy nem vagyunk itthon, visszament a kulcsáért, és bejött. Elvitte, ami tetszett neki szó nélkül.

Megmondtam a férjemnek, hogy beszéljen vele, de talán a legjobb lenne elvenni a kulcsot tőle. Azért kapta, hogy legyen nála, bármi történik.

Ugye nem én vagyok túl szigorú?


2016. máj. 26. 12:24
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem anélkül is adnátok neki, nem korrekt, hogy sunyiba feljar. Én annyira nem csinálnék belole nagy ügyet, de lehet a ferjednek kéne szólni neki.
2016. máj. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
89%
Én meg is mondanám neki, és el is venném a kulcsot. Ez nettó pofátlanság. Örüljön, hogyha kér, kisegítitek, nemhogy meglopjon titeket. Főleg hogy viszi a drágább cuccokat is...
2016. máj. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
80%

Elvinném a kulcsot, de egyébként nehéz helyzet.

Nagyon megalázó lehet neki kéregetni, lehet ezért is próbálkozott így, ami persze nem mentség.

Nem lehet neki valahogy segíteni? Nem vagyok képben, de nincs valami alapítvány ami ilyen helyzettel foglalkozik? Esetleg a gyerekei, vagy más közeli rokon tud erről? Ti nem tudtok pár ezer forintot rászánni valami tartós élelmiszerre neki?

Esetleg ha még aktívabb, akkor gyerekfelügyeletet nem lehet rábízni?

Elég szomorú, hogy idős korára ilyen problémával kell szembesülnie.

2016. máj. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
43%
Elég megalázó lehet neki folyton kéregetni, valószínű ezért próbálkozott így. Mi lenne, ha magatoktól adnátok pénzt? Talán nem érezné olyan kellemetlennek, bár ki tudja.. A kulcs elvevés szerintem még durva így elsőre. Beszéljetek vele először.
2016. máj. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
79%
Én nem kérném el tőle a kulcsot (hiszen lemásoltathatja magának attól még), hanem lecseréltetném a zárat, mégpedig szó nélkül.
2016. máj. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
80%
Basszuskulcs, tudom, hogy a szegény emberek ajnározása a divat, de álljunk már meg. Az, hogy szégyelli magát, senkit nem hatalmaz fel arra, hogy engedély nélkül bemenjen más házába, és LOPJON (a rossz anyagi helyzet nem felmentés az illemszabályok alól). És igen, én elvenném tőle a kulcsot. Ha kér, akkor telefoáljon át, kopogjon be, kap.
2016. máj. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
31%
Ráadásul egész doboz májkrémet, gondolom, nem két fillérbe kerülő fetasajtot, egy egész csomag felvágottat ellopott.
2016. máj. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Egy fia van, de elmegyógyintézet lakója, mert a sok drogozástól megőrült. A férje meghalt. A rokonai Dél-Amerikában élnek (nem Magyarországon élünk).

Mindig adunk valamit, ha kér, én csak azt kifogásolom, hogy önkiszolgál. Tegnap konkrétan nem tudtunk vacsorázni rendesen, mert csak kenyér maradt itthon és paradicsom.

Havi menütervezés szerint élünk, ki van számolva, hogy mikor mit veszünk. Múlt hét előtt elvitt valamit, amit az ebédhez vettem, és nem tudtam vásárolni, mert vasárnap nincs nyitva semmi.

2016. máj. 26. 13:22
 9/34 anonim ***** válasza:
84%
mondjuk en alapbol nem adnek senkinek kulcsot... de ez en vagyok.
2016. máj. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
En a kulcsot elkernem, a zárat lecserelnem és időnként vinnék neki egy kis elelmiszercsomagot, illetve sűrűn meghivnam vacsorára
2016. máj. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!